Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Žemės mokesčio terminas artėja prie pabaigos – nepamirškite sumokėti

Kauno apskrities valstybinė mokesčių inspekcija primena, kad privačios žemės savininkai iki šių metų lapkričio 16 d. turi sumokėti žemės mokestį. Žemės mokestis yra mokamas už gyventojams ir įmonėms nuosavybės teise priklausančią privačią žemę, išskyrus už miško žemę ir žemės ūkio paskirties žemę, kurioje įveistas miškas.

Kaip „Rinkos aikštei“ sakė Kauno apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos viršininkė Judita Stankienė, šiais metais Kėdainių rajone yra 11 tūkst. 533 gyventojai, kurie turi sumokėti jiems apskaičiuotą žemės mokestį.

Lengvata pusdevinto tūkst. gyventojų

„Žemės mokesčio lengvata Kėdainių rajone šiemet pritaikyta 8 621 gyventojui, taip pat 5 681 gyventojas dėl lengvatų nuo šio mokesčio yra atleistas.

Pagrindinė lengvata, kuri buvo pritaikyta Kėdainių rajono gyventojams, žemės savininkams, yra neapmokestinamojo žemės sklypo dydžio lengvata, taikoma pensinio amžiaus sulaukusiems asmenims, taip pat asmenims, turintiems darbingumą iki 40 proc. ir nepilnamečiams vaikams, kurių šeimose nėra darbingų asmenų. Ši lengvata pritaikyta 7 615 asmenų, – teigė J. Stankienė. –

Kėdainių rajone 17-ai asmenų pritaikyta ūkininkų lengvata, 998-iems gyventojams – minimalios mokesčio sumos lengvata, kai atleidžiama nuo mokesčio, jeigu jo suma nesiekia 2 eurų.“

Mokestį galės atidėti

Paklausta, ar dėl situacijos, susijusios su COVID-19, bus leidžiama žmonėms atidėti ir susimokėti žemės mokestį vėliau, Kauno apskrities VMI viršininkė sakė:

„Žemės mokesčio sumokėjimo terminas – lapkričio 16 d. Neigiamą COVID-19 poveikį patyrę gyventojai, kurie dėl pandemijos susidūrė su finansiniais sunkumais, mokestį galės atidėti iki šių metų gruodžio 31 d., jiems nebus skaičiuojami delspinigiai ir nebus vykdomi nauji išieškojimo veiksmai.

Iki 2021 m. vasario 28 d. gyventojai mokestį turės susimokėti arba iki šios datos jie galės kreiptis į mokesčių administratorių ir sudaryti mokestinės paskolos sutartį be palūkanų. Sudaryti tokiai sutarčiai jokių papildomų dokumentų VMI pateikti nereikia, užtenka prašymo, kuriame reikia nurodyti pageidaujamus įmokų sumokėjimo terminus. Prašymą galima pateikti prisijungus prie Mano VMI.“

Vidutiniškai po 66 Eur kiekvienam

Kauno apskrities VMI paskaičiavo, kad vidutiniškai vienas Kėdainių rajono gyventojas, kuris yra žemės mokesčio mokėtojas, šiemet turėtų susimokėti apie 66 eurus žemės mokesčio. Tačiau dar nuo praėjusių metų likę ir skolininkų.

„Kėdainių rajono gyventojai už 2019 metus dar nesumokėjo apie 18,7 tūkst. eurų žemės mokesčio. Už 2020 metus apskaičiuotą žemės mokestį jau sumokėjo 4 312 rajono gyventojų, jų bendra sumokėta mokesčio suma – apie 308 tūkst. eurų, – kalbėjo J. Stankienė. –  Nesumokėjusiems žemės mokesčio iki nurodyto termino, yra skaičiuojami delspinigiai, vėliau atliekami nepriemokos išieškojimo veiksmai.“

VMI žemės mokestį apskaičiuoja pagal Registrų centro pateiktas žemės sklypų mokestines vertes ir kiekvienos savivaldybės tarybos individualiai nustatytus žemės mokesčio tarifus, kurie gali svyruoti nuo 0,01 iki 4 proc.

Žemės mokesčio deklaracijos yra pateiktos VMI elektroninio deklaravimo sistemoje EDS, skiltyje „Deklaravimas“ – „Žemės mokestis“. Apskaičiuotą mokėtiną žemės mokesčio sumą fiziniai ir juridiniai asmenys taip pat gali sužinoti prisijungę prie Mano VMI sistemos www.vmi.lt/manovmi dalyje „Mokesčio mokėtojo kortelė“ – „Apskaitos duomenys“ arba paskambinus telefonu 1882.

Prie EDS ir Mano VMI prisijungti galima pasinaudojus e.bankininkyste ar VMI suteiktomis prisijungimo priemonėmis. Žemės savininkus, kurie nesinaudoja e.paslaugomis, žemės mokesčio deklaracijos pasiekia klasikiniu paštu.

 

Rasa JAKUBAUSKIENĖ

Rekomenduojami video