Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Žada rekonstruoti pėsčiųjų ir dviračių taką Neringoje

Kelių direkcija paskelbė viešąjį pirkimą dėl 35 kilometrų ilgio pėsčiųjų ir dviračių tako Smiltynė–Nida projektavimo. Planuojama, kad 2022 metais pradėti darbai tęsis tol, kol takas bus sutvarkytas taip, kad atitiktų Europos dviračių takų tinklo („EuroVelo“) trasoms keliamus reikalavimus.

Pasak Remigijaus Lipkevičiaus, Kelių direkcijos direktoriaus, pėsčiųjų ir dviračių takas Smiltynė–Nida yra svarbus visiems, kurie renkasi keliones dviračiais – ir Neringos gyventojams, ir gausiai šį nuostabų Lietuvos kampelį lankantiems svečiams.

„Siekiame įrengti modernų pėsčiųjų ir dviračių taką, kuris užtikrintų patogų susisiekimą. Takas yra „EuroVelo“ trasa, todėl jis naudojamas ne tik vietinių gyventojų – juo vyksta ir tarptautinis susisiekimas dviračiais. Po rekonstrukcijos bus užtikrinta, kad nuo Smiltynės perkėlos Nidą bus galima patogiai pasiekti dviračiu atsisakant kelionės automobiliu“, – sakė R.Lipkevičius.

Be to, takas turi būti pritaikytas ir specialiajam transportui, kad prireikus būtų galima jį panaudoti apsaugant šį unikalų gamtos kampelį nuo stichinių nelaimių, pvz., gaisro.

Takas driekiasi per saugomą teritoriją Kuršių Nerijoje, kur labai jautrūs klausimai dėl medžių, kopų, augalijos. Taip pat buvo įvertinta, jog rengiant projektą gali iškilti problema dėl miško žemės, kurios savininkas yra Valstybinė miškų urėdija, panaudojimo. Tik po to, kai Kelių direkcija visus minėtus klausimus suderino su suinteresuotomis institucijomis, buvo galima skelbti viešąjį pirkimą dėl tako rekonstravimo techninių darbo projektų parengimo.

Šio tako projektavimo darbus Kelių direkcija galėjo pradėti tik po to, kai Neringos ir Klaipėdos miesto savivaldybės sutiko pasirašyti bendradarbiavimo sutartis ir gavo savivaldybių tarybų sprendimus, kad po to, kai takas bus sutvarkytas, jas minėtos savivaldybės perims valdyti nuosavybės teise. Po pėsčiųjų ir dviračių tako sutvarkymo bei perdavimo, Klaipėdos miesto savivaldybei priklausys 850 m, o Neringos savivaldybei – apie 34 km tako.

Paskutinį kartą prieš aštuonerius metus (2013-aisiais) buvo įgyvendinta tuo metu seniausios ir prasčiausios šio dviračių tako atkarpos rekonstrukcija nuo Pervalkos iki Nidos. Šiuo metu ši atkarpa yra neabejotinai geriausia viso dviračių tako dalis.

VL

Rekomenduojami video