Lietuvos paštas vykdo esmines pertvarkas – po metų paštų nebeliks kaimuose, vietoj jų dirbs mobilieji paštininkai. Apsiprasti su šia pertvarka skirti metai – kaimų paštai dirbs po pusvalandį per dieną. Sunerimę ne tik paštininkai, bet ir kaimų gyventojai, kurie buvo įpratę paštuose prenumeruoti spaudą, nusipirkti žurnalų, išsiųsti siuntas, sumokėti mokesčius.
Lietuvos paštas informuoja, kad įgyvendinus mobilaus laiškininko projektą kaimiškųjų vietovių paštai bus pertvarkomi, miesto paštai liks nepakitę. Įvedus mobilaus laiškininko projektą, metus vyks pereinamasis laikotarpis, kad gyventojai priprastų prie pokyčių. Teigiama, kad klientai lengviau gaus pašto paslaugas, nes patiems nebereikės eiti į pašto skyrių – laiškininkas atvažiuos pas juos į namus.
Kaip pranešė Lietuvos pašto Korporatyvinių reikalų departamento vadovė Vaida Budrienė, nuo gruodžio 3-iosios bus pertvarkyti Batakių, Eičių, Gaurės, Lauksargių, Pagramančio, Sartininkų, Žygaičių paštai. Jie dirbs tik po pusvalandį per dieną. Į Dauglaukį atvažiuos kilnojamasis paštas. Paštų darbo laikas bus paskelbtas prieš mėnesį.
Paklausta, ar dėl pertvarkos iš šių paštų bus atleidžiama darbuotojų, V.Budrienė patikino, kad šiandien į šį klausimą atsakyti dar negali.
– Mūsų statistika rodo, kad 90 procentų Lietuvos pašto darbuotojų lieka dirbti mobiliaisiais laiškininkais, – sakė V.Budrienė.
Anot jos, mobilųjį laiškininką prireikus pašto paslaugų telefonu 8 700 55 400 galima išsikviesti į namus. Per mobilųjį laiškininką galima užsakyti leidinių prenumeratą, išsiųsti siuntas, sumokėti mokesčius, gauti įvairias socialines išmokas ir pensijas.
Tauragiškiai ne kartą skundėsi, kad Tauragės 1-ojo pašto, veikiančio J.Tumo-Vaižganto gatvėje, darbo laikas labai nepatogus dirbantiems žmonėms. Darbo dienomis jis dirba 8.30–15 val. Pietų pertrauka tuo pačiu laiku, kaip ir kitose įstaigose: 12–13 val. Šeštadieniais šis paštas nedirba.
„Kad nereikėtų stovėti eilėse ir derintis prie paštų darbo laiko, geriausia naudotis siuntų savitarnos terminalais. Raginame savo klientus naudotis Lietuvos pašto savitarnos sistema www.manosiuntos.lt“, – redakcijai rašė pašto atstovė.
Tačiau yra internetinių parduotuvių, ypač užsienio, iš kurių prekių užsisakyti į pašto terminalus neįmanoma. Ką daryti tokiu atveju, jei neturi galimybės atvykti į paštą jo darbo metu?
„Vilniuje pradėtas pilotinis projektas, kurio metu patys savo iniciatyva kinišką srautą nukreipiame į terminalus. Atrodo, kad tai itin pasiteisinęs pilotas, nes mūsų klientai tuo labai patenkinti. Ketiname pilotą plėsti Kaune, o vėliau ir kituose miestuose. Taigi turėtų ilgainiui išsispręsti ši problema. Pabandysime dar kartą peržvelgti darbo laiką ir pasinagrinėti klientų srautus jūsų minimame J.Tumo-Vaižganto gatvės pašte, ar racionalu būtų darbo laiką keisti“, – pažadėjo Lietuvos pašto atstovė.
Daiva ŽEBELIENĖ