Joninės įspūdingai švenčiamos Simne, prie Giluičio ežero, su apeigomis ir papročiais bei svečiais. Šio krašto Jonų Jonui – kultūrininkui Jonui Kazakevičiui (nuotr.) ši šventė yra darbo diena, jis daug metų rūpinasi šventės apšvietimu. Simne gimusį, mokyklą baigusį, čia dirbantį ir nemažai įdomių pomėgių turintį J.Kazakevičių kalbina Aldona Kudzienė.
– Jūs esate šakninis simniškis ar tik į Simną atviliotas?
– Esu grynas simniškis. Nuo kraujo iki kaulų. Nuo prosenelių, kiek pamenu, visi buvo simniškiai, niekur ir aš neišvažiavau iš Simno. Gyvenu tėvų namuose, nuostabioje vietoje, šalia Simno ežero.
– Dirbate scenos apšvietėju ir nė viena šventė Simne neapsieina be Jūsų sugalvoto ir įgyvendinto apšvietimo, juk pusę žavesio renginys prarastų be šviesų, jų atspalvių. Ar tik šiame krašte Jūsų darbo valdos?
– Dirbu visame Alytaus rajone ir visur, kur paprašo. Labai graži jūsų mintis, jog pusę žavesio renginiui suteikia apšvietimas. Alytaus rajono savivaldybės kultūros centras ir jo bazė iš tiesų turi geras sąlygas renginius padaryti spalvingais ir labai gražiais.
– Visais laikais žmonės mėgo pramogas, o scenos apšvietimas turbūt toks pats senas kaip ir teatras – dar senieji graikai naudojo saulės ir mėnulio šviesas, dabar jos – dirbtinės. Visos šviesos turi savo kryptį, o kaip jas pavyksta laiku nukreipti, kiek pastangų reikia įdėti, kad derėtų, būtų gražu? Ar jaučiate žiūrovų įvertinimą?
– Visada labai džiaugiuosi, kai po renginio žmonės pasidžiaugia renginio apšvietimu, nes darbo įdėti tenka labai daug. Kiekvienai šventei stengiamės sukurti vis naują šviesų derinį, programą, Mano ištikimas pagalbininkas Nojus Krupavičius gali tai paliudyti.
– Kas lėmė Jūsų įsitraukimą į muziką? Kokiuose kolektyvuose esate grojęs ir kokias instrumentais?
– Pradėjau groti metalofonu kokioje šeštoje klasėje. Sekėsi visai neblogai. Tai matydamas tėvas iš kolūkio parnešė armoniką, išmokau groti ir ja. Patiko. Tada vasaroms įsidarbindavau kolūkyje, kad susirinkčiau pinigų savam akordeonui. Vėliau įvaldžiau gitarą – pasiūlė draugas. Mokykloje kūrėme estradinį ansamblį, bet neturėjome boso gitaristo – įvaldžiau ir ją. Tada mokykloje kūrėsi kapela, bet nebuvo kam groti kontrabosu, tai ir juo išmokau groti. Kai pradėjau dirbti Simno kultūros namuose, grojau beveik visuose meno mėgėjų kolektyvuose, kuriuos tik turėjo Simno kultūros namai. Dabar Alytaus rajono savivaldybės kultūros centro Simno skyriuje vadovauju jaunuolių studijai, mokau groti gitara, atliekame įvairių žanrų kūrinius.
– Muzikos instrumentų Jūsų namuose turbūt yra nemažai? Ar jie visi Jūsų išbandyti?
– Išbandyti scenoje visi buvo. Dabar kai kurie jau vintažiniai. Ir mokyklos laikų estrados grupės visos gitaros šiuo metu kabo mano namuose ant sienos.
– Ką Jums reiškia ši išskirtinių gitarų kolekcija?
– Nostalgiją. Jaunystę. Ir draugus, su kuriais kartu grojome.
– Esate pasidirbęs stalą iš fortepijono viršaus. Kokia istorija čia užkoduota?
– Tuo fortepijonu grojo pats maestro Vytautas Kernagis, dainavo Virgilijus Noreika ir kiti žinomi Lietuvos atlikėjai. Ir kuomet instrumentas buvo išleistas į užtarnautą poilsį, man jo pagailo ir nusprendžiau pakeisti paskirtį bei pratęsti jo istoriją.
– Jei neklystu, esate sukaupęs bene didžiausią Alytaus krašte vinilinių plokštelių kolekciją – 700 vienetų. Ar tos gausios vinilotekos dažnai pasiklausote?
– Jau nelabai dažnai klausausi, nes trūksta laiko. Mano favoritai „ABBA“, „Beatles“...