Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Atlikėja Jurga koncertavo vienoje įspūdingiausių pasaulio bažnyčių

Viena žinomiausių Lietuvos atlikėjų – Jurga pirmadienį vakare sukvietė klausytojus į išskirtinį koncertą Hallgrímskirkja bažnyčioje Reikjavike. Kartu su vargonininke Diana Enciene Islandijoje Jurga surengė barokinės muzikos koncertą, taip pat atliko kelis autorinius savo kūrinius.

Šis koncertas buvo skirtas padėkoti Islandijai, pirmajai pripažinusiai Lietuvos nepriklausomybę 1991 metų vasario 11 dieną. Didingoje ir jaukioje erdvėje skambėjo Johanno Sebastiano Bacho, Antonio Lucio Vivaldi, Wolfgango Amadeus Mozarto, Georgo Friedricho Händelio kūriniai bei Jehano Alaino, Henry'io Mortono Dunhamo instumentiniai kūriniai vargonams.

Pritariant vargonams Jurga pirmą kartą atliko ir tris autorines savo dainas – „Seniai toli“, „Goal of Science“ ir „Prie žalio vandens“. Koncertas sutraukė pilną bažnyčią klausytojų, jį anonsavo didžiausias Islandijos dienraštis „Morgunblaðið“. Tarp publikos buvo galima išvysti ir buvusį Islandijos užsienio reikalų ministrą Joną Baldviną Hannibalssoną, kuriam einant pareigas Islandija pripažino Lietuvos nepriklausomybę.

Pasak Jurgos, koncerto programai buvo parinkti jai patys gražiausi barokinės muzikos kūriniai. „Pavyko rasti raktą į šios programos atlikimą. Tai yra stipriai pakrauta muzika, tad pasirodymo metu teko matyti ir ašaras braukiančių klausytojų“, – sakė dainininkė.

Architektūros šedevru vadinama Hallgrímskirkja bažnyčia yra vienas žinomiausių Islandijos pastatų. Ji buvo statyta 41-erius metus ir atidaryta 1986-aisiais. „Įsimylėjau ją vos tik pamačiusi. Surengti čia koncertą buvo didelė svajonė, kuri išsipildė. Šios bažnyčios aidas – tobulas“, – dalinosi įspūdžiais Jurga.

Barokinės muzikos programą Jurga kartu su Diana Enciene anksčiau yra atlikusios Vilniaus arkikatedroje bazilikoje, Šv. Kazimiero bažnyčioje Vilniuje bei Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje Palangoje.

Jau po dviejų savaičių Jurga su grupe išvyks į devynių koncertų turą Kinijoje, o grįžusi surengs pasirodymų Lietuvoje.

Rekomenduojami video