Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Išsirinkti rangovą – kaip išlošti loterijoje

Šiemet Gargžduose atliekama daug infrastruktūros gerinimo, aplinkos gražinimo darbų. Vienuose objektuose rezultatai išryškėja greitai ir gyventojai džiaugiasi patogumais, tačiau kai kurie darbai į priekį stumiasi vangiai. Rangovų pasamdyta nemažai, bet laimėję viešuosius pirkimus jie skirtingai vykdo savo įsipareigojimus. Nuvilia tie, kurie dirba taip, kaip šlapias dega. Gargždiškiai atkreipė dėmesį, jog sparčiai darbuojasi šaligatvius Pušų gatvėje tiesiantys darbininkai.

Ir patogiau, ir jaukiau

Tai UAB „Budrių statyba“ brigada, kurios žmonės pluša nuo tamsos iki sutemų, nevengia padirbėti ir savaitgaliais. „Skubame sutvarkyti šaligatvį, kad šiemet dar suspėtų išasfaltuoti gatvę. Tai padarys kitas rangovas, – „Bangai“ kalbėjo šios įmonės direktorius Vytautas Rudis. – Mūsų žmonės motyvuoti – raginti nereikia.“

Šalia Kretingos plento rengiamas dviračių takas turėjo būti baigtas seniai, tačiau darbų rangovas dirbo priešokiais. Pastaruoju metu darbai vėl atsinaujino.

Šalia Kretingos plento rengiamas dviračių takas turėjo būti baigtas seniai, tačiau darbų rangovas dirbo priešokiais. Pastaruoju metu darbai vėl atsinaujino.gyventojų nevargintų netvarka“, – patikino darbų vykdytojas Arvydas Čėsna.

UAB „Budrių statyba“, laimėjusi viešųjų pirkimų konkursą šaligatvių, pėsčiųjų takų ir kitiems infrastruktūros gerinimo darbams Klaipėdos rajone, liepos mėnesį pradėjo dirbti Gargžduose. Budriškiai jau sutvarkė šaligatvius Liepų, Vasario 16-osios, Vingio gatvėse, įrengė porą dešimčių automobilių stovėjimo vietų, ir jau ne vieną savaitę atnaujina šaligatvius Pušų gatvėje. Atgaivinę pėsčiųjų taką Melioratorių kvartale, projektą tęs – klos naują taką, vedantį tiesiai į „Vaivorykštės“ gimnaziją. Gyventojų džiaugsmui čia pagaliau bus įrengtas apšvietimas, kurio laukta ne vieną dešimtmetį. Bet tai atliks kitas rangovas.

Skubina žiema

„Šiemet nudirbome darbų už 250 tūkst. eurų, bet sutartis sudaryta trejiems metams daugiau nei už milijoną, – atskleidė bendrovės vadovas. – Ne viena mūsų brigada dirba Klaipėdos rajone – Endriejave, Agluonėnuose, vyksime į Priekulę. Besiartinanti žiema spaudžia greičiau atlikti infrastruktūros gerinimo darbus, o to pasiekti padeda geri santykiai su Savivaldybe: iškilus klausimų, jie operatyviai sprendžiami. Malonu, kad dauguma gyventojų pozityviai vertina mūsų darbą.“

UAB „Budrių statyba“ darbuotojai skuba įrengti naują šaligatvį, kad šiemet spėtų išasfaltuoti Pušų gatvę.

UAB „Budrių statyba“ darbuotojai skuba įrengti naują šaligatvį, kad šiemet spėtų išasfaltuoti Pušų gatvę.Gargžduose projektą vykdo 20 įvairaus amžiaus darbuotojų: trinkelių klojėjai, technikos operatoriai, ekskavatorininkai, sunkvežimių vairuotojai. Pasak darbų vykdytojo A. Čėsnos, stengiamasi pasirinkti atsakingus darbininkus neatsižvelgiant į jų amžių. „Antai didelę patirtį turintis ekskavatorininkas-mašinistas Zigmantas Dargis atlieka bet kokią užduotį bet kokiomis sąlygomis. Darbštus, pareigingas, sąžiningas – visada juo gali pasitikėti“, – pagiriamųjų žodžių negailėjo A. Čėsna.

„UAB „Budrių statyba“ gerai dirba, stengiasi“, – patikino Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Statybos ir infrastruktūros skyriaus vedėjas Algirdas Ronkus.

Prailgo pabaigtuvių laukimas

Taigi budriškiai darbininkai greitai naują šaligatvį priartins prie žiedo Pušų, Dariaus ir Girėno gatvių sankryžoje. Dardėdami duobėtu žiedu, išpiltu skalda, vairuotojai keiksnoja šio objekto kitą rangovą: asfaltas nufrezuotas dar pavasarį, bet iki šiol nedaug kas padaryta. „Bus išasfaltuotas žiedas jau šį rudenį, – guodė A. Ronkus. – Šiuo metu rangovas laukia medžiagų, o mes – pabaigtuvių.“

O štai šalia Kretingos gatvės rengiamas dviračių takas turėjo būti baigtas seniai. Bet rangovas dirbo priešokiais: tai intensyviai, tai vėl nė vieno darbininko nesimatydavo. Pastaruoju metu darbai pamažu vėl atsinaujino. „Tai šiam rangovui reikalavimai per griežti, tai dar kokios bėdos. Nežinau, kiek kartų buvo raginta, kad vykdytų įsipareigojimus – turbūt suskaičiuoti neužtektų abiejų rankų pirštų. Visgi šviesa tunelio gale jau matyti – borteliai sudėti, trinkelės atvežtos – tik dirbk“, – socialinio tinklo savo paskyroje neseniai nuomone apie rangovus dalijosi rajono Savivaldybės meras Bronius Markauskas. Ir apie žmonių keiksnojamą naujai rengiamą žiedą minėtų gatvių sankryžoje rajono vadovas savo pasisakyme nenutylėjo: „Liko nedaug. Darytum ir padarytum. Bet rangovą prisišaukti – misija neįmanoma. Jis mojuoja dar metus galiosiančia sutartimi ir sako turintis laiko. Nors visgi pavyko sutarti, kad pabaigtų. Žada kuo greičiau. Tikiuosi.“

Anot B. Markausko, su rangovais – kaip loterijoje. „Tikiesi geriausio, bet... Viešieji pirkimai stringa, nes rangovai skundžia vienas kitą. Pradeda darbus, vėluoja, jų nebaigia, bankrutuoja. Ir procesas užsisuka iš naujo, vėl nauji pirkimai, vėl skundai ir taip be galo“, – socialinio tinklo įraše paaiškina rajono vadovas. Ir visgi yra džiuginančių faktų. Vasarą Priekulėje prasidėjusi gatvės rekonstrukcija įsibėgėjo. „Padaryta tikrai nemažai. Jeigu taip bus, šis, vienas didžiausių projektų rajone, bus baigtas laiku. Taigi kartais pasiseka su rangovais, bet norėtųsi, kad sėkmė lydėtų dažniau“, – išsakydamas nuomonę apie rajone naujai statomų ar rekonstruojamų objektų problemas neslėpė meras.

Virginija LAPIENĖ

A. VALAIČIO nuotr.

Rekomenduojami video