Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Užsitęsęs karantinas marina smulkųjį verslą

Smulkusis verslas, grožio salonai, sporto klubai nebeapsikenčia karantino ribojimų. Pastarieji mažina sergančiųjų statistiką, tačiau tuo pat metu gramzdina verslus prarajon. Dėl to praėjusią savaitę inicijuotos akcijos, kurių metu nešti laidotuvių vainikai, žvakės prie valstybinių institucijų, o pirmadienį sporto treneriai surengė treniruotę... viename iš didžiausių Vilniaus prekybos centrų. Vyriausybei pastarosiomis dienomis tenka nelengvas uždavinys: atsižvelgiant į ekspertų rekomendacijas spręsti karantino švelninimo galimybes.

Teiravomės, kaip šį sudėtingą laikotarpį išgyvena Gargžduose įsikūrę grožio salonai, drabužių parduotuvės, sporto klubai.

Suteiktas viltis sudaužo

Gargžduose įsikūrusio grožio salono „Deivės oazė“ vadovė Kristina Čepienė, lygindama pirmąjį ir antrąjį karantiną, pastebėjo, kad buvęs sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga vis suteikdavo vilčių, kalbėdavo, kad gal po dviejų savaičių sušvelnins karantiną, tačiau vėliau tos kalbos subliūkšdavo. „Dabar iš karto žinojome, kad karantinas tęsis iki sausio 31 d., tad priėmėme situaciją tokią, kokia yra. Tik pastaruoju metu išgyvename vėl tą patį. Tai praneša, kad jau galimai sušvelnins karantiną, manikiūrininkės jau valėsi visus buteliukus, tačiau vėl grįžtama į tą patį tašką“, – pastebėjo Kristina.

Anot jos, išgyventi už tuos valstybės skiriamus 257 Eur per mėnesį tikrai neįmanoma, tad dauguma karantinui ruošėsi iš anksto atsidėdami dalį atlyginimo. „Žinoma, sunkiausia šeimoms, kur abu sutuoktiniai dirba grožio srityje. Toms, kurių vyrai turi kitokio pobūdžio darbus, paprasčiau“, – pastebėjo pašnekovė. „Deivės oazės“ vadovė teigė, jog iškart klientams pasakė, jog griežtai laikysis karantino ir jokių paslaugų neteiks, tad sulaukia tik labai retai pavienių skambučių dėl prašymų apkirpti. Tačiau, moters nuomone, Gargžduose yra teikiančiųjų kirpimo, manikiūro paslaugas nelegaliai. „Pati parduodu tik plaukų dažus, kitas priemones, jei prireikia klientėms“, – sakė K. Čepienė. Ji teigė penktadienį nedalyvavusi ir akcijoje, kuomet laidotuvių vainikas, žvakutės buvo padėtos ir prie Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos pastato. „Pirma, apie ją net nežinojau. Antra, juk sprendimus priima Vyriausybė, o ne Savivaldybė. Trečia, skundžiamasi, kad neišgyvenama už 257 Eur, o dar perkami vainikai“, – stebėjosi „Deivės oazės“ įkūrėja.

Gyvena laukimu

Gargždų Grožio salono-soliariumų studijos vadovė Laima Juodiškienė „Bangai“ sakė, kad jiems šis karantinas šiek tiek lengvesnis nei pirmasis, mat nėra uždrausta soliariumų veikla. „Aišku, kai nuo gruodžio 16 d. leido dirbti, vis tiek norinčiųjų eiti į soliariumą nebuvo daug. Tačiau dabar, kai statistika vis gerėja ir pavasaris artėja, klientai sugrįžta“, – pasidžiaugė L. Juodiškienė. Kitos paslaugos – Roll masažai, Vacu active bėgimo takelis, infraraudonųjų spindulių kapsulė, kompresinė terapija, kosmetologo paslaugos tebėra draudžiamos, tad laukiama karantino švelninimo. http://gargzdai.lt/300x250_2.html

Liūdnos nuotaikos Gargždų grožio salone „Venera“. „Sėdime namuose užsidarę ir laukiame. Gerai, kad namuose yra darbų, tai laikas greičiau bėga. Karantiną išnaudojome ir salono kosmetiniam remontui, truputį atsinaujinome. Su kolegėmis susiskambiname, gyvename laukimu. Norime eiti į darbą, gaila prarasti klientus. Žmonės skambina, teiraujasi, kada jau galėsime teikti paslaugas“, – pasakoja salono vadovė Renata. Ji patikina, kad išgyventi iš 257 Eur per mėnesį nelabai įmanoma, tad taip pat ruošėsi iš anksto šiam etapui, gerai, kad patalpų nuomotojas daro nuolaidas. Renata akcentavo, kad salonas pasiruošęs užtikrinti visų apsaugos priemonių laikymąsi – svarbiausia, kad leistų dirbti.

Piktina nelygybė

Karantino švelninimo laukimu gyvena ir drabužių parduotuvės „Madam“, įsikūrusios pačiame Gargždų centre bendrasavininkės Virginija Penevienė ir Rima Baranauskienė. Anot jų, būtų lygybė, jei didiesiems prekybos centrams taip pat būtų uždrausta prekiauti drabužiais, avalyne, kosmetika. „Tuomet visi gražiai lauktume karantino pabaigos, tačiau dabar, kaip sakoma, visur yra koronavirusas, bet tik ne didžiuosiuose prekybos centruose. Ne veltui juokaujame, kad prekybos centruose galima ir su giminėmis susitikti, ir kirpėjui savo kėdę pasistatyti“, – ironizavo pašnekovės.

Virginija pasakojo, kad taip pat ruošėsi antrajai bangai, finansus planavo atsakingai. Tačiau neįmanoma tiek atsidėti lėšų, kad užtektų taip užsitęsusiam karantinui. Juk šildymo, elektros sąskaitos, pragyvenimo išlaidos tebėra, o darbai stovi vietoje. „Teko atleisti du darbuotojus, kurie turėjo stoti į Užimtumo tarnybą“, – pasakojo „Madam“ bendrasavininkės. Per karantiną jos bandė gaivinti prekybą rengdamos tiesiogines transliacijas socialiniame tinkle, tačiau, anot jų, tai nėra paprasta, prekyba nuotoliniu būdu turi daug niuansų.

Treniruotėse užtikrintų saugumą

Sporto klubuose taip pat spengia tyla. Gargždų sporto klubo „Divina Femina“ vadovė Asta Lukauskienė atvirai sako, kad laikotarpis išties sudėtingas. „Turiu viltį, kad jei ne vasarį, tai bent kovą galėsime dirbti. Manau, ir dabar išlaikydami atstumus, vadovaudamiesi visais saugumo reikalavimais, galėtume vesti individualias ar bent mažoms grupėms treniruotes. Visi lankytojai yra registruojami, tad jei kažkas atsitiktų, būtų lengva atsekti vieną ar kitą atvejį. Aišku, reikia ir žmonių sąmoningumo, kad turintieji simptomų niekur neitų“, – įsitikinusi A. Lukauskienė. Ji akcentavo, kad fizinė veikla stiprina ne tik imunitetą, bet ir gerina psichologinę būseną, kuri ypač aktuali šiuo metu, kai daug žmonių kenčia nuo niūrių minčių, depresijos ir pan. „Sportuojant išsiskiria laimės hormonas, kuris kiekvienam iš mūsų yra ypatingai svarbus. Žmogaus organizmą turime suvokti kaip visumą“, – akcentavo A. Lukauskienė.

Per karantiną ji veda nuotolines treniruotes, tačiau, anot jos, tai ne tas pats. Juolab kad tokiu būdu dirbti pasiryžta koks ketvirtadalis klientų. „Patalpų nuomotojas padarė 50 proc. nuolaidą. Tačiau situacija vis tiek sudėtinga“, – neslepia patyrusi trenerė. Nors treniruočių grafikas per karantiną ištuštėjęs, A. Lukauskienė daug laisvo laiko neturi, nes šiuo metu Klaipėdos valstybinėje kolegijoje studijuoja kineziterapiją: „Galėjau nesiblaškydama tarp veiklų ruoštis sesijai, visada svajojau studijuoti kineziterapiją, gilinti savo turimas žinias.“

Pažeidimai – tik Klaipėdoje?

Klaipėdos rajono policijos komisariato vadovų teigimu, nusiskundimų, kad Klaipėdos rajone būtų teikiamos grožio paslaugos per nuo 2020 m. lapkritį įsigaliojusį karantiną, nebuvo gauta. Klaipėdos mieste policijos pareigūnai fiksavo kelis tokio pobūdžio pažeidimus. Sausio 14 d. Klaipėdos apskr. VPK Prevencijos skyriaus pareigūnai kartu su Valstybinės darbo inspekcijos Klaipėdos teritorinio padalinio specialistais patikrino vieną iš uostamiestyje veikusių tatuiruočių salonų – patikrinimo metu buvo nustatyta, kad tatuiruočių salono meistrai darė klientams tatuiruotes, nors karantino metu tokias paslaugas teikti yra draudžiama. Dėl šio nusižengimo pareigūnai pradėjo penkias administracines teisenas pagal Administracinių nusižengimų kodekso (ANK) 45 str. Sausio 24 d. buvo užfiksuota, kad kirpėja aptarnavo klientę vienoje Liepojos g., Klaipėdoje, esančioje kirpykloje. Protokolai pagal ANK 45 str. 4 d. buvo surašyti ir kirpėjai, ir klientei.

Nuobaudas už karantino reikalavimų pažeidimus skirti gali ne tik policijos, bet ir savivaldybių viešosios tvarkos skyrių pareigūnai. Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyrius tokio pobūdžio pažeidimų, kuomet rajone kirpyklų, grožio salonų paslaugos per karantiną būtų teikiamos nelegaliai, nenustatė.

Agnė ADOMAITĖ

Rekomenduojami video