Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Ar 2019-ieji vadinsis Antano Smetonos metais?

Ukmergės rajono savivaldybė norėtų 2019-uosius metus paskelbti žymiausio mūsų kraštiečio – pirmojo šalies Prezidento Antano Smetonos metais.

Savivaldybės Kultūros ir turizmo skyriaus vyriausiasis specialistas Julius Zareckas yra parengęs kreipimosi į Seimą projektą.

Jame pažymima, kad 2019-ieji metai yra ne tik susiję su Prezidento 145-ųjų gimimo metinių jubiliejumi, bet ir pratęsia Lietuvos Respublikos kūrimuisi reikšmingų įvykių paminėjimą.

„Esame įsitikinę, jog įvykiai, susiję su Lietuvos valstybės atkūrimu, jo priešistore bei ilga ir reikšminga valstybės istorijos atkarpa XX a. tarpukaryje, yra glaudžiai ir betarpiškai susiję su Antano Smetonos asmenybe. Mažai tikėtina, kad be jo įgimto santūraus valstietiško charakterio, bendražmogiškos išminties ir solidaus europietiško išsilavinimo, tuometis Lietuvos valstybės politinis, ekonominis ir intelektualinis vystymasis būtų toks spartus ir visapusiškas, ypač turint galvoje nemenkas įtampas valstybės viduje bei labai nepalankias geopolitines aplinkybes, reikalavusias nemenko Lietuvos politinio elito, vadovaujamo Prezidento, dėmesio bei žymių krašto išteklių“, – rašoma kreipimesi.

A. Smetonos gimtinėje, Užulėnio kaime, šalia buvusios Užulėnio pradžios mokyklos pastato, Ukmergės rajono savivaldybės iniciatyva 2019 metais turėtų būti pastatytas paminklas Prezidentui.

Klausimas dėl šio kreipimosi į Seimą dar bus aptartas šią savaitę vyksiančiame Ukmergės rajono tarybos posėdyje.

Mūsų rajono savivaldybė – ne vienintelė, siekianti 2019-uosius paskelbti pirmojo šalies prezidento metais. Dėl to į šalies Prezidentę, Seimą ir Vyriausybę jau kreipėsi asociacija „Mūsų tautos atmintis“.

Šį pavasarį tokį nutarimo projektą Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisijos vardu įregistravo komisijos pirmininkas Antanas Vinkus.

 

www.ukzinios.lt

Rekomenduojami video