Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Privatininkus rems, o savivaldybių uab'ai – pačių bėdos
Spalio pradžioje Lietuvoje pradėjo veikti Pagalbos verslui fondas, kuris užtikrins galimybes didesniems ir vidutiniams verslininkams gauti finansavimą ir greičiau atsigauti po krizės. „Biržų autobusų parko“ rankos surištos: į paramą pretenduoti negali, nes priklauso savivaldybei.

Skirta stambesnėms įmonėms

Paramos verslui fondas skirtas padėti Lietuvos įmonėms, patyrusioms finansinių sunkumų, kurie kelia riziką tolimesnei veiklai. Valstybė į Fondą investuoja 100 mln. eurų dydžio pradinį įnašą. Taip pat bus siekiama į Fondą pritraukti iki 500 mln. eurų institucinių investuotojų lėšų, tad Fondo dydis gali siekti net iki 1 mlrd. eurų. Lietuvoje veikia apie 4 500 vidutinių ir didelių įmonių (turinčių bent 50 darbuotojų), kurios sukuria daugiau kaip 60 proc. bendrojo vidaus produkto ir daugiau nei pusę visų darbo vietų Lietuvoje. Tokios įmonės sumoka daugiau nei pusę visų pridėtinės vertės, pelno ir kitų mokesčių į valstybės biudžetą. Net ir santykinai nedidelės tokių įmonių dalies veiklos sutrikimas ar bankrotas atsilieptų valstybės ūkiui. Prioritetas teikiamas įmonėms, kurios veikia svarbiuose ekonomikos sektoriuose ir kurių pasitraukimas valstybei turėtų neigiamų pasekmių.

Autobusų parkas vilčių neturi

Rodos, dėl paramos galėtų kreiptis „Biržų autobusų parkas“, kuris atitinka vieną iš reikalavimų – turi virš 50 darbuotojų. Tačiau parko direktorius Marius Šernas „Biržiečių žodį“ patikino, kad gauti tokią paramą šansų beveik nėra, nes parkas priklauso savivaldybei. O savivaldybė ir taip kompensuoja dalį nuostolių. Pasak M. Šerno, kai buvo paskelbtas karantinas, kelis kartus buvo siunčiamos paraiškos paramai gauti, bet sulaukta atsakymo, kad nuo Covid -19 nukentėjusiam verslui skirtas finansavimas autobusų parkui nepriklauso. -Jeigu įkurtume dukterinę įmonę, kuri užsiimtų kita veikla, nesusijusia su viešosiomis paslaugomis, galbūt galėtume tokias paramas gauti. O dabar, kas liečia investicijas ir pirkimus, esame priklausomi nuo rajono savivaldybės ir banko,- kalbėjo M. Šernas.

Susidomėjo norvegai

Autobusų parko direktorius pasakojo, kad įmonė yra užsiregistravusi Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmuose, kurie vienija daugiau nei 230 narių, tarp kurių – didžiausios regiono įmonės bei vidutinio ir smulkaus verslo atstovai. Skatindami smulkaus ir vidutinio verslo plėtrą, eksportą rūmai aktyviai dalyvauja įvairiuose tarptautiniuose projektuose ir programose. Šioje duomenų bazėje užsienio investuotojai ieško partnerių visame pasaulyje. M. Šernas užsiminė, kad „Biržų autobusų parku“ buvo susidomėjusi viena norvegų įmonė, tačiau dėl ateities planų, susijusių su šiais užsienio investuotojais dar niekas neaišku.
  Birutė PETKEVIČIŪTĖ
Rekomenduojami video