Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaKultūraPatarimaiSveikata Regionai
Atskirk pelus nuo grūdų
Bendruomenės
Konkursai
Kultūra
LKBK – mūsų nepriklausomybės šauklys
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Šaudykloje „parduoda“ emocijas

Jei kada netoli Seredžiaus esančiame Padubysio kaime išgirsite šūvius – neišsigąskite. Greičiausiai juos į taikinius bus paleidę pramogautojai. Tokią paslaugą norintiesiems daugiau sužinoti apie ginklus ar tiesiog pagerinti šaudymo įgūdžius, čia siūlo kaunietis verslininkas Vygintas Ušinskas.

Kasdien statybų versle besisukantis, o kartu Krašto apsaugos savanorių pajėgose tarnaujantis vyras Padubysyje šaudyklą įkūrė prieš kiek daugiau nei dešimtmetį. „Turbūt save pavadinčiau šaudymo entuziastu, kurį čia atvedė atsitiktinumas. Turėjau žemės ant Dubysos kranto, tačiau paaiškėjo, kad ten beveik nieko daryti negalima. Todėl pardaviau ir nusipirkau sklypą čia, įkūriau šaudyklą“, – pasakojo pašnekovas.

Padubysio šaudykla – nėra visai įprastas tokio tipo objektas. Nors infrastruktūra tipiška šaudyklai, panašių į čia siūlomas paslaugas bet kur rasti nepavyks.

Brangus malonumas

Pasak V. Ušinsko, šaudymas – gerokai piniginę tuštinantis malonumas. Todėl pavieniai šauliai čia užsuka retokai. Dažniausi klientai – grupės. Rengiami bernvakariai, atvyksta įmonių kolektyviai.

„Pagal klientus parengtos ir šaudymo programos. Žmonės gali išbandyti įvairiausius ginklus, susipažinti su šaudymo pagrindais. Siūlome ne statišką, o situacinį šaudymą. Pavyzdžiui, modeliuojame situacijas, kad grįžote namo, sustojote, o ten jūsų laukia trys užpuolikai. Reikia griebti ginklą ir bėdą spręsti“, – pasakojo V. Ušinskas.

Kartu vyras tikina, kad per dešimtmetį darbo šaudykloje suprato, ką reikia parduoti. Tai – ne šaudymas, ne kariški įgūdžiai, o emocija, kurią suteikia šūviai, adrenalinas ir naujos patirtys.

„Yra klientų, kurie tikrai būna įsitempę, kai žino, kad reikės šaudyti. Dalis jų pirmą kartą laiko ginklą rankose. Ieškodamas išeičių, kad žmonės jaustųsi gerai ir be įtampų, supratau, ko reikia. Jiems paaiškinu, kad iš to, ką darys, turi tiesiog patirti geras emocijas. Tai padeda“, – sakė V. Ušinskas.

Išgyventi įmanoma

Kaunietis tikina, kad šaudykla nėra pagrindinis jo verslas, tačiau išgyventi iš jo galima. Kaip pats juokauja – pajamos „ant kavos“. Tačiau kartu priduria, kad ieškant klientų tos kavos tenka išgerti labai daug.

„Mano pagrindinis verslas – statybos. Tenka nemažai bendrauti su įvairių įmonių vadovais. Tai štai, geriant kavą su jais pakalbame ir apie šaudyklą. O jie nuperka tokią paslaugą įmonių kolektyvams. Kadangi šaudykla nėra mano pagrindinis užsiėmimas, tai reklamos iš lūpų į lūpas užtenka“, – pasakojo V. Ušinskas.

Kalbėdamas apie klientus, verslininkas tikina negalintis pasakyti, kiek iš jų yra Jurbarko r. gyventojai. Greičiausiai skaičiai svyruotų nuo penkių iki dešimties procentų visų klientų.

„Vietinės įmonės savo kolektyvams paslaugų pas mus neperka. O pavienių šaulių būna nedaug. Tačiau visi tikrai yra laukiami“, – sakė V. Ušinskas.

Ne tik šaudymas

Nors pagrindinė veikla yra šaudymas, čia vyksta ir kitokie renginiai. Kadangi šaudykla turi daug pylimų, kalnų ir kitokio neįprasto reljefo, čia dažnai renkasi šratasvydžio mėgėjai.

Karybos entuziastai šaudykloje rengia ir bendraminčių pasibuvimus. Prieš porą savaičių čia vyko dvi dienas trukęs renginys „Šeimos vyrų savaitgalis“. Jame pramogavo šaudymo gerbėjų šeimos.

Į šaudyklą užsuka ir visureigių savininkai. Pats V. Ušinskas – prisiekęs padidinto pravažumo automobilių gerbėjas, todėl Padubysyje galima išbandyti specialiai tokioms transporto priemonėms skirtą trasą.

Aktyvių nedaug

Kalbėdamas apie ginklų kultūrą Lietuvoje V. Ušinskas tikina, kad nors ginklų šalyje nemažai, žmonių, kurie treniruojasi jais naudotis, gal dešimt procentų nuo visų juos turinčiųjų.

„Dažniausiai ginklai dulka seife. Žmonės juos išsitraukia kartą per penkerius metus, kai reikia važiuoti pratęsti leidimą ginklui. Arba dar kartą kitą nuvažiuoja pašaudyti. Dažnai tokius šaulius nesunku atskirti jau iš pirmų veiksmų. Tarkim jie dedasi ausines, o kartu sau prie smilkinio kelia ginklo vamzdį. Net jei ginklas neužtaisytas, tai – neleistinas elgesys“, – pasakojo šaudymo entuziastas.

Verslininkas tikina, kad labai skiriasi kaip šaudykloje elgiasi vyrai ir moterys. Kalbėdamas apie stipriąją lytį V. Ušinskas juokiasi, kad vyrai visada daiktą pirmiau sulaužo, o tik tada skaito instrukciją. Moterys – atvirkščiai.

„Būna, kad atvažiuoja poros. Iškart matai, kad vyras pamokymų beveik neklauso, nes yra tarnavęs ar Lietuvos, ar sovietinėje kariuomenėje. Moterys visada išklauso ir elgiasi taip, kaip pataria instruktorius. Pabaigoje rezultatas būna atitinkamas – moterys sušaudo gerokai taikliau“, – sako instruktorius.

Ginklas – ne juokas

Beveik kasdien su vienokiais ar kitokiais ginklais susiduriantį entuziastą stebina ne tik kartais sunkiai paaiškinamas jo klientų elgesys. Pasak jo, ginklą valdančių žmonių veiksmai kelia nerimo.

„Buvo neseniai atvejis Radviliškyje, kai plėšti parduotuvės atėjo nešinas oriniu šautuvu. Tiesa, kad tai orinis ginklas, paaiškėjo vėliau. Tam veikėjui pasisekė, kad tuo metu šalia nebuvo ginkluoto piliečio. Dar vienas atvejis – kažkas Kaune oriniu ginklu apšaudė automobilį. Tai – identiška situacija, kai žmogus neįvertino, kad gali sulaukti šūvio atgal. Tik jau iš kovinio ginklo“, – sakė V. Ušinskas.

 

Lukas PILECKAS

 

logo,jurbarko šviesa

Rekomenduojami video