Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
70-metį minintis G. Lukšas: kada remiesi gyvenimiška patirtimi, tik tada tu įdomus

Žymus šalies kino režisierius Gytis Lukšas mini 70-ies metų jubiliejų. Ne vieną lietuvių literatūros kūrinį į kino ekranus sėkmingai perkėlęs kūrėjas LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ atskleidžia, kodėl netapo muzikantu ir kas, jo nuomone, yra svarbiausia kuriant filmus.

„Mano gyvenimas sprendėsi jau penkerių . Turėjau būti muzikantas. Bet, pasirodo, visko nesuplanuosi...“, – juokauja lietuvių kino klasikas, su menu pažintį pradėjęs dar labai ankstyvoje vaikystėje.

Kaip niekuomet iki tol nesilankęs kino aikštelėje nusprendė stoti į kinematografijos studijas, G. Lukšas tikina iki šiol negalintis atsakyti. Per maždaug keturis dešimtmečius besitęsiantį kūrybinį kelią režisierius pastatė daugiau kaip dešimt gerai žinomų filmų pagal lietuvių literatūros klasiką – „Virto ąžuolai“, „Vasara baigiasi rudenį“, „Mėnulio Lietuva“, „Duburys“, kiti filmai (nuo gegužės 17 d. „Skalvijos“ kino centre pristatoma jubiliejinė G. Lukšo filmų retrospektyva – bus parodyti 6 režisieriaus filmai).

Kuriant filmus svarbiausia, anot režisieriaus, būti nuoširdžiam, išlikti savimi.

„Mes turbūt visuomet būname stipriausi, geriausiai mums pavyksta ką nors padaryti, kai pasiremiam tuo, ką turim ten viduje. Kada būname nuoširdūs savo jausmais, suvokimu, santykiu. Kada remiesi savo, kokia ji bebūtų, gyvenimiška patirtimi, tik tada tu įdomus“, – tikina jubiliejų minintis G. Lukšas.

Per ilgas pauzes tarp filmų jau nepriklausomybės laikais režisierius pradėjo kurti ne tik teatro, bet ir radijo spektaklius. Kaip G. Lukšas pats sako, viskas prasidėjo iš smalsumo, tačiau kūrėjas neatmeta galimybės netrukus prie jų sugrįžti.

Rekomenduojami video