Lapkričio 8 d., trečiadienį, 18 val. Nacionaliniame saugomų teritorijų lankytojų centre vyks įdomus renginys apie paslaptingąsias pelėdas. Ornitologė, Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos Metodinio-analitinio centro gamtosaugos ekspertė dr. Gintarė Grašytė papasakos apie pelėdų išskirtinumą, jų gyvenimo būdą, o žinomas gamtos fotografas Kęstutis Čepėnas pristatys savo naujausią knygą apie pelėdas „Raiba tyla“.
Raibais plunksnų raštais, didelių akių skvarbiais žvilgsniais, plačiais sparnų mostais, aštriais nagais ir įvairiausiomis įprastomis bei netikėtomis pozomis šioje knygoje pasirodys jų didenybės pelėdos! Nuo mažiausios žvirblinės pelėdos iki didžiojo apuoko – visos 13 rūšių, kurios sutinkamos Europoje, taip pat – ir Lietuvoje.
Patikėkite, surasti ir nufotografuoti visas rūšis, paslaptingus, retai matomus jų gyvenimo momentus – milžiniškas darbas, kuriam fotografas Kęstutis Čepėnas paskyrė beveik dešimtmetį.
Knygą „Raiba tyla“ bus galima įsigyti renginio metu.
Keletas „įdomybių“ apie pelėdas, apie kurias plačiau sužinosite renginyje:
- Pelėdos galvą gali pasukti net 270 laipsnių kampu.
- Pelėdos skrenda praktiškai visiškai be garso, tikri vaiduokliai šiuo požiūriu, galbūt todėl nuo seno laikytos mistiškomis būtybėmis.
- Pelėdos „mėgsta kalbėtis“ ir tą daro tikrai garsiai – net mažiausios žvirblinės pelėdos balsas gali būti girdimas už 1 km. Pelėdos ne tik ūbauja, bet ir švilpia, kiauksi, kvarkia,...
- Lietuvoje galima sutikti visas 13 Europos pelėdų rūšių, tačiau čia peri tik 10, iš kurių net 7 įtrauktos į Lietuvos raudonąją knygą.
Žmonės labai mėgsta pelėdas, o ar pelėdos mėgsta žmones? Apie tai renginyje Jums papasakos Gintarė Grašytė ir Kęstutis Čepėnas.
Tad lapkričio 8 d. 18 val. kviečiame atvykti į nemokamą renginį „Pelėdų pasaulis raiboje tyloje“, kuris vyks Nacionaliniame saugomų teritorijų lankytojų centre (Antakalnio g. 25, Vilnius).
Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos informacija