Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Klaipėda svarsto keisti automobilių parkavimo mokesčius

Uostamiestyje svarstoma koreguoti automobilių stovėjimo apmokestinimo dydžius. Teigiama, jog mokesčiai nebuvo keisti jau 11 metų, tad juos būtina peržiūrėti. Kai kuriose zonose mokesčius norima padidinti du kartus, į ją patektų ir senamiestis. Ženkliai daugiau reikėtų mokėti ir itin populiarioje vietoje – prie Melnragės molo. Pajūrio zonoje, kuri vasarą sausakimša automobilių, taip pat siūloma kilstelti mokesčius, esą atvykėliai iš kitų miestų juokiasi, jog prie jūros valanda mašinos pastatymo kainuoja 30 centų.

Pirmu variantu siūloma peržiūrėti žalią rinkliavos zoną, į kurią patenka pajūris, praneša 15min.lt. Valanda automobilio pastatymo čia kainuoja 30 centų. Rekonstravus Girulių plentą ir palei mišką suformavus naujas aikšteles siūloma būtent jose palikti galioti žaliąją zoną, o erdvias Melnragės, Neįgaliųjų ir Girulių automobilių stovėjimo aikšteles priskirti geltonajai zonai, kur valanda kainuoja 60 centų. Įvertinus automobilių vairuotojų susibūrimą vakarais Molo gatvėje, šią aikštelę siūloma priskirti brangiausiai zonai – raudonai. Tokia zona apmokestinama 90 centų, į ją iki šiol pateko tik senamiestis.

Ties molo aikštele ir prieigose imtis priemonių prašė Melnragės bendruomenė, pastebėjusi gausius jaunimo susibūrimus. Klaipėdoje rinkliava už automobilio stovėjimą priklauso nuo zonos, kurių yra keletas.

Pirmajame variante atsidūrė ir nedideli pakeitimai mėlynojoje zonoje, kuri yra pati pigiausia – 30 centų už dvi valandas. Į ją siūloma įtraukti prie stoties esančią Priestočio gatvę. Pajūryje pakeitimus siūloma įgyvendinti nuo šių metų gegužės, o kitose zonose – nuo kitų metų sausio 1 dienos. Skaičiuojama, jog atliktos korekcijos per metus padėtų surinkti apie 400 tūkstančių eurų papildomų pajamų. Dabar per metus „Klaipėdos viešasis transportas“, prižiūrintis šią rinkliavą, surenka apie 2 mln. eurų.

Pagal antrąjį variantą, nuo kitų metų numatoma papildomai apmokestinti automobilių stovėjimą Sportininkų ir Kauno gatvėse. Pastarojoje atsiradus Klaipėdos apskrities vyriausiajam policijos komisariatui iškilo automobilių statymo problema. Siūloma situaciją kontroliuoti šias erdves priskiriant mėlynajai zonai. Sportininkų, Parko gatvių apmokestinimas yra susijęs su „KarKar“ parku, į kurį esant geram orui plūsta šeimos.

Šiuo metu automobilių stovėjimas apmokestinimas iki 18 val., naujas pasiūlymas yra senamiestyje mokestį skaičiuoti iki 22 val. Teigiama, jog toks sprendimas leistų per metus surinkti apie 769 tūkstančius eurų. Ši zona bus skirta tik pėstiesiems ir bus priskirta vadinamajai nulinės taršos zonai, tad vairuotojai turėtų įprasti čia užsukti kuo rečiau.

Trečiuoju variantu darbo grupė, svarsčiusi pakeitimus, siūlo pritarti visiems aukščiau įvardintiems pakeitimams ir nuo kitų metų rugsėjo padidinti tarifus visose zonose. Tai sudarytų apie 1,3 mln. papildomų rinkliavos pajamų.

Rekomenduojami video