Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Brožių bendruomenę išgarsino socialinis verslas

Socialinį verslą sukūrusią Brožių bendruomenę žino ne tik Klaipėdos rajone – ji garsėja šalyje. Pasinaudojus Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis įrengta moderni virtuvė brožiškiams padėjo išvystyti sėkmingą išvežiojamojo maitinimo verslą. Prieš 4 metus Brožių bendruomenė buvo pristatyta Žemės ūkio ministerijos konkurso „Lietuvos kaimo spindulys“ nominacijai „Versliausia bendruomenė“. Karantino suvaržymai pristabdė „Brožių virtuvės“ veiklą, tačiau nenutraukė.

Dienos pietūs – skubantiesiems

Mobili „Brožių virtuvė“ – specialus, pagal karšto maisto laikymo reikalavimus įrengtas autobusiukas ketverius metus šiokiadieniais apypiečiu atrieda į Gargždų turgų su dienos pietumis. Galima rinktis iš dviejų rūšių sriubos, kelių antrųjų patiekalų ir daugiausia sumokėti 5 eurus. Iki pandemijos klientai rikiuodavosi eilėje laukdami atvykstančios „Brožių virtuvės“, nes karšti dienos pietūs – patogumas skubantiems žmonėms. Tačiau rudenį per karantiną jų sumažėjo trečdaliu, o pavasarį brožiškiai virėjai, baimindamiesi koronavirusinės infekcijos, iš viso į turgų nevažiavo.

Šiemet pirmąją sausio savaitę irgi nevežė dienos pietų, bet nudžiugo nugirdę, kad jų pasigedo nuolatiniai klientai.

„Tai viena iš veiklų, duodanti pelno, naudinga visuomenei, – kalbėjo Brožių kaimo bendruomenės pirmininkė Vida Riaukienė, vadovaujanti „Brožių virtuvei“. – Tačiau mes taip pat gaminame maistą konferencijų, įvairių renginių dalyviams, šeimos pobūviams ir pristatome jį klientams į nurodytą vietą, serviruojame stalus.“ http://gargzdai.lt/300x250_2.html

„Brožių virtuvė“ veiklą pradėjo prieš 6 metus, kai bendruomenė, pasinaudojusi Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis, apleistose kultūros namų patalpose įsirengė modernią virtuvę. Brožiškiai išvystė išvežiojamojo maitinimo verslą. Sukurta 14 darbo vietų – įdarbinti ne tik šio, bet ir Vėžaičių seniūnijos kaimų, taip pat Veiviržėnų gyventojai.

Ne tik stiprina materialinę bazę

V. Riaukienės teigimu, uždirbtą pelną investuoja į bendrą verslą, o dalį skiria bendruomenės reikmėms, prisideda prie vykdomų projektų. Pastaraisiais metais tvarkomos viešosios erdvės, įrengta poilsio zona. „Didžiąją pelno dalį išleidžiame darbuotojų atlyginimams, mokesčiams, o kitą investuojame į materialinės bazės gerinimą: nusipirkome dar vieną dujinę viryklę, konvekcinę krosnį, įsigijome kepimo krosnį, 3 šaldytuvus“, – vardijo pašnekovė.

Verslą sukūrusi Brožių bendruomenė išgarsėjo ne tik Klaipėdos rajone, bet ir šalyje. Ji dalijasi patirtimi su kitų savivaldybių atstovais. „Mes įrodėme, jog bendruomenė gali vystyti socialinį verslą“, – ne be pasididžiavimo ištarė brožiškė.

Prieš 4 metus Brožių bendruomenė Žemės ūkio ministerijos konkurse „Lietuvos kaimo spindulys“ buvo pasiūlyta nominacijai „Versliausia bendruomenė“. „Laureatais netapome, bet vis tiek labai džiaugėmės“, – prisipažino V. Riaukienė.

Pristabdė karantinas

Karantinas pristabdė „Brožių virtuvės“ verslą, bet jo nenutraukė. „Palyginti su ankstesniais metais ženkliai sumažėjo pajamos, bet nė vieno darbuotojo neatleidome. Visgi teks leisti į prastovas“, – kalbėjo vadovė.

Ypač sunku buvę pavasarį, bet gelbėjo sudaryta sutartis maitinti saviizoliacijoje buvusius žmones, kuriuos apgyvendino rajono Savivaldybė. „Visą karantino laikotarpį vežėme maistą 30 žmonių, – atskleidė V. Riaukienė. – Iššūkis buvo vasaros pabaigoje Palangoje vykstant Lietuvos seniūnijų sporto šventei pamaitinti tūkstantį dalyvių.

Prieškalėdiniu laikotarpiu nebuvo jokių renginių, šeimos švenčių – pernai užsakymų beveik nesulaukė, nors ankstesniais metais vos spėdavo suktis. „Daugiausia užsisako maisto 5 asmenims – gaminame ir vežame, tikėdamiesi sulaukti geresnių laikų“, – kalbėjo V. Riaukienė.

Virginija LAPIENĖ

Aidano VALAIČIO nuotr.

Rekomenduojami video