Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Plikiškių žvakes graibsto internetinėje parduotuvėje

Ketvirtį amžiaus Plikiuose gyvuojanti žvakių gamybos įmonė „Luxa“ stengiasi prisitaikyti išbandymų ir sunkumų kupiname pasaulyje. Šiemet ji ne tik įdiegė naują technologiją, kad galėtų gaminti įdomesnius gaminius, taip pat pasiūlė unikalias krikšto žvakes su auksiniais ir sidabriniais kryželiais, bet ir įkūrė elektroninę parduotuvę „Žvakės internetu“, investavo į sandėlių, administracinių patalpų plėtrą.

Užpatentuota technologija
Šiemet „Luxa“ gamintojai pasiūlė žvakių, kuriose lazeriu išdeginti prasmingi žodžiai: viltis, tikėjimas, džiaugsmas ir ramybė – keturių advento sekmadienių pavadinimai. Šių žvakių spalva violetinė – santūri, rami ir tik viena rožinė – džiaugsmo. Pasak šios įmonės savininko ir vadovo Dainiaus Petkaus, bažnytinėje liturgijoje nėra fiksuoti šie pavadinimai, tik trečiasis advento sekmadienis – džiaugsmo. „Tai džiugi žinia apie tai, jog gimsta pasaulio Atpirkėjas Jėzus, – sakė verslininkas. – Pavadinimai – nauja tradicija, mes prisidedame prie jos kūrimo. Šiais metais pradėjome gaminti ir advento vainikus, nes atvykusieji nusipirkti žvakių dažnai jų pageidauja.“
Anot įmonės vadybininkės Editos Karnauskienės, šis projektas, kaip ir daugelis – bendras kolektyvo sumanymas. „Gaminame vainikus iš gamtinės medžiagos. Paprastumas dera su advento laikotarpiu – laukimu, ramybe, – kalbėjo ji. – Mūsų vainikai – vienetiniai.“
Sukurti įdomų žvakių puošybos būdą pavyko įdiegus naują technologiją: ant augalinio vaško žvakių lazeriu išdeginamos raidės, ornamentai, vaizdai – smulkiausios detalės. „Tai sudėtingas procesas: karščiau – detalės išsilieja, jo esant per mažai – irgi gražiai nepavyksta, – subtilybes vardijo verslininkas. – Galima užsisakyti pageidaujamą vaizdą, antai įmonės prašo pagaminti žvakes su jų logotipais ir šiomis papildo dovanų rinkinius.“
Saugodamas gamybos paslaptis D. Petkus užpatentavo šią technologiją. Verslininko teigimu, jos dar nenaudoja nė vienas žvakių gamintojas ne tik Lietuvoje.

Populiarėjanti dovana
Pandemijai prasidėjus apėmė netikrumas. „Smulkieji verslininkai išsigando – užsidarė parduotuvės. Smūgis buvo, kai negalėjo prekiauti prieš šv. Velykas, šv. Kalėdas. Šiemet daugiau optimizmo turime – gal neužsidarys, nors svajojame atsargiai, – prisipažino D. Petkus. – Visus nuostolius, patirtus dėl smulkiųjų prekybininkų, dabar kompensuoja internetinė prekyba – pirkėjai čia ieško šiam šventiniam laikotarpiui skirtų prekių, šluoja adventinių žvakių rinkinius.“
Raminta Simaitė, šiuo metu pavaduojanti įmonės direktorių, patikino, jog pernai įkurta elektroninė parduotuvė „Žvakės internetu“ įsibėgėjo. „Dabar išsiunčiame didesnę dalį prekių“, – atskleidė ji.
D. Petkus pastebėjo, kad pastarąjį dešimtmetį žmonės daugiau dėmesio skiria savo namams, vis labiau prieš šventes juos puošia, išskirtinę aplinką kuria pasitelkę žvakes. Anot jo, iš Vakarų atėjo ši kultūra. „Anksčiau lietuviai buvo įpratę tik ypatingomis progomis uždegti žvakę – krikštijant ir laidojant“, – kalbėjo verslininkas.
„Dabar vis dažniau žmonės ir per paprastą vakarienę užsidega žvakę ant stalo, ypač dabar, advento laikotarpiu. Jos šviesa – ramybė, atsipalaidavimas vis labiau vertinama. Mes tai pastebime – žvakių pardavimas didėja“, – patikino R. Simaitė.
Žmonės renkasi įdomesnes žvakes, kurias gamina „Luxa“. „Itin populiarios „ledinės“, spalvą keičiančios žvakės, bet tai ne plastmasinės, o pagamintos iš natūralių medžiagų. Jos sudega švytėdamos įvairiomis spalvomis. Šios žvakės – įvairių formų, spalvų. Gėlės formos žvakes dažnai dovanoja vietoj gėlės“, – atskleidė verslininkas.
R. Simaitė rodė prabangiai supakuotas žvakes – dovanas, kurios nudžiugins juos gavusiuosius. „Populiarūs adventinių žvakių, kvepiančių žvakių rinkiniai. Patinka žvakės su užrašu „Ačiū“. Pastarosios keliauja ir užsienį – sulaukėme užsakymų užrašyti šį padėkos žodį angliškai, rusiškai, latviškai, estiškai“, – dėstė pašnekovė.
Naujųjų metų šventei siūlomos žvakės – ryškių spalvų, blizgančios, ne tik išpopuliarėjusios aukso, sidabro atspalvio.

Brangiausia ir naujausia
Šiemet „Luxa“ įgyvendino svajonę – pagamino išskirtinę krikšto žvakę su auksiniu kryželiu. Ji brangiausia Lietuvoje – kainuoja 134 eurus. Prabangiam gaminiui sukurta speciali dėžutė. „Išskirtinė balta žvakė pagaminta iš natūralaus parafino su vašku, į ją įlietas auksinis kryželis. Dėžutėje yra dokumentas, patvirtinantis, kiek gramų aukso, kokia praba. Šis gaminys garsina mūsų įmonę“, – ne be pasididžiavimo kalbėjo D. Petkus. Beje, įmonei teko pasirūpinti licencija, kad gali prekiauti juvelyriniais aukso dirbiniais.
Be to, plikiškiai krikšto žvakes gamina iš augalinio vaško su sidabriniu kryželiu. Šviesių tonų, rausvos, melsvos, gražios tekstūros žvakės taip pat atrodo prabangiai.
Įmonė stengiasi prisitaikyti prie besikeičiančios rinkos, neaiškios ateities. Šiemet nepagailėjo investicijų sandėlių ir administracijos patalpų plėtrai. „Kartais klientai vengia iš anksto užsisakyti gaminių, nes nežino, ar netikėtumai „nepavogs“ šv. Kalėdų ar šv. Velykų. Turime gaminti ir sandėliuoti, kad gavę užsakymą galėtume pateikti pirkėjams“, – dėstė D. Petkus.

Virginija LAPIENĖ
Rekomenduojami video