Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
VMI aktyviai domisi automobilių naudojimu

„Verslo balanso“ vadovė Vida Šipurovė įmonių vadovams siūlo atkreipti dėmesį į įmonių automobilių parko naudojimą. Anot jos, Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) jau yra išsiuntusi daliai įmonių specialius klausimynus dėl automobilių naudojimo ir jų paskirties įmonės veikloje.

„Kasdien klausimynų sulaukia vis daugiau įmonių. Tik laiko klausimas, kada VMI užklausa pasieks bet kurią įmonę, kuri savo veikloje naudoja automobilius“, - sako V. Šipurovė. Anot jos, tokias darbuotojų pajamas vis tiek teks apmokestinti, jeigu neturėsite įrodymų, kad tokios naudos darbuotojas negavo."

Nuo šių metų liepos mėnesio VMI pasitelkia daugiafunkcę pažeidimų kontrolės sistemą, fiksuojančią automobilių judėjimą ir valstybinius numerius. VMI mato kelių policijos baudas už greičio viršijimą. Neretai tokios baudos skiriamos įmonių vadovų žmonoms, vaikams ir šiaip ne įmonės darbuotojams, o pažeidimai padaryti su įmonėms priklausančiais automobiliais.

Dažnai tokiais atvejais VMI pagal savo užklausas gauna įmonių atsakymus, kad neva pas juos nėra jokių automobilio naudojimo pajamų natūra bei automobilių nuomos tiems asmenims.

„Patarčiau į tai rimtai pažiūrėti, nedelsti ir teikiant atsakymus mokesčiams pasikonsultuoti su mokesčių konsultante bei ruoštis 2021 metų teisingam deklaravimui“, - įspėja V. Šipurovė. Anot jos, už 2021 metus teks labai aiškiai nurodyti informaciją įmonių pateikiamoje deklaracijoje apie apmokestintas pajamas natūra už lengvųjų automobilių naudojimą.

Juo labiau kad automobilių naudojimo klausimas įmonių veikloje tapo savotiškai rezonansinis. Kilo diskusijos dėl prabangių automobilių, kuriuos įsigijo valstybinę paramą gavusios įmonės, pripažintos nukentėjusiomis nuo COVID-19 pandemijos sukeltų pasekmių. Todėl būtina tinkamai parengti atsakymus į klausimyną.

Rekomenduojami video