Į Kėdainių rajone esantį Zabieliškio sąvartyną buvo atvežtos dešimtys tonų nereikalingų padangų. Jos atvežtos iš Kėdainių miesto ir rajono seniūnijų, kur ilgą laiką buvo sandėliuojamos. Nereikalingas padangas seniūnijų darbuotojai surinko iš pakelių, miškelių, krūmynų, parkų ir griovių.
Pasiektas susitarimas
Kėdainių rajono meras Valentinas Tamulis lankėsi Kauno regioninių atliekų tvarkymo centro Kėdainių Zabieliškio sąvartyne, kur buvo aptariamos aktualiausios problemos, viena iš jų – išmestų padangų sandėliavimas seniūnijų teritorijose. Merui pavyko susitarti su sąvartyną eksploatuojančia įmonę, kad ši padangas iš seniūnijų priimtų nemokamai.
„Pasikalbėjome apie susidariusią situaciją. Sąvartyno atstovai mus išklausė ir suprato. Buvo priimtas sprendimas, kad seniūnijos suveš visas nereikalingas padangas į sąvartyną, kur jas priims nemokamai. Seniūnijos beliko pasirūpinti tik transportavimu.
Zabieliškio sąvartyną pasiekė dešimtys tonų Kėdainių miesto ir rajono seniūnijų teritorijose kauptų nereikalingų sunaudotų padangų. Seniūnijos jų buvo sukaupusios išties nemažai. Pavyzdžiui, iš Truskavos seniūnijos buvo išvežtos net aštuonios tonos nenaudojamų padangų, iš Josvainių kiek mažiau – penkios tonos ir t.t. Aut. past.
Labai džiaugėmės, kad pagaliau pasiektas susitarimas ir seniūnijos gali tvarkingai atsikratyti iki šiol įvairiuose sandėliuose ar aikštelėse kauptų padangų. Dalis jų tai jau padarė, kitos padangas išveš į sąvartyną artimiausiu metu“, – pabrėžė meras V. Tamulis.
Suvežė dešimtis tonų
Praėjusią savaitę Zabieliškio sąvartyną jau pasiekė dešimtys tonų Kėdainių miesto ir rajono seniūnijų teritorijose kauptų nereikalingų sunaudotų padangų.
Seniūnijos jų buvo sukaupusios išties nemažai. Štai, pavyzdžiui, iš Truskavos seniūnijos buvo išvežtos net aštuonios tonos nenaudojamų padangų, iš Josvainių kiek mažiau – penkios tonos ir t.t. Kaip bebūtų, skaičiai išties įspūdingi.
„Anksčiau tas padangas laikėme viename sandėlyje. Jos išties buvo didelė problema.
Ir kasmet tų padangų vis daugėja, nes vis dar randame jų pakelėse, pamiškėse, krūmynuose. Žmonės vis dar atsikrato padangomis neleistinais būdais, o mes tvarkydami aplinką, jas surenkame. Džiugu, jog buvo priimtas toks sprendimas ir padangos iškeliavo į sąvartyną. Ten joms ir vieta. Ten jomis pasirūpins tinkamai“, – kalbėjo Pelėdnagių seniūnas Edvinas Pagirskas.
Vis dar išmeta
Kėdainių rajono meras V. Tamulis ir seniūnijų vadovai apgailestavo, kad šiais laikais vis dar atsiranda asmenų, kurie nereikalingomis padangomis atsikrato neleistinu būdu – išmesdami jas į gamtą.
„Nereikalingas padangas priima specializuotos įmonės. Padangos priskiriamos prie gamybinių atliekų. Kiekvienas kažkokią ūkinę veiklą vykdantis fizinis ar juridinis asmuo turėtų padangų tvarkymu pasirūpinti pats. Jis gali išvežti jas į specialias įmones, kurios užsiima šių padangų utilizavimu. Taip pat priima šias padangas ten, kur asmuo jas įsigijo“, – dėstė E. Pagirskas.
Seniūnas pažymėjo, kad perkant naują padangą, asmuo turi būti informuojamas apie tai, kur jis ją galės utilizuoti. Esą įmonė turėtų informuoti asmenį apie vietas, kur šios padangos surenkamos. Padangų pardavėjai yra atsakingi už tam tikros dalies padangų surinkimą ir jie tą informaciją turėtų pateikti pirkėjui.
Kėdainiuose lengvųjų automobilių padangas priima surinkimo aikštelė J. Basanavičiaus gatvės gale. Tačiau ten surenkama tik ribotą kiekį padangų – iš vieno žmogaus yra priimamos keturios padangos per vienerius metus.
„Normaliai eksploatuojant vieną ar du automobilius šeimoje, tų padangų ir neturėtų susidaryti daugiau. Taip pat du kartus per metus iš viso rajono gyventojų padangas surenka komunalininkai. Tiesa, jų kiekis taip pat yra ribojamas. Tokia yra realybė“, – paaiškino E. Pagirskas.
Dimitrijus KUPRIJANOVAS