Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Auksarankis dotnuviškis menais užsiima 15 metų

Gyvena Dotnuvoje toks Gintas Galičinas.  Turintis meninių gebėjimų. Daro staliaus darbus, turi savo dirbtuvėlę, o laisvu laiku nuo pagrindinio darbo Žemdirbystės institute, Žolių selekcijos skyriuje, drožia visokius darbelius daugiausia iš ąžuolo: veidus žmonių, kitų būtybių, pasakų ir multifilmų herojus.

Medžio darbai – ir praktiniam naudojimui, ir dėl grožio

Sodyboje galima pamatyti anūkei padarytą smagų namelį su visa reikalinga įranga, patogią pavėsinę, linksmas sūpynes. Pievoje išdėlioti mediniai gyvūnai, pasakų veikėjai. Dalis darbelių ryškiai nudažyti.

Daugiausia darbelių yra iškabinti ant ūkinio namo sienos.  Ekspozicijoje daugiausia pamatysime veidų. Veidas mergaitės, veidas kažkokios būtybės, − nei pats Galičinas dažnai nežino, kas čia per veidas. Sako, retai kada iš anksto sugalvoja temą, nusistato, kas bus padaryta. Drožia ir kažkas savaime išeina. Žinoma, kartais nusižiūri ir nuo kitų menininkų, parsiveža kokią  idėją iš mugių. Pats į muges parduoti savo darbų neveža. Šaukštų nedrožia. Būtų neįdomu. O svarbiausia – laiko nėra.

Menais užsiima 15 metų

Gintas kilęs iš Radviliškio rajono. Jau 30 metų dotnuviškis. Turi savo sodybą. Du vaikai. Sūnus Gvidas dar gyvena kartu, o dukra Gintarė jau turi savo šeimą ir irgi gyvena Dotnuvoje. Gintas kažkada dirbo žemės ūkio bendrovėje staliumi. Kai keitėsi laikai, bendrovė iširo, kurį laiką dirbo namuose: kam langus, kam duris padirbindavo.

Paskui įsidarbino Žemdirbystės institute. Ir štai jau šešeri metai, kaip dirba Žolių selekcijos skyriuje. Gintas yra baigęs Lančiūnavos technikumą, veterinaras, bet juo nei dienos nedirbo. Medžio darbai arčiau širdies visgi. Drožti visokius veidus ir kitus darbelius pradėjo prieš 15 metų. Daugiausia dirba su kaltuku, bet nevengia panaudoti ir elektrinių priemonių. Juk reikia ir pagręžti, ir pašlifuoti.

Daro traktoriukus

Kitas hobis – savadarbiai traktoriukai. Padaro, deda skelbimą į laikraštį ir taip parduoda. Visgi juos daryti neapsimoka, tai hobis. Įdomu surinkinėti. Važiuoja į  metalo laužus, ieško detalių, reikia ir kitų paslaugų, o tai kainuoja, tad neapsimoka. Bet vis tiek daro, nes įdomu padaryti. Užtrunka apie mėnesį vienam traktoriukui padaryti. Tokius traktoriukus yra padaręs šešis. Sako, kad daugiau nedarys. Gal. Sako, kad dabar į Lietuvą priveža pigios padėvėtos technikos. Gintas gali ir šiaip techniką paremontuoti, jei kas kreipiasi. Turi auksines rankas tokiems darbams.

Rekomenduojami video