Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Atidaroma paroda, kuri privers naujai pažvelgti į gintarą

Vilniuje veikia tarptautinė netradicinės juvelyrikos iš gintaro paroda. Jos autoriai – iš Nyderlandų, Italijos, Prancūzijos bei Austrijos – į gintarą žvelgia nauju, moderniu kampu.

Dešimt menininkų, laikomų konceptualiosios juvelyrikos atstovais šį mėnesį savo darbus pristato Vilniuje. „Amber Chamber“ – po pasaulį keliaujanti gintaro dirbinių paroda, parodanti, kad gintaras yra daug daugiau nei iš jūros į krantą išmestas akmuo. Parodoje atsisakoma akiai įprastų formų, čia – laisvė kiekvieno menininko vaizduotei.

„Kaip teigia pati parodos kuratorė ir juvelyrė Heidė Marija Herb, šios parodos idėja yra paremta kontrasto principu. Kadangi visi autoriai turi ganėtinai skirtingą patirtį su gintaru – vieni jį pažįsta seniai, su juo dirba jau ganėtinai seniai, o kitiems ši paroda buvo galimybė prisiliesti prie jo pirmą kartą, tad ši paroda atskleidžia unikalų požiūrį tiek į gintarą, tiek į jo apdirbimo galimybes“, aiškina galerijos „AV17“ direktorė          Kristina Mizrigytė.

Prieš 50 milijonų metų susiformavęs gintaras parodoje derinamas su daugeliu kitų medžiagų. Iš pirmo žvilgsnio kai kurių menininkų dirbiniuose gintarą sunku atpažinti – koralai, silikonas, plastikas, kurių menininkų dirbiniuose gintarą sunku atpažinti – koralai, silikonas, plastikas, įvairūs metalai papuošalams suteikia šiuolaikiškumo.

Paroda „Amber Chamber“ jau buvo eksponuota Legnicoje, San Franciske, Liuksemburge ir Romoje. „AV17“ galerijoje Vilniuje ji veiks iki liepos 31 dienos.

 

Rekomenduojami video