Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Atskirk pelus nuo grūdų
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
LKBK – mūsų nepriklausomybės šauklys
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Bro­liai olim­pie­čiai: „Dėl vieno vie­nintelio tiks­lo at­si­sa­kė­me vis­ko, kas „ska­nu“

Pus­šim­čio Lie­tu­vos olim­pie­čių šei­mo­je šie­met – du Aly­taus ra­jo­no at­sto­vai, bro­liai Mal­do­niai. 31-erių Si­mo­nui tai bus de­biu­tas olim­pi­nė­se žai­dy­nė­se, o jo bro­liui, 33-ejų Min­dau­gui, Pa­ry­žius – ant­ro­ji olim­pia­da po To­ki­jo (Ja­po­ni­ja) 2021 m. Pir­mai­siais Lie­tu­vos at­sto­vais, šie­met iš­vy­ku­siais į olim­pia­dą, bu­vo ir­kluo­to­jai, ta­čiau Mal­do­nių šio­je de­le­ga­ci­jo­je ne­bu­vo. Ko­dėl? Dau­giau skai­ty­ki­te in­ter­viu su bro­liais olim­pie­čiais Min­dau­gu ir Si­mo­nu.

– Lie­tu­vos ir­kluo­to­jai į Pa­ry­žių iš­vy­ko pir­mie­ji iš vi­sos mū­sų ša­lies de­le­ga­ci­jos, o kur da­bar jūs?

– Vi­sos spor­to ša­kos tu­ri skir­tin­gus pa­si­ro­dy­mų lai­kus, mū­siš­kis star­tas ne­su­ta­po su olim­pia­dos pra­džia, tad šiuo me­tu vis dar esa­me Lie­tu­vo­je pa­si­ruo­ši­mo sta­di­jo­je. 

– Koks jaus­mas?

– Vie­ni va­žiuo­ja į ati­da­ry­mą, o ki­ti da­ly­vaus olim­pia­dos už­da­ry­me, kaip mes šį­kart.  Di­džiau­sias olim­pi­nis iš­šū­kis ir yra ne­pa­si­duo­ti iš­orės spau­di­mui per šį la­bai at­sa­kin­gą lai­ką ir da­ry­ti tai, ką mo­ka­me ge­riau­siai – ir­kluo­ti. 

– Tei­gia­te, kad „di­džiau­sias olim­pi­nis iš­šū­kis yra ne­pa­si­duo­ti iš­orės spau­di­mui“. Pa­tiks­lin­ki­te, ką tu­ri­te min­ty­je? 

– Vyks­tant į olim­pia­dą vi­sų pir­ma at­sto­vau­ji sau, nes nie­kas  ta­vęs ne­ver­tė spor­tuo­ti ir ten da­ly­vau­ti, bet tu at­sto­vau­ji Lie­tu­vai. Var­žy­bas vien per te­le­vi­zi­ją ste­bi tūks­tan­čiai žmo­nių, no­ri ar ne­no­ri, vi­si ti­ki­si ge­riau­sio re­zul­ta­to. Tai yra vie­nas iš to­kių spau­di­mų, ku­rį kiek­vie­nam spor­ti­nin­kui as­me­niš­kai ten­ka su­si­tik­ti. 

– Ar at­si­lai­ky­ti va­di­na­mam iš­orės spau­di­mui jums pa­de­da tai, kad esa­te bro­liai, kaip du ir­klai? Kaip ži­nia su vie­nu to­li ne­nu­si­ir­si…

– Kaip ko­man­da spor­tuo­ja­me ne tik kar­tu, o ir su An­dre­ju­mi Olij­ni­ku, Ig­nu Na­va­kaus­ku, Ar­tū­ru Se­ja, Vik­to­ru Čap­lins­kiu. Es­mė ta, kad tu­ri­me ko­man­dą, ji yra be­si­kei­čian­ti, bet mes, bro­liai, daž­niau­siai iš­lie­ka­me kar­tu. Tai, aiš­ku, pa­de­da, bet ne­pa­mirš­ki­me, kad ko­man­da yra di­de­lė vi­su­ma. Kar­tais no­ri­si ir at­ski­rai kaž­ką pa­da­ry­ti, nuo ko­man­dos ati­trūk­ti, bet bro­liš­ku­mas le­mia, kad tu­ri­me vie­nas ki­tą  ša­lia vi­są lai­ką.

– Pa­te­ko­te į Pa­ry­žiaus olim­pia­dą, tai – jū­sų du­e­to de­biu­tas žai­dy­nė­se. Ko­kius spor­ti­nius ir ne tik tiks­lus sau ke­lia­te?

– De­biu­tuo­siu, aš, Si­mo­nas, o Min­dau­gas da­ly­vau­ja jau an­trą kar­tą. Tiks­lai vi­sa­da var­žy­bo­se bū­na pra­džio­je pa­tek­ti į fi­na­lą, o pas­kui pa­da­ry­ti vis­ką, ką ga­li­ma. Tai to­kie ir tiks­lai – siek­si­me pa­da­ry­ti, ką ga­li­me ir ne­pa­da­ry­ti klai­dų. Ir tai, ką pa­siek­si­me tą die­ną, bus vie­ta, ku­ri mus ten­kins. 

– Kam esa­te la­biau­siai dė­kin­gi, kad jus ga­li­me va­din­ti olim­pie­čiais?

– Pa­tys sau pir­ma tu­ri­me pa­dė­ko­ti, nors tai gal ir aro­gan­tiš­kai nu­skam­bės. Te­ko pa­tir­ti daug sun­ku­mų, o  ir da­bar su jais su­si­dur­iama. Ži­no­ma, be ar­ti­mų­jų, drau­gų pa­lai­ky­mo, tiks­lo sie­ki­mo ir vi­di­nės mo­ty­va­ci­jos net ne­bū­tų apie ką kal­bė­ti. 

– Kas jus at­ve­dė, pa­kvie­tė į šį spor­tą ir ku­rio­je kla­sė­je kiek­vie­nam tai nu­ti­ko?

Min­dau­gas: Ma­no ver­si­ja kei­čia­si, nes ne­pame­nu, 5-oje ar 6-oje kla­sė­je pra­dė­jau spor­tuo­ti. Lan­kiau krep­ši­nį, se­kė­si sun­kiai, per­spek­ty­vos di­de­lės ten ne­tu­rė­jau. Vi­si mano drau­gai ir pu­sė kla­sio­kų pa­su­ko į ir­kla­vi­mą. Nu­spren­džiau pa­ban­dy­ti, ma­ža­me mū­sų Dau­gų mies­te­ly­je pa­si­žiū­rė­ti, kas tas ir­kla­vi­mas. Ka­dan­gi į tre­ni­ruo­tes rei­kė­da­vo ei­ti apie 10 mi­nu­čių pės­čio­mis, tai kad ne­bū­tų nuo­bo­du pa­si­im­da­vau bro­lį, o po mė­ne­sio ar dvie­jų pra­dė­jo­me ir­kluo­ti kar­tu. Taip ir  ga­vo­si, kad pa­ban­dė­me ir pa­ti­ko. 

– Kas jū­sų pir­ma­sis tre­ne­ris?

– Mū­sų abie­jų pir­ma­sis tre­ne­ris yra Jo­nas Juo­nys iš Dau­gų – vie­nas ge­riau­sių pir­mų­jų tre­ne­rių, ko­kį as­me­niš­kai ga­lė­jo­me tu­rė­ti.

– Be­je, ar jums ir­kla­vi­mas – dar­bas, lei­džian­tis pra­gy­ven­ti, ar vis dar la­biau po­mė­gis, ho­bis?

– Ma­nau, ga­li­me bū­ti la­bai dė­kin­gi vals­ty­bei ir nau­jam spor­to įsta­ty­mui, kad pro­fe­sio­na­lus olim­pi­nis spor­tas mums da­bar ga­li bū­ti ir dar­bas, ir pa­grin­di­nis už­dar­bio šal­ti­nis. Pra­džio­je ke­lias­de­šimt me­tų tai bu­vo ne už­dar­bis, bet di­de­lis mi­nu­sas –  tur­būt be tė­vų fi­nan­si­nės pa­gal­bos nė vie­nas spor­ti­nin­kas ne­iš­ko­pė iki aukš­tes­nių re­zul­ta­tų. Mes šian­dien džiau­gia­mės, kad vals­ty­bė re­mia ir su­tei­kia ga­li­my­bę to­bu­lė­ti sporto srityje.

– Ne­spor­ti­nius dar­bus, pro­fe­si­jas tu­ri­te? 

– Min­dau­gas: abu su Si­mo­nu esa­me bai­gę spor­to in­dust­ri­jų va­dy­bą My­ko­lo Ro­me­rio uni­ver­si­te­te, ma­gist­ri­nį dar­bą kar­tu ra­šė­me ir ap­si­gy­nė­me. Aš bai­giau eko­no­mi­kos ir ver­slo pa­grin­dų ba­ka­lau­ro stu­di­jas, bro­lis – Lie­tu­vos edu­ko­lo­gi­jos uni­ver­si­te­te Kū­no kul­tū­ros pe­da­go­gi­ką.

– Koks jud­vie­jų ho­bis? „Drif­ti­na­te“? (Re­dak­ci­jos pa­sta­ba: drif­tas – au­to­mo­bi­lių šo­nas­ly­džio spor­tas)

– Abu „drif­ti­nam“, nuo ma­žens mė­go­me kon­struo­ti, va­ži­nė­ti ma­ši­nė­lė­mis, tai nie­kas ne­pa­si­kei­tė  au­gant, tik žais­lai pa­bran­go.

– „Drif­ti­ni­mas“  ant van­dens – „skū­te­ris“ (spor­ti­nė, lenk­ty­ni­ni­nė val­tis). Mėgs­ta­te tai, gal ne Dau­guo­se, o ten, kur lei­džia­ma, ar ne? 

– Skū­te­rių ban­dy­ti ne­te­ko, van­dens mo­to­cik­lus iš­mė­gi­no­me, tačiau gu­ma ir as­fal­tas, pa­va­din­ki­me taip,  mū­sų po­žiū­riu tu­ri ge­res­nį są­ly­tį nei plast­ma­sė ir van­duo...

– Rug­pjū­tį pa­si­ro­dy­siančio „Aly­taus žur­na­lo“ skai­ty­to­jams sa­ko­te, kad „olim­pia­da – la­bai di­de­lė sva­jo­nė, ku­ri at­ro­do la­bai to­li, be­veik ne­pa­sie­kia­ma, bet at­si­da­vus tiks­lui, su daug kom­pro­mi­sų ir nuo­la­tos sie­kiant sva­jo­nės – vis­kas yra įma­no­ma“. Pa­tiks­lin­ki­te, ko­dėl olimpiada at­ro­dė ne­pa­sie­kia­ma?

– Kiek­vie­na spor­to ša­ka tu­ri at­ran­kos kri­te­ri­jus, kaip pa­tek­ti į olim­pia­dą. Mū­sų spor­to ša­ka – vie­na ne­dė­kin­giau­sių, nes pa­sau­lio čem­pio­na­te per ket­ve­rius me­tus tik vie­nas šan­sas ap­lenk­ti ki­tus.  Nė­ra  jo­kių greičio ro­dik­lių, kur ži­nai, kad grei­tai pra­ir­kluo­si ir pa­tek­si. Tu­ri bū­ti la­bai ge­rai pa­si­ruo­šęs fi­ziš­kai ir psi­cho­lo­giš­kai, nes spau­di­mas bū­na ne­žmo­niš­kas. O tuo me­tu, kai dar ne­si  įro­dęs sa­vo ga­li­my­bių ir fi­nan­suo­ja­mas vals­ty­bės, ste­bi, ko­kių di­de­liu ir grei­tu žmo­gu­mi pri­va­lai bū­ti, o tai ir at­ro­do la­bai sun­kiai pa­sie­kia­ma. 

– Ko­kie kom­pro­mi­sai iš­lie­kant pro­fe­sio­na­lia­me spor­te bu­vo es­mi­niai? 

– At­si­sa­ky­mas vis­ko, kas yra „ska­nu“ vi­so­se gy­ve­ni­mo sri­ty­se dėl vie­no vie­nin­te­lio tiks­lo. 

Kalbėjosi Darius BABIJONAS

Rekomenduojami video