Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Karantinas pratęstas iki balandžio pabaigos, per Velykas ribojamas gyventojų judėjimas

Karantinas pratęsiamas iki balandžio pabaigos. Taip pat gyventojų judėjimas per Velykas bus apribotas, nes judėjimo ribojimai visje Lietuvoje pratęsti iki balandžio 5 dienos.

Karantinas Lietuvoje galioja iki balandžio 30 d. 24 val., judėjimo ribojimas galios iki balandžio 5 d. 24 val. Tokius sprendimus penktadienio posėdyje priėmė ministrų kabinetas. „Atsižvelgiant į nepalankią koronaviruso infekcijos epidemiologinę situaciją Lietuvoje ir pasaulyje, duomenys rodo, kad naujų atvejų skaičius, tenkantis 100 tūkst. gyventojų per 14 dienų, pastarosiomis dienomis buvo beveik 280“, – posėdyje penktadienį kalbėjo sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

Be to, ministras pažymėjo, kad net 14 šalies savivaldybių patenka į „juodąją“ zoną. „Epidemiologinės situacijos pokyčiui įtakos dar gali turėti artimiausių dviejų trijų savaičių Lietuvoje patvirtintos viruso mutacijos. Lietuvoje nustatyti jau 225 britiškosios atmainos atvejai, patvirtinti jau ir pirmieji PAR mutacijos atvejai“, – sakė A. Dulkys.

Gyventojų judėjimą riboti nuspręsta apsvarsčius, kad per šventinį Velykų savaitgalį gali nepavykti išvengti didesnio gyventojų judėjimo. Judėjimo ribojimai įsigalioja nuo šeštadienio, kovo 27 dienos. Išimtys judėjimui numatomos kai vykstama: į savo gyvenamosios vietos savivaldybę; į kitą nei savo gyvenamosios vietos savivaldybę dėl artimųjų giminaičių mirties; į darbą, kai darbo vieta yra kitoje savivaldybėje; į aptarnaujančius tarptautinius keleivių maršrutus oro, jūrų uostus, autobusų stotis ar iš jų; dėl sveikatos priežiūros paslaugų.

Taip pat leidžiamas judėjimas, kai asmenys, gyvenantys besiribojančiose Alytaus miesto ir rajono, Kauno miesto ir rajono, Klaipėdos miesto ir rajono, Panevėžio miesto ir rajono, Šiaulių miesto ir rajono, Vilniaus miesto ir rajono savivaldybėse, juda tarp nurodytų besiribojančių savivaldybių; dėl kitų objektyviai pagrįstų neatidėliotinų priežasčių, kai vykimas į kitą nei savo gyvenamosios vietos savivaldybę yra neišvengiamai būtinas. Šis ribojimas netaikomas vienos šeimos ar vieno namų ūkio nariams, vykstantiems į kitą nei savo gyvenamosios vietos savivaldybę, kurioje jie turi nekilnojamojo turto.Rekomenduojami video