Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Žemdirbystės institute paminėta Žemės diena

Praėjusią savaitę Akademijoje esančiame Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro (LAMMC) Žemdirbystės institute tradiciškai paminėta pasaulinė Žemės diena. Ta proga čia surengta konferencija  „Globalizacija – ekologija – ateitis“, kurios kertiniu akmeniu tapo globalizacijos keliamos problemos.

Kasmetis renginys„Šiandien yra Žemės dienos šventė. Istoriškai šiai šventei jau beveik 50 metų. 1971 m. Jungtinės Tautos iškėlė idėją, jog kartą per metus turėtume švęsti Žemės dieną. Šis sprendimas buvo priimtas siekiant aptarti, apgalvoti, iškelti problemas, kurios kasmet vis aštrėja. Turime tik vieną tokią planetą Žemę ir, jeigu jai kas nutiks, mes neturėsime kur persikelti.

Šią šventę Žemdirbystės institute švenčiame jau dešimt metų. Kasmet kovo 20 dieną susirenkame, pasikviečiame svečių iš kitų institucijų tam, kad išgirtume platesnį požiūrį iš įvairių mokslo sričių. Mes šią šventę siekiame susieti ir su žemės ūkiu, augalais, ekologijos problemomis“, – atidarydamas šventę ir sveikindamas visus susirinkusiuosius kalbėjo LAMMC direktorius dr. Gintaras Brazauskas.

Laikas apmąstymui

LAMMC Žemdirbystės instituto direktorė dr. Žydrė Kadžiulienė pažymėjo, kad ši diena yra skirta apmąstymui, kokioje aplinkoje mes gyvename ir kokioje norime gyventi.

„Žemės diena – metas prieš didelius darbus, kai galime apmąstyti, kaip mes elgiamės su aplinka, su žeme, kaip elgiamės vieni su kitais. Dabar yra prasminga išgirsti tai, ką galvojame ne tik mes patys, bet ir kiti žmonės“, – dėstė Ž. Kadžiulienė.

Aktualios temos

Žemės dienai skirtoje konferencijoje buvo pristatomi trys itin aktualūs šiandienai pranešimai. Renginyje buvo skaitomi pranešimai apie maisto globalizacijos pradžią ir jos ekologines pasekmes, apie žiedinės ekonomikos modelį dideliems miestams, apie projektų perspektyvas ir iššūkius. Žemės dieną visame pasaulyje diskutuojama aplinkosaugos temomis, raginama priimti aplinkai palankius sprendimus.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Rekomenduojami video