Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaKultūraPatarimaiSveikata Regionai
Atskirk pelus nuo grūdų
Bendruomenės
Konkursai
Kultūra
LKBK – mūsų nepriklausomybės šauklys
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Išmaniosios deklaracijos populiarėja

Naujosios elektroninės eismo įvykio deklaracijos, kuri Lietuvoje veikia pirmą mėnesį, pagrindinis privalumas yra tai, kad pildydamas ją vartotojas pereina privalomus visus žingsnius, ją išbandę klientai teigia, kad pildymas buvo paprastesnis nei popierinėje formoje ir užėmė maždaug 2 kartus mažiau laiko.

„Į eismo įvykį pakliuvusiam žmogui nereikia galvoti, ką ir kur turi rašyti – nepadaręs būtino veiksmo negali eiti pirmyn. Taip beveik visiškai panaikinama klaidų tikimybė“, – naujovę komentuoja Artūras Juodeikis, „Lietuvos draudimo” žalų departamento direktorius.

Pildant e-deklaraciją vairuotojams reikia nurodyti eismo įvykyje dalyvavusių transporto priemonių valstybinius numerius, vairuotojų duomenis, įvykio laiką ir vietą. Programėlė padeda nubraižyti eismo įvykio schemą, tai iki šiol buvo iššūkis kai kuriems vairuotojams, ir leidžia įkelti nuotraukų. Atsižvelgiant į pirmojo e-deklaracijos naudojimo mėnesio rezultatus, šią naujovę dažniau renkasi jaunesni vairuotojai, gyvenantys didmiesčiuose arba šalia jų.

Draudikų duomenimis, daugiausia šių deklaracijų (apie 60 proc.) užpildyta Vilniuje, daugiau nei 20 proc. – Kaune. Tačiau per mėnesį programėle pasinaudojo ir mažesnių miestų bei gyvenviečių – Ariogalos, Skuodo, Plungės, Jonavos – vairuotojai.

Eismo įvykio deklaracija yra pagrindinis dokumentas, kuriuo remiamasi nustatant eismo įvykio kaltininką ir aplinkybes. Ją sudaro 15 punktų, kuriuos turi užpildyti abu eismo įvykio dalyviai. Kaskart vairuotojai turėdavo pildyti visus punktus ranka, tačiau po patirto streso tai padaryti trukdavo ilgai, įsiveldavo klaidų.

Pildyti e-deklaraciją galima, jei eismo įvykis įvyko Lietuvoje. Žalos atlyginimui ir eismo įvykio administravimui neturi jokios įtakos, kokiu būdu pateikta deklaracija.

Svarbu yra tai, kad pildant e-deklaraciją visi duomenys automatiškai pateikiami draudimo bendrovei ir klientams nebereikia siųsti deklaracijų ir įvykio vietos nuotraukų, ką daryti tekdavo pildant popierinę formą.

Tiek pildant elektroninę, tiek popierinę deklaraciją, jei kyla klausimų, rekomenduojama paskambinti į draudimo bendrovės skambučių centrą. Jei žalų ekspertai matys, kad e-deklaracijoje ko nors trūksta, su eismo įvykio dalyviais bus susisiekta.

Skaičiuojama, kad per metus Lietuvoje pildoma daugiau kaip 33 tūkst. popierinių eismo įvykio deklaracijų.

Rekomenduojami video