Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
A. Raudonikis švenčia 85 metų jubiliejų

Trečiadienį kompozitoriui, dainų autoriui Algimantui Raudonikiui sukanka 85 metai. Nors kompozitorius yra parašęs kūrinių simfoniniam, pučiamųjų ir estradiniam orkestrams, liaudies instrumentams bei jų ansambliams, šokiams, didžiąją A. Raudonikio kūrybos dalį sudaro dainos. Jų jis sukūrė apie 500.

„Svarbiausia dainoje – melodija, o nuostabiausias jausmas, kai per koncertus visa salė dainuoja mano dainas“, – sako kompozitorius.

A. Raudonikis gimė Kaune, tačiau sako ten praleidęs tik kelias dienas, o užaugo būsimasis kompozitorius Joniškyje. Dabar A. Raudonikis yra Joniškio garbės pilietis, o Joniškyje yra jo vardo meno mokykla.

Būtent Joniškyje A. Raudonikis susidomėjo muzika, mokykloje akompanuodavo šokiams, nors neturėjo muzikinio išsilavinimo, grodavo iš klausos.

Baigdamas mokyklą, sako žinojo, kad nori tapti kompozitoriumi. Tada a. Raudonikis pasakoja išgirdęs, kad, norint studijuoti kompoziciją, reikia būti sukūrus nemažai kūrinių.

Raudonikis įstojo į dabartinę Juozo Tallat-Kelpšos konservatoriją, teorijos-kompozicijos klasę, mokėsi pas Jurgį Gaižauską ir Antaną Račiūną, vėliau studijavo kompoziciją tuometėje konservatorijoje pas Eduardą Balsį.

Raudonikis sako gimtadieniams dėmesio nebeskiria, iki 50 gimtadienio dar skaičiuodavo metus, o dabar jau nebešvenčia.

Gegužės mėnesį nacionaliniame operos ir baleto teatre bus surengtas Algimanto Raudonikio 85 gimtadieniui skirtas koncertas.

Pasveikino prezidentė

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino kompozitorių A. Raudonikį 85-erių metų jubiliejaus proga.

Pasak šalies vadovės, kompozitorius sukūrė unikalią muzikos legendą – daugybę visai Lietuvai puikiai pažįstamų melodijų, plačiai skambėjusių ir vis dar skambančių dainų šventėse, koncertuose, festivaliuose. Į lietuviškos muzikos aukso fondą įrašyta, žmones įkvepianti įvairiažanrė kūryba ir šiandien yra su malonumu atliekama ir klausoma, ją iš naujo atranda jaunoji karta.

Prezidentė kompozitoriui padėkojo už Lietuvos vardo garsinimą ir garbingo jubiliejaus proga palinkėjo laimingų ir kūrybingų metų, sveikatos ir kasdienės energijos.

Rekomenduojami video