Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Artėjant septintai dešimčiai rašytoja studijuoja doktorantūrą ir žvalgosi į Ameriką

Apie rašytoją Marija Jurgelevičienę, Maria Poisson, Britanijoje atsidūrusią artėjant septintai dešimčiai ir nuo nulio pradėjusiai gyvenimą, sklinda legendos. Šiuo metu moteris užsiėmusi doktorantūros studijomis, o savo amžiumi ir užsidegimu sudomino ir BBC.  

Parvykusi į Lietuvą, Maria į daug ką jau žvelgia britiškomis akimis. „Niekada nebūčiau grįžusi į Lietuvą, ten mano bankas, pradėtas mokslo darbas, draudimas mirties atveju, kuriam kas mėnesį atidedu po keliasdešimt svarų“, – pasakoja Zigmo Gėlės premijos laureatė, iki emigracijos buvusi atleista iš Šiaulių universiteto, kur dėstė kūrybinį rašymą.

Brangus tatai buvo iššūkis, prisipažįsta literatė, prisimindama emigracijos sunkumus, tačiau tikina, kad Lietuvoje neturėjo kaip išgyventi.

„O Anglijoje vien intrigos, nedraugiškumas. Tokio solidaus amžiaus žmogui rasti darbo beveik neįmanoma. Jei ne bažnyčia, kunigas ir choras, ko gero, Londone nebūčiau susikūrusi naujo gyvenimo“, – prisimena Maria.

Ilgainiui sulaukusi net ir profesinio pripažinimo, tapusi Karališkosios literatų draugijos nare, sugebėjusi užsidirbti ir Lietuvoje grąžinti skolas, moteris sako jau besidairanti į Ameriką.

Plačiau – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Stilius“.

Rekomenduojami video