Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Švenčių simbolio – į lapiškių plantaciją

Lapių kaime, Vėžaičių seniūnijoje, Mineikių sodybos pašonėje, akį traukia žaliaskarių plantacija. Lietuviškos eglaitės ypač įspūdingai atrodo iš po baltų sniego dribsnių saulėtą žiemos dieną. Artėjant žiemos šventėms čia atvyksta gyventojai, ieškantys gyvų lietuviškų eglučių, kurias pastačius namuose šie pakvimpa mišku. Nukirsta ir iš karto kambaryje pastatyta eglutė gali išsilaikyti tris savaites.

Viena „Bangos“ skaitytoja pasidalijo karčia patirtimi: pernai turguje nusipirko nukirstą eglutę, bet pastačius kambaryje spygliai nukrito per aštuonias dienas.

Virginija Mineikienė iš Lapių kaimo patikino, kad šeimos plantacijoje užaugintos lietuviškos eglaitės gali džiuginti tris savaites. „Prieš šventes nukirstą žaliaskarę savo namuose iš karto puošiame, pastatome ant šildomų grindų, žinoma, įstatę į indą su šlapiu smėliu, ir dar palaistome. Taip prižiūrimas šventės simbolis ilgai nenubarsto spyglių“, – dėstė V. Mineikienė.

Turguje dažniausiai parduodamos senokai nukirstos eglaitės.

Lapiškiai Zigmantas ir Virginija Mineikiai žaliaskarių plantaciją užsiveisė prieš 9 metus. Medelyne įsigiję 20 cm aukščio daigus pasodino į atvirą gruntą. Daugiau nei 2 hektarus užimančioje plantacijoje žaliuoja 4 tūkst. eglaičių, iš kurių pusė siūlomos pirkėjams. Jų kaina – nuo 12 iki 40 eurų.

Pasak V. Mineikienės, eglutės reikalauja daug priežiūros: jas reikia tręšti, formuoti, kad būtų tankūs spyg­liai, gražios šakos. Vasarą tenka kelis kartus nupjauti žolę tarpueiliuose. „Darbo ir sąnaudų daug – kai viską suskaičiuoji, eglutės kaina minimali“, – patikino pašnekovė.
Pernai Mineikiai nusprendė kviesti pirkėjus, kad atvykę patys išsirinktų labiausiai patinkančią žaliaskarę Kalėdų šventei. Anot plantacijos šeimininkų, susidomėjimas buvo didžiulis – parduoti pavyko nemažai.

Šiemet jau lapkričio pabaigoje atvyko pirmieji pirkėjai. „Atvažiuoja šeimos su vaikais. Išsirenka patikusią – pjauname. Kartais net vaikai nori su pjūk­leliu padirbėti – leidžiame, – šypsojosi Virginija. – Bet ne visi atvykusieji iš karto perka – išsirinkę eglutę pasižymi ir sugrįžta vėliau.“

Pernai daugiausia nupirko apie 2 metrų aukščio eglučių.

Per šventes Mineikių namuose suspindės pačių užauginta žaliaskarė. Virginija ruošiasi ją papuošti senais kalėdiniais žaislais, kad atvykęs pasisvečiuoti sūnus prisimintų vaikystę.

Virginija LAPIENĖ
Rekomenduojami video