Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Už nenupjautą žolę – bauda iki 600 eurų: kiek kainuoja pasamdyti pjovėjus?

Prasidėjus vasarai žolės pjovėjai ėmė sulaukti vis daugiau gyventojų skambučių su užsakymais. Anot jų, vieni žmonės patys nenori pjauti žolės ir net neturi tam reikalingos įrangos, kiti, vyresnio amžiaus – patys nebepajėgia pasirūpinti kiemu. O dar kiti bijo nemenkų baudų už neprižiūrėtus sklypus. Nupjauti vieną arą kainuoja 3–5 eurus.

Vilniuje ir jo rajone žolės pjovimo paslaugas teikiantis Ernestas pasakojo, kad šiemet darbų sezonas prasidėjo anksčiau. „Pavasaris buvo lietingas, tad sparčiai augo žolė. Jau prieš geras dvi savaites ėmė plaukti žmonių užklausos. Jie prašo įvairių paslaugų. Pavyzdžiui, vieni turi žolės pjovimo robotus, tačiau jie nenupjauna šlaitų. Tad juos pjaunu trimeriu.

Dar kiti gyventojai prašo, kad visą kiemo plotą nupjaučiau. Pjaunu žolę ir negyvenamose sodybose. Klientai nori, kad žolę pjaučiau, kas kelias savaites“, – sakė vyras. Anot jo, ne visi gyventojai turi laiko patys rūpintis kiemu, kiti neturi ir tam reikalingų įrankių. „Žolės įrankiai nemažai kainuoja, tad dalis žmonių vietoje jų perka žolės pjovimo paslaugas. Žolės pjovimo kaina priklauso nuo žemės ploto ir žolės aukštumo. Nupjauti vieną aro plotą gyventojams kainuoja nuo 3 iki 5 eurų“, – pasakojo Ernestas.

Nustato minimalią užsakymo kainą

Tomas gyventojų kiemais ir vejomis rūpinasi Klaipėdoje ir jos rajone. Anot jo, nors pavasaris ir buvo lietingas, tačiau šaltas, tad žolė augo lėčiau. Jos pjovimo sezonas šiemet prasidėjo vėliau. „Teikiu įvairias paslaugas, pjaunu žolę kiemuose, įrengiu ir prižiūriu vejas, tvarkau įvairaus dydžio apleistus plotus. Kiekvienas žmogus renkasi, kokios paslaugos jam reikia, kaip dažnai nori, kad žolė kieme būtų nupjauta. Kaina priklauso nuo ploto, bet yra nustatyta minimali užsakymo suma, kuri siekia 25 eurus. Kaina dar priklauso ir nuo to, ar reikia išvežti nupjautą žolę ar nereikia. Pigiausias variantas, kai žolė nupjovus paliekama. Dar galima žolę surinkti, tačiau klientas leidžia ją palikti komposto dėžėje ar kitoje vietoje. O brangiausiai kainuoja žolės išvežimas. Juk žolės neišpilame, kažkur pamiškėje, vežame į žaliųjų atliekų aikštelę, o ši paslauga yra mokama.

Nupjauti 6 arus vidutiniškai kainuoja 30 eurų, o su žolės surinkimu ir išvežimu viskas gali atsieiti ir 40 eurų. Tačiau nuolatiniams klientams taikome nuolaidas. Turime pasirašę sutarčių ir su įmonėmis, kurios prašo prižiūrėti vejas“, – komentavo vyras. Anot Tomo, vis daugiau gyventojų supranta, kad neįmanoma būti visų galų meistrais. „Todėl jie savo aplinkos tvarkymą ir patiki specialistams. Toks požiūris manau, kad yra geriausias. Savo ruožtu klientų stengiuosi nenuvilti ir visus darbus atlikti kruopščiai, įdedu visą savo širdį“, – pasakojo žolės pjovėjas.

Prašo nupjauti žolę, nes bijo baudų

Žolės pjovimo paslaugas Šiaulių ir Klaipėdos rajonuose teikiantis Kęstas pasakojo, kad dauguma jo klientų yra nuolatiniai. „Kiekvienais metais sugrįžta vis tie patys žmonės. Daug turime užsakymų nušienauti negyvenamų sodybų teritorijas, žmonės baiminasi baudų už neprižiūrėtus plotus. Tokie klientai dažniausiai prašo, kad žolę nupjautume kas mėnesį, o kai kuriems plotus užtenka nušienauti ir kartą per metus. Žinoma, kiemų vejų savininkai dažniau, kas dvi savaites nori, kad žolė būtų nupjauta“, – sakė vyras.

Anot jo, minimalus užsakymas siekia 25 eurus, jeigu plotas didesnis, o žolė aukštesnė kaina gali kilti. Nupjauti vieną arą kainuoja 3 eurus. Žolės pjovėjas pastebėjo, kad ne visi žmonės turi galimybių patys nusipjauti žolę. „Mus dažnai samdo vyresni žmonės, kurie patys jau nebepajėgia pasirūpinti savo kiemais. Taip pat kai kurie patys tiesiog nenori užsiimti žolės pjovimu, neturi net tam skirtos įrangos todėl kviečia specialistus“, – pasakojo Kęstas. Administracinių nusižengimų kodekse numatyta, kad savivaldybių tarybų patvirtintų tvarkymo ir švaros taisyklių pažeidimas užtraukia įspėjimą arba baudą nuo 20 iki vieno 140 eurų. Toks pats nusižengimas, padarytas pakartotinai, užtraukia baudą nuo 140 eurų iki 600 eurų.

Žoliapjovei išleidžia nuo 12 iki 2 tūkst. eurų

Norint pačiam nupjauti žolę, prireiks jei ne dalgio, tai vejapjovės arba žoliapjovės (trimerio). Jų kaina parduotuvėse gana skirtinga.

„Kesko Senukai“ atstovės Elonos Uckutės teigimu, pardavimų statistika rodo, kad benzininės vejapjovės vis dar išlaiko savo populiarumą ir neužleidžia pozicijų. „Tuo metu elektrines vejapjoves aktyviau renkasi nedidelius plotus prie namų pjaunantys pirkėjai.

Matome tendenciją, kad tiek elektroninėje, tiek fizinėse „Senukų“ parduotuvėse labai sparčiai auga akumuliatorinės sodo technikos ir vejos pjovimo robotų pardavimai. Pirkėjų pasirinkimą lemia jų patogus ir lengvas naudojimas, galimybė sutaupyti laiko“, – sakė prekybos tinklo atstovė. Anot jos, žmonės vis daugiau dėmesio skiria savo aplinkai, kiemui, sodui, nebijo investuoti į šiuolaikiškus sprendimus, vertina patogumą.

„Ieškodami vejos priežiūros technikos, pirkėjai visų pirma domisi jos techninėmis savybėmis, funkcionalumu, papildomais priedais, atsižvelgia į savo individualius poreikius ir tik tuomet atkreipia dėmesį į kainą. Taip pat įdomu tai, kad gyventojai vis labiau linkę taupyti laiką ir pasikliauti profesionalų pagalba įrengiant namų aplinką – šiemet pristatę landšafto dizaino paslaugą, nuo pirmų dienų stebime vis augančią jos paklausą“, – pasakojo E. Uckutė.

„Senukuose“ benzininę žoliapjovę pigiausiai galima įsigyti už 69,99 euro, o brangiausiai už 599 eurus. Elektrinės žoliapjovės kainuoja nuo 11,99 euro iki 749 eurų. O vejos robotas kainuoja nuo 749 iki 2125 eurų. Tuo metu prekybos tinklo „Moki veži“ marketingo vadovas Nerijus Višinskas pasakojo, kad iš visų siūlomų žoliapjovių vis populiaresnės tampa elektrinės – jas įsigyja apie pusė pirkėjų.

Trečdalis jų perka benzinines, o likę – akumuliatorines. „O vejapjoves pirkėjai jau renkasi kitaip. Dauguma jų dažniausiai vis dar renkasi benzinines, elektrines įsigyja penktadalis mūsų pirkėjų, o akumuliatorines – tik mažoji dalis. Pirkėjai prietaisus renkasi pagal išgales ir poreikius. Žoliapjovėms skiria nuo 12 iki 250 eurų, o vejapjovėms – nuo 40 iki 500 eurų“, – pasakojo N. Višinskas.

Internetinės parduotuvės „Pigu.lt“ komunikacijos vadovė Raimonda Strazdauskaitė sakė, kad žolės pjovimo įrenginių pardavimai tradiciškai šokteli, kai oro temperatūra pakyla ir laikosi apie 15 laipsnių, yra drėgna ir pradeda intensyviai augti žolė. „Tačiau dėl neįprastai šalto ir lietingo pavasario žoliapjovių ir krūmapjovių pardavimai šiuo metu dar neįsibėgėjo.

Pastebime ženklų išmaniųjų įrenginių, tokių kaip vejos robotų, pardavimų augimą. Taip pat populiarėja akumuliatoriniai žolės priežiūros įrenginiai. Jų augimas, lyginant su praėjusiais metais, didesnis nei 30 proc. Mūsų parduotuvėje klientai gali rinktis iš daugiau nei 200 skirtingų žoliapjovių, vejos robotų asortimentas taip pat buvo praplėstas beveik 2 kartus.

Dažniausiai klientai renkasi „Karcher“, „Makita“, „Hecht“ ir „Sencore“ prekinių ženklų gaminius. Kainų pasirinkimas taip pat labai platus, tačiau šiemet klientai šių kategorijų prekėms vidutiniškai išleidžia nuo 50 iki beveik 300 eurų.

Rekomenduojami video