Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Nemalonius kvapus malšins naudojant pažangią ir unikalią Lietuvoje technologiją

Bendrovė „Klaipėdos vanduo“ įrengė unikalią sistemą mažinančią kvapus atitekančiose nevalytose nuotekose.Tai Lietuvoje analogų neturinti kvapų mažinimo sistema smėliagaudėse, kurios veikimas paremtas aktyvios oksidacijos technologija.

„Ne kartą rodėme ir rodysime reiklumą bei principingumą visais atvejais, kada kalbama apie klausimus, susijusius su kvapų  mažinimu ir investicijomis į tai. Tikiuosi, kad bendrovės „Klaipėdos vanduo“ investicija visiems mums įtikinamai parodys, kad kvapų mažinimo klausimą įmanoma išspręsti. AB „Klaipėdos vanduo“ įdiegta analogų Lietuvoje neturinti kvapų mažinimo sistema taptų gerosios praktikos pavyzdžiu kitoms įmonėms, kurių gamybos procese išsiskiria nemalonūs kvapai, to labai norėčiau ir linkėčiau“, – sako Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

„Naudojant aktyvios oksidacijos technologiją jau pirmame nuotekų valymo etape iš nuotekų išsiskiria daug mažesni nemalonūs kvapai, nes ozonas,kuris paduodamas per smėliagaudžių oro tiekimo sistemą, skyla ir nuotekos yra papildomai prisotinamos deguonimi. Tokiu būdu nuotekose esantys sieros ir azoto junginiai yra papildomai oksiduojami ir nemalonaus kvapo išsiskyrimas yra slopinamas, o nuotekosiš dalies dar yra ir dezinfekuojamos“, – sako bendrovės „Klaipėdos vanduo“ generalinis direktorius Benitas Jonikas.

Ozonavimo įranga sumontuota atskirame moduliniame pastate šalia grotų ir smėlio sėsdinimo pastato, todėl ozonas yra gaminamas vietoje ir į nuotekų valymo procesą paduodamas uždaromis sistemomis. Aktyvios oksidacijos technologija Dumpių nuotekų valykloje įdiegta per pusmetį, prieš tai unikali Lietuvoje kvapų mažinimo sistema buvo tik bandomoji, kurios rezultatai parodė, kad kvapai smėliagaudėse sumažėjo keliskart.

Rekomenduojami video