Kėdainių rajono Pelėdnagių seniūnijos Labūnavos kaime aptiktas keistas radinys – gulbės galva – užminė mįslę vietos gyventojams: vieni svarstė, kad paukštį sumedžiojo brakonierius, kiti – kad ją užpuolė laukiniai šunys ar dar kokie gyvūnai. Tačiau žmonės apie radinį tarnyboms nepranešė, tad dėl ko nugaišo paukštis ir kur dingo jo kūnas, jau niekas neatsakys.
Rado galvą
Apie rastą gulbės galvą pranešė vietos gyventoja Akvilina. Moteris teigė paukščio galvą radusi prie užtvankos, ties posūkiu Sičionių link.
„Rinkos aikštei“ moteris patvirtino, kad kūno aplink nebuvo matyti, tik galva.
Ji nežinojo, ar apie radinį informuota veterinarijos tarnyba. Kitos dienos rytą į įvykio vietą nuvykus korespondentams, gulbės galvos jau nebuvo.
Pranešimo negauta
„Rinkos aikštė“ susisiekė su Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Kėdainių skyriaus vedėju Alfonsu Geniu.
Valstybinis veterinarijos inspektorius patvirtino, kad tarnyba pranešimo apie kritusią gulbę Labūnavoje nebuvo gavusi.
„Pranešimo mes negavome. Jeigu būtume gavę – būtume reagavę. Mūsų specialistai vyktų į vietą, vertintų situaciją.
Paprastai gulbės gaišeną mes paimame ir siunčiame tyrimams į Vilnių. Ten aiškinamasi, dėl ko krito paukštis, ar nesirgo paukščių gripu.
Tad radus kritusios gulbės gaišeną visuomet reikėtų pranešti veterinarijos tarnybai“, – informavo A. Genys.
Perspėja dėl pavasario
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba primena, kad didesnio saugumo reikia laikytis pavasarį, kuomet vyksta pavasarinė laukinių paukščių migracija.
Ji didina pavojų paukščių gripui patekti ūkius, todėl perspėja naminių paukščių augintojus neišleisti paukščių iš uždarų patalpų, jų pašarą laikyti laukiniams paukščiams neprieinamoje vietoje, nenaudoti atvirų telkinių vandens naminiams paukščiams girdyti.