Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Panikos nėra, nors jos norima

Gyventi be vyriausybės visai nieko. Taip sakau ne todėl, kad būčiau idėjinis anarchistas. Toks tikrai nesu. Man, kaip ir bet kuriam biurgeriui, aktualu, kad numeris 112 veiktų laiku. Net jei jo vardu ir persūdymai kartais nutiktų. Tada būtinai apie tai pasisakysiu. Valstybės saugumo departamentas (VSD) gal ne, o aš tikrai taip.

Dabar tik gaila faktiško pastarosios savaitės premjero, kolegos Skirmanto Malinausko pastangų. Gana drąsiai, “koronos” sąlygomis, vaikščioju gatvėmis, užeinu į parduotuves, mokyklą, o štai šiandien ir didelėjė sostinės Karoliniškių poliklinikoje buvau. Reikėjo ne todėl, kad ieškojausi viruso savyje, o kodėl neaiškinsiu, nes turiu teisę nesakyti. Jaučiuosi gyvas ir sveikas bei mirt neketinąs.

Didelėje poliklinikoje – gerai renovuotoje – daug senelių ir močiučių. Daug tėvų su vaikais ir net kūdikiais. Turbūt įvairiais klausimais jie ten atėjo. Kaukėtų nepastebėjau. Tiesiog nei vieno. Nei tarp medikų, nei tarp tų, kas “pretenduoja” būti pacientais. Mačiau vos paeinančius, drebančiais raumenimis senolius, o taip pat žmones vežimėliuose. Mačiau mamas išeinančias iš tyrimų (ir/arba/galbūt skiepų) kabineto. Nemačiau nei vieno rėkiančio, isterikuojančio, plyšaujančio. Gi žmonių buvo tikrai daug.

Visa tai matoma po poros savaičių nesveikos žiniasklaidinės isterijos. Po to, kai tikrasis premjeras slepiasi po kažkokiomis atostogomis, o patarėjas klausimams su korupcija (na kaip jis ten kadencijos pradžioje buvo skelbiamas), kaunasi su visomis nesąmonėmis.

Tos nesąmonės yra įvairios. Kartais net išmanios. Viena jų yra net idėja, kad nelemtasis, nelabasis virusas yra kažkieno biologinis ginklas. Gal. Tik tada niekas nežino kaip jį – niekšą – savais-svetimais nustatyt atpažinimui. Net VSD ir jų kontrolieriai ne viską žino.

Nežino net VSD vadovas (net vardo neminiu, nes tai gal paslaptis?), kuris mano, kad “patikrinti” per metus 80 000 savo šalies piliečių yra normalu ir sveikintina. O prezidentas Gitanas Nausėda ima ir nepaiso paties Aurelijaus Verygos – yra toks ministras – rekomendacijos ir eina žiūrėti krepšinio “Žalgirio” arenoje. Tuo tampa panašus ir į poliklinikos senukus, ir į vaikus, kurie nebijo. Tik va daug kam nepatinka, nes neįsisriegia nekaip į panikos, kuri dažnai imituojama, pasaulėlį.

VSD vadovo, sveikatos ministro ir prezidento kompanijoms aiškinantis kas pirmas mirs nuo viruso, reikia vis tiek grįžti prie tiesioginių išmokų ūkininkams ir tikrų grėsmių saugumui klausimų. Bent laisvalaikiu, kai galima atsipūsti nuo kovos su šmėklomis. Kas čia po kelių metų ką ars ir akės, skers ir parduos, už kiek parduos, kiek iždan atiduos? Štai kur klausimas, kuris svarstytinas, beje, be panikos. Nebent jos norima. Ne - nėra kruopų šlavimo - na dar atveš. Ne, nėra masinio priešų, nors patys priešai ir šalia (Rusija), puolimo, nebent VSD ir jų draugai išras. Žmonės gyvena, kartais, nepaisant valdžios, propagandos ir panikos nebus.

Rekomenduojami video