Šį medžioklės sezoną Lietuvoje galima sumedžioti 341 vilką. Jau sumedžioti 235 pilkiai, 2 iš jų krito Kėdainių rajone.
Vilkų keliama grėsmė jau sumažėjusi
Kėdainių rajono medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininkas Lionius Stanevičius pažymėjo, kad vilkų populiacija nebekelia tiek daug nerimo, kiek jo buvo anksčiau.
„Mes anksčiau nuolat sulaukdavome žinių iš kaimų gyventojų. Žmonės pranešdavo apie visai arti kaimų ar net kaimų teritorijoje vaikštančius vilkus.
Buvo nemažai atvejų, kai vilkai užpuldavo ir sudraskydavo naminius gyvulius. Medžiotojai rasdavo išties daug papjautų laukinių gyvūnų miške. Netgi yra tekę specialaus leidimo prašyti, kad iš gamtos būtų galima pašalinti probleminį vilką. Situacija buvo kelianti nerimą“, – dėstė L. Stanevičius.
Tačiau dabar situacija yra pasikeitusi. Vilkai žmonėms jau nebekelia tiek nerimo ir problemų.
„Informacijos apie vilkų daromą žalą išties sulaukiame mažiau. Vienur kitur pastebimas koks pavienis vilkas. Žinoma, yra ir šeimų, bet jos atsargesnės.
Mes neorganizuojame specialių vilkų medžioklių. Šiuo metu tam poreikio nėra.
O vilkas mūsų miškuose turi būti. Jis miško sanitaras, jis išima iš gamtos tuos žvėrelius, kuriuos reikia išimti.
O medžiotojai reguliuoja visų žvėrių populiaciją. Kaip tik dabar atliekama laukinių gyvūnų apskaita. Netrukus bus ir rezultatai“, – paaiškino Kėdainių rajono medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininkas.
Medžioklės limitas nustatomas kiekvienais metais
Šiandienai Lietuvoje jau yra sumedžioti 235 pilkiai, 2 iš jų krito Kėdainių rajone. Liko sumedžioti dar 106 vilkus. Kiek bus sumedžiota mūsų krašte, paaiškės po gerų dviejų mėnesių.
Išnaudojus vilkų sumedžiojimo limitą, vilkų medžiojimo sezonas nutraukiamas anksčiau. Praėjusiais metais vilkų medžioklės sezonas realiai baigėsi kovo 2 dieną. Jam buvo nustatytas 282 vilkų sumedžiojimo limitas.
Vilkų sumedžiojimo limitas priimamas atsižvelgus į vilkų populiacijos būklės stebėsenos duomenis, rūšies apsaugos poreikius ir moksliniais tyrimais apskaičiuotą vilkų šeimų skaičių. Siekiant, kad vilkai būtų medžiojami proporcingai jų natūraliai gausai, limito nesiūloma skirstyti rajonais.