Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Ūkininko iniciatyva Kaune įkurdinti vertingo maisto namai „Rupūs miltai“

Kaimynų gatvėje, Kaune, trečiadienį duris atvėrę vertingo maisto namai ,„Rupūs miltai“ pasiryžę tapti patrauklia alternatyva masinei didžiųjų prekybos centrų produkcijai.

Tokių namų įkūrimo autorius – žemės ūkio kooperatinės bendrovės „Bio LEUA“ steigėjas Nikolajus Dubnikovas – Kauno rajone, Vandžiogalos seniūnijoje, turi stambų ūkį, kuriame augina grūdines kultūras ir laiko įspūdingą mėsinių galvijų bandą. Šis pakaunės ūkininkas yra Lietuvos ekologinių ūkių asociacijos valdybos narys.

"Man visada rūpėjo, ką paliksime po savęs, kaip maitinsis mūsų vaikai, anūkai. Lietuvoje užauginame daug geros produkcijos. O ką dažniausiai perkame prekybos centruose, ką valgome?“ - vertingo maisto namų atidarymo iškilmėse retoriškai kalbėjo N. Dubnikovas, į savo pasakojimą vis įpindamas mėgstamą posakį „rupūs miltai“.

Vertingo maisto namuose „Rupūs miltai“ bus galima gauti įvairių visaverčių maisto produktų, – pradedant žolelių arbatomis, ekologiškais vaisiais, medumi, sėklomis ir baigiant kokybiška mėsa. Prekybos grandinėje nebus tarpininkų, todėl ir produktų kainos turėtų būti konkurencingos. Privalumas – kokybė.

Kooperatinės bendrovės steigėjui pavyko suburti bendraminčių, kurie „Rupių miltų“ namams tieks savo produkciją. Tai – Zita Rimkienė iš Kauno rajono, gardžiais duonos kepiniais garsėjančios UAB „Du medu“ vadovas Vytautas Raščikas iš Prienų, Edmundas Henrikas Jastramskas iš Lazdijų, Varėnos Pilnų namų bendruomenė, kupiškietė Kristina Kazlauskaitė ir daugelis kitų.

Atidarymo šventėje dalyvavęs žemės ūkio ministras Andrius Palionis dėkojo N. Dubnikovui už iniciatyvą ir pabrėžė, kad ekologinių ūkių judėjimas – tarsi ledlaužis, kuriam dar teks pralaužti nemažai ledų.

Kauno miesto meras Visvaldas Matijošaitis tvirtino nesąs nutolęs nuo žemės ir sakė, kad jo valdoma „Vičiūnų“ įmonių grupė taip pat svarsto įvairias galimybes dalyvauti ekologiškos produkcijos gamyboje.

Kauno rajono meras Valerijus Makūnas įkurtuvių proga įteikė N. Dubnikovui Kauno rajono ženklą ir taip pat gyrė ūkininko sumanymą. „Žalioji ekonomika, švaresnė aplinka, ekologiškas maistas – tai kryptys, kurias deklaruoja pažangiausios Europos valstybės. Šiuo keliu turime eiti ir mes“, – pabrėžė meras.

Pasak Kauno rajono savivaldybės pranešimo, „Rupūs miltai“ namuose vadovaujamasi filosofija: esi tai, ką valgai, o gerą maistą galima pagaminti tik iš gerų produktų.

Rekomenduojami video