Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaKultūraPatarimaiSveikata Regionai
Atskirk pelus nuo grūdų
Bendruomenės
Konkursai
Kultūra
LKBK – mūsų nepriklausomybės šauklys
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Parama planuojantiems pradėti verslą kaimo vietovėse

Nuo 2016 m. lapkričio 2 d. iki 2016 m. gruodžio 16 d. juridiniai bei fiziniai asmenys kviečiami teikti paraiškas paramai gauti pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos (toliau – KPP) priemonės „Ūkio ir verslo plėtra“ veiklą „Parama ekonominės veiklos pradžiai kaimo vietovėse“. Parama skirta verslo pradžiai kaimo vietovėse. Remiama ekonominė veikla, nurodyta Ekonominės veiklos rūšių klasifikatoriuje, patvirtintame Statistikos departamento prie LR Vyriausybės generalinio direktoriaus 2007 m. spalio 31 d. įsakymu Nr. DĮ-226 „Dėl Ekonominės veiklos rūšių klasifikatoriaus patvirtinimo“, išskyrus veiklas, išvardintas pagal Priemonės veiklos sritį neremiamų veiklų sąraše. Jeigu projekte numatyta produktų gamyba, apdorojimas, perdirbimas, galutinis produktas negali būti Sutarties dėl Europos Sąjungos veikimo I priede nurodytas produktas.

Paramos gali kreiptis: fizinis asmuo, kuris planuoja pradėti arba jau yra pradėjęs veiklą (veikęs pagal verslo liudijimą arba individualios veiklos pažymą), bet ne anksčiau kaip prieš 6 mėn. iki paraiškos pateikimo; privatus, naujai įsteigtas juridinis asmuo (įregistruotas ne anksčiau kaip prieš 6 mėn. iki paraiškos pateikimo dienos). Pareiškėjas laikomas tinkamu gauti paramą, jei:

1. Pareiškėjas nuo paraiškos pateikimo iki paramos sutarties pasirašymo dienos atitiks labai mažos įmonės reikalavimus. LR smulkiojo ir vidutinio verslo plėtros įstatyme numatyta, kad labai maža įmonė – tai įmonė, kurioje dirba mažiau kaip 10 darbuotojų ir kurios finansiniai duomenys atitinka bent vieną iš šių sąlygų: įmonės metinės pajamos neviršija 2 mln. eurų; įmonės balanse nurodyto turto vertė neviršija 1,5 mln. eurų.

2. Užtikrina, kad projekte numatytos išlaidos, kurioms finansuoti prašoma paramos, nebuvo ir nėra finansuojamos iš kitų ES fondų, kitų viešųjų lėšų.

3. Neturi įsiskolinimų Valstybinei mokesčių inspekcijai ir Valstybiniam socialinio draudimo fondui.

4. Užtikrina tinkamą projekto finansavimo šaltinį – nuosavas lėšas, skolintas lėšas, paramos lėšas, iš projekte numatytos veiklos gautinas lėšas.

5. Tvarko buhalterinę apskaitą ir sudaro finansines ataskaitas (balansą, pelno (nuostolių) ir pinigų srautų ataskaitas) pagal LR teisės aktų nustatytus reikalavimus.

6. Pateikia ekonomiškai pagrįstą verslo planą.

7. Numatytos investicijos atitinka aplinkosaugos, gyvūnų gerovės, veterinarijos, higienos, maisto kokybės reikalavimus (jei investicijos turi įtakos minėtų reikalavimų laikymuisi).

8. Pateikia informaciją apie atitiktį sumaniosios specializacijos strategijos prioritetinei krypčiai (kai taikomi projektų atrankos kriterijai).

9. Pateikia informaciją apie atitiktį socialinio verslo kriterijams pagal Socialinio verslo koncepciją (kai taikomi projektų atrankos kriterijai).

10. Projekte numatyta vykdyti veikla bus vykdoma kaimo vietovėje. Pareiškėjo buveinė (biuras), gamybinės patalpos, technikos, įrangos laikymo patalpos, sandėliai ir pan. taip pat turi būti kaimo vietovėje, jei pareiškėjas – juridinis asmuo. Jei pareiškėjas – fizinis asmuo, jo nuolatinė gyvenamoji vieta deklaruota kaimo vietovėje, taip pat gamybinės patalpos, technikos, įrangos laikymo patalpos, sandėliai ir pan. turi būti kaimo vietovėje.

Priemonės taisyklėse nurodoma, kad kaimo vietovei priskiriamas viensėdis, kaimas, miestelis, miestas ar kita gyvenamoji vieta, kurios gyventojų skaičius neviršija 6 tūkst., savivaldybių centrai, kurių gyventojų skaičius neviršija 3 tūkst. gyventojų. Sodų bendrijos teritorija, taip pat kurortas nelaikoma kaimo vietove.

Taisyklėse tinkamoms finansuoti išlaidoms priskiriamos tokios išlaidos, kaip: statinių, skirtų projekte numatytai veiklai, rekonstravimas arba kapitalinis remontas bei inžinerinių statinių nauja statyba; naujos technikos ir įrangos įsigijimas ir įrengimas; specialios kompiuterinės ir programinės įrangos įsigijimas; verslo infrastruktūros kūrimas (privažiavimo, apšvietimo, vandens tiekimo ir nuotekų šalinimo sistemos įrengimas); kitos bendrosios projekto išlaidos, tokios kaip atlyginimas architektams, inžinieriams ir konsultantams už konsultacijas ir dokumentų paruošimą. Paramos suma vienam projektui – iki 40 000 Eur (be PVM). Parama teikiama kaip 100 proc. išmoka, bet ne didesnė negu nustatyta tinkamų finansuoti išlaidų vertė.

Dėl išsamesnės informacijos apie galimybes pasinaudoti šios KPP priemonės teikiama parama kreipkitės į visus LŽŪKT biurus.

Lina Bieliauskienė, Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos Klaipėdos r. biuro ekonomikos konsultantė

Daugiau straipsnių galite skaityti ČIA

Rekomenduojami video