Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
„Aplink mus – jaučiantis ir gyvas pasaulis“

Kėdainių M. Daukšos viešosios bibliotekos Vaikų ir jaunimo skyrius prisipildė ryškių, žaismingų, įvairiaspalvių kūrybinių darbų. Tai – kaunietės Indrės Gražulevičiūtės-Vileniškės tapybos parodos „Gyvi kraštovaizdžiai“ eksponatai.

Vienija pelėdos ir akys

Išradingus, subtiliais spalvų deriniais pripildytus, ryškaus kolorito paveikslus vienija pelėdos motyvas. Dažno kūrybinio darbo akcentu tampa akys, žiūrinčios į stebėtoją.

Kai kurios jų patogiai įsitaiso gėlėse ar iškilmingai „suskamba“ erdvėje, kitos – puikiai įkomponuotos gamtoje pagyvina kraštovaizdžius ir tarsi paverčia juos jaučiančiomis, gyvomis būtybėmis.

Taigi šiuo atveju ne tik stebėtojas apžiūrinėja paveikslus, bet ir paveikslai stebėtoją.

14 darbų

Parodoje iš viso eksponuojama 14 aliejiniais ir akriliniais dažais ant drobės arba kartono tapytų darbų, sukurtų per kelerius pastaruosius metus. Kai kurie darbai atlikti mišria technika.

Tapybos technika atlikti kūrybiniai darbai pasižymi ne tik meniniu išradingumu parenkant temas, bet išryškina ir autorės kūrybines galimybes.

Paskatino atsigręžti

Piešti ir tapyti I. Gražulevičiūtė-Vileniškė tikina mėgusi nuo vaikystės.

„Esu įgijusi meninį išsilavinimą – architekto specialybę. Tačiau intensyviau kurti pradėjau tik pastaraisiais metais, po to, kai 2017 metais patekusi į eismo įvykį, kurį laiką turėjau praleisti gydymo įstaigose.

Patirtas sukrėtimas ir besigydant atsiradęs laisvas laikas paskatino atsigręžti į tai, kas mane labiausiai džiugina.

Kūryba tapo puikiu saviraiškos būdu ir labai svarbia savęs realizavimo forma.

Būtent tapybos darbais, piešiniais ir eskizais man geriausiai pavyksta perteikti man rūpimas idėjas, požiūrį į pasaulį, taip pat atspindėti savo emocijas, išreikšti savo vidinę būseną.

Vizualinė kūryba man iš esmės atstoja dienoraščio rašymą“, – teigia  I. Gražulevičiūtė-Vileniškė.

Įkvepia gamta

Įkvėpimo kūrybai menininkė semiasi iš gamtos.

„Didžiausias mano įkvėpimo šaltinis – gamta, gyvosios ir negyvosios gamtos objektai, ypač paukščiai ir gyvūnai.

Taip pat savo darbuose bandau perteikti įvairias filosofines ir mistines koncepcijas.

Pastaruoju metu įkvėpimo kūrybai semiuosi ir iš aplinkos etikos srities, kurioje esama daug įdomių ir kartais neįtikėtinų idėjų apie žmogaus ir aplinkos ryšius, apie mūsų vietą ekosistemose ir kiekvienos jaučiančios būtybės vertę.

Kurdama pasirinktus darbus noriu parodyti, kad aplink mus esantis pasaulis yra jaučiantis ir gyvas bei tuo pat metu labai sudėtingas, paslaptingas ir iki galo nepažintas“, – akcentuoja dailininkė.

Parodoje iš viso eksponuojama 14 aliejiniais ir akriliniais dažais ant drobės arba kartono tapytų darbų, sukurtų per kelerius pastaruosius metus. Kai kurie darbai atlikti mišria technika.Aut. past.

Skaitmeninė kūryba

Parodoje tapybos darbus pristatanti dailininkė tikina kurianti ir kitokiomis meno technikomis.

Pastaruoju metu I. Gražulevičiūtė-Vileniškė plačiai įsitraukė į skaitmeninę kūrybą, kur įdomūs ir netikėti darbai gimsta jai „bendradarbiaujant“ su dirbtiniu intelektu paremtomis kompiuterinėmis programėlėmis.

Paroda „Gyvi kraštovaizdžiai“ veiks iki spalio 10 dienos.

Rekomenduojami video