Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Žiema priminė pamirštus kelių priežiūros darbus

Skirtingai nei Rytų, Vakarų Lietuvoje sniego ne visur pakanka net rogėms tempti, tačiau kelių dangos padengtos pažliugusio ar prispausto sniego sluoksniu, provėžuotos, slidžios. Tad reikalinga ypatinga priežiūra, barstymas, siekiant užtikrinti saugumą. Gyventojai teiraujasi, kodėl nebarstomi žvyrkeliai, kokios sankcijos taikomos rangovams, kurie laiku neužtikrina kelių priežiūros.

Ūkininkai dirba atsakingiau

Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos direktorius Artūras Bogdanovas patikino, jog ši žiema išties priminė, kad niekur nepabėgome nuo žiemiškų eismo sąlygų. Į pokyčius reikia reaguoti operatyviai ir efektyviai. Anot A. Bogdanovo, buvo atlikta seniūnų apklausa, padaryta analizė. „Vienose seniūnijose sutartys yra sudarytos su vietos ūkininkais, o kitose yra vadinamosios „uabinės“ sutartys. Yra keletas skirtingų rangovų. Tose seniūnijose, kur dirba ūkininkai, iš esmės didelių nusiskundimų nėra. Natūralu, jog vietinės bendruomenės narys stengiasi labiau nei samdoma bendrovė“, – pastebėjo Administracijos direktorius.

Anot jo, didžiausios bėdos, susijusios su rangovais, yra šios: atsiunčia per mažai technikos arba technika per silpna ir pan. „Su seniūnais atsinaujinome tvarką, aiškiai reglamentavome, kaip skubiai reikia sureaguoti (ne telefonu, o raštu) į tai, kad neatvyksta technika, kokios sankcijos turi būti taikomos nedelsiant. Yra numatytos sutarties nutraukimo galimybės ir piniginės baudos“, – aiškino A. Bogdanovas. Jei matoma, kad rangovas negeba, nepajėgia tinkamai užtikrinti paslaugos, tai perkamos greta kitos paslaugos tam, kad nebūtų ekstremalių situacijų.

Žvyrkelių nebarsto

Paklaustas dėl žvyrkelių A. Bogdanovas atsakė, kad jie niekada nebuvo barstomi. „Nuo asfalto galima nuvalyti sniegą beveik iki nulinės ribos, o žvyrkelis neturi tokio kieto paviršiaus. Pasvarstysime, kaip spręsti situaciją dėl žvyrkelių“, – sakė jis. Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas informavo, kad net techniškai negalima žvyrkelių barstyti druska, nes druska ardo šalčiui atsparų sluoksnį. Todėl būtų daugiau žalos.

Administracijos direktorius priminė, kad skirtingoms kelių kategorijoms taikomi skirtingi reikalavimai. Automagistralei vieni, krašto keliams kiti ir pan.

Anot Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Statybos ir infrastruktūros skyriaus vyr. specialistės Kristinos Jokubaitytės, kelių valymas ir barstymas vykdomas atsižvelgiant į meteorologines sąlygas. „Sniegas valomas ir barstomas nuo 4 iki 22 val. Esant blogoms oro sąlygoms, slidi kelio danga turi būti pabarstyta iki 7 val. Kai nustoja snigti arba pustyti, sniegas turi būti baigtas valyti per 3 val., o apledėję ruožai turi būti pabarstyti per 3 val.“, – „Bangą“ yra informavusi K. Jokubaitytė. Pasak jos, kelių priežiūrai visiems metams – sniego valymui, greideriavimui, žvyravimui, išdaužų remontui, kelio ženklams, vandens pralaidoms remontuoti, kelkraščiams tvarkyti ir pan. – skiriama 720 tūkst. eurų visoms seniūnijoms.

Agnė ADOMAITĖ

A. VALAIČIO asociatyvi nuotr.

Rekomenduojami video