Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Atnaujinta Bobriškio cerkvė vėl kviečia tikinčiuosius

Bobriškio (Kriaunų sen.) cerkvės – valstybės saugomo kultūros paveldo objekto –atnaujinimas – didelis įvykis visai sentikių bendruomenei, todėl jis iškilmingai įprasmintas. Šeštadienį pirmąkart po restauracijos šventovėje vyko pamaldos.

Nelaimė virto laime

Po pamaldų dalyviai ir svečiai susibūrė šalia cerkvės, medžių pavėsyje. Šventę pradėjusi Rokiškio sentikių religinės bendruomenės pirmininkė Ulita Čistova sakė: „Nebūtų laimės, jei nelaimė nebūtų padėjusi.“ Mat 2013 m. liepos mėnesį viesulo metu nulūžusi medžio šaka perskėlė pusiau cerkvės kupolą ir sugadino jos stogą. Negausiai sentikių bendruomenei tai buvo didelė bėda, nes ji vien savo jėgomis suremontuoti  šio kultūros paveldo objekto nebūtų pajėgusi. Pasak U. Čistovos,  pirmasis pagalbos ranką ištiesė Marius Roščinas – jo vadovaujama brigada apsaugojo stogą ir kupolą nuo tolimesnių gamtos stichijų ir padėjo išvengti papildomų problemų. Taip pat daug rūpesčio įdėjo Agafija Pčelina ir Jevgenija Veselova. „Ir ruošdamasi šiai šventei buvau maloniai nustebinta, kiek yra gerų ir nuoširdžių žmonių. Galima sakyti, mes esame viena didelė šeima“, – dėkojo aukojusiems bendruomenės pirmininkė ir pristatė dvasininkus, svečius iš kitų bendruomenių.

Rokiškio sentikių dvasinis tėvas Aleksandras Kudrešovas sveikindamas susirinkusius kalbėjo, kad tikėjimas be darbų miręs, ir džiaugėsi, kad į iškilmes susirinko tokia draugiška šeima – atvyko svečių iš Vilniaus, Ukmergės, Kauno, Švenčionių, Latvijos. „Turi būti taika ir meilė tarp žmonių, tada Dievas padės“, – linkėjo  38 metus tikintiesiems vadovaujantis dvasininkas.

Iškilmėse dalyvavo Lietuvos Sentikių Bažnyčios Aukščiausiosios Tarybos pirmininkas, dvasinis vadovas  Grigorijus Bojarovas, dvasinis tėvas  iš Švenčionių Pavelas Kornišovas, dvasinis tėvas iš Ukmergės Timofejus Semionovas. Jie priminė sentikių Bažnyčios kelią į Lietuvą, šios cerkvės istoriją. Iš jų bendruomenė ir Čistovų šeima sulaukė dovanų. Bendruomenei įteikta didžiulė 2010 m. daryta nuotrauka, kurioje įamžinta dar neremontuota cerkvė. Nuotrauka mena Lietuvos sentikių bendruomenės įsikūrimo Lietuvoje 300-ųjų metinių šventimo iškilmes Bobriškyje. Šeimyninė ikona įteikta asmeniškai Čistovų šeimai.

Rekomenduojami video