Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Nacionalinis kraujo centras nuo COVID-19 skiepys palapinėse: įvardijo, kada ir kur galite gauti vakciną

Siekiant paskiepyti kuo daugiau Lietuvos gyventojų ir suaktyvinti vakcinaciją nuo koronaviruso (COVID-19), Nacionalinis kraujo centras (NKC) nuo birželio 1 d. įsijungia į šį procesą. Tuo tikslu iš NKC atstovų ir sveikatos priežiūros specialistų sudaryta mobili komanda keliaus po Lietuvą ir kvies skiepytis palapinėse be išankstinės registracijos.

Norint skiepytis NKC palapinėse, išankstinė registracija – nebūtina, tačiau atvykstant būtina su savimi turėti asmens tapatybės dokumentą, kad atsakingi darbuotojai galėtų suvesti duomenis apie vakcinacijos faktą į e. sveikatą. Atvykę bus skiepijami „COVID-19 Vaccine Janssen“ (gamintojas „Janssen Pharmaceutica NV“) vakcina. Skiepijantis šia vakcina užtenka vienos dozės.

NKC direktoriaus Daumanto Gutausko teigimu, pirmoji mobilios komandos išvyka – jau šiandien, kurios metu Zapyškyje, Kauno rajone, bus kviečiami skiepytis visi norintieji. „Tikimės, kad prisijungę prie šalyje vykstančio vakcinacijos proceso, prisidėsime prie jos aktyvumo ir pritrauksime daugiau žmonių nemokamiems skiepams nuo šio klastingo viruso. Tad šiandien kviečiame Zapyškio gyventojus užsukti į mūsų palapinę ir skiepytis. Mobiliose komandose, kurios keliaus per regionus, dirbs didžiulę patirtį turintys specialistai, kurie, prireikus padės, patars ir atsakys į žmonėms rūpimus klausimus“, – sako D. Gutauskas.

Siekiama pirmosios išvykos metu paskiepyti kuo daugiau žmonių, o vežtis planuojama 1000 vakcinų. Mobili vakcinacijos vieta veiks nuo 11.00 iki 16:00 val. Zapyškio miestelyje, Muziejaus gatvė 2, Kauno rajone

. Šiam žingsniui buvo ilgai ruoštasi, bendradarbiaujant su Vyriausybe ir Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), o NKC komanda dėkoja už galimybę prisidėti prie bendro tikslo – aktyvesnio gyventojų skiepijimo. Planuojama, kad mobili ekspertų komanda, kuri skiepys gyventojus, lankysis ir kituose regionuose. Per birželį planuojama aplankyti 15 vietovių.

„Mobilios vakcinacijos vietos veiks didelėse atvirose erdvėse, pavyzdžiui, prie bažnyčių, turgaviečių, miesto ar miestelių aikštėse. Tikslas – paskiepyti kuo daugiau žmonių, atvykstant pas juos, kad būtų patogiau ir greičiau vietiniams gyventojams.

Pavyzdžiui, eidami pirkti maisto, galės užsukti į NKC palapinę ir tuo pačiu pasiskiepyti“, - sako D. Gutauskas.


Rekomenduojami video