Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Išmanieji purkštuvai ir tręšimas bakterijų preparatais – augalininkystės ateitis

Lietuvos žemės ūkio verslas sukuria apie 8 proc. šalies bendrojo vidaus produkto. Pagal šį rodiklį esame penktoje vietoje ES, ir tai yra mūsų privalumas. Lietuvos maisto sektorius – vienas pagrindinių eksportuotojų. Vis dėlto pagal našumą atsiliekame nuo Europos lyderių. Išeitis – didinti žemės ūkio efektyvumą, modernizuoti šį sektorių, į jį investuoti. Apie naujus ūkininkavimo metodus ir sparčiai tobulėjančią žemės ūkio techniką bei kitas žemės ūkio vystymosi tendencijas kalbėta AB „Linas Agro“ ir UAB „Dotnuva Baltic“ organizuotoje tarptautinėje konferencijoje „Projektuojame ateitį: žemės ūkio perspektyvos Lietuvoje“. Į Kėdainių arenoje vykusį renginį susirinko gerokai daugiau kaip tūkstantis pažangiausių šalies ūkininkų.

Žinomi savo srities profesionalai iš užsienio ir mūsų šalies skaitė pranešimus apie Lietuvos žemės ūkio ateitį ES ir pasauliniame kontekste, žemės ūkio sektoriaus įtaką šalies ekonomikai. Kalbėta ir apie tai, kokiems augalų apsaugos pokyčiams turime ruoštis, kokias augalų veisles auginsime rytoj ir po 30 metų, kokia yra šiuolaikinėse žemės ūkio mašinose įdiegtų tikslaus ūkininkavimo sistemų reikšmė, koks yra tikslusis augalų maitinimas mikrogranuliuotomis trąšomis, tręšimas bakterijų preparatais, kokie kuriami ateities purkštuvai ir traktoriai.

AB „Linas Agro“ ir UAB „Dotnuva Baltic“ surengė tarptautinę konferenciją „Projektuojame ateitį: žemės ūkio perspektyvos Lietuvoje“. Ji vyko gegužės 17 d. Kėdainių arenoje. Organizatorių nuotr.

„Linas Agro“ ir „Dotnuva Baltic“ veiklos gairės

Konferenciją pradėjo ir jos dalyvius pasveikino AB „Linas Agro“ generalinis direktorius, valdybos pirmininkas Darius Zubas bei UAB „Dotnuva Baltic“ generalinis direktorius ir „Linas Agro“ vykdantysis direktorius Darius Jaloveckas. Jau 27 metus dirbanti AB „Linas Agro“ visuomet siekė ir siekia padėti savo partneriams žemdirbiams plėtoti jų verslą.

„Dirbti žemės ūkyje nėra lengva, nes jam įtakos turi daugybė dalykų, jaučiama didžiulė konkurencija. Tad nuolatos ieškojome augimo galimybių ir augame. Tikiu ne tik mūsų įmonių, bet ir viso žemės ūkio bei maisto sektoriaus perspektyvomis“, – sakė D.Zubas.

Įmonių vadovai konferencijos dalyviams pristatė tolesnės veiklos gaires. „Matydami, kad žemės ūkio verslas auga ir kelia vis didesnius kokybės, profesionalumo reikalavimus, nusprendėme sujungti „Dotnuvos Baltic“ ir „Lino Agro“ pajėgas. Ieškome bendrų klientui palankių sprendimų, stipriname pardavėjų komandas, didiname sertifikuotų sėklų gamybos pajėgumus, esame lankstūs supirkdami ir sandėliuodami grūdus. Mūsų tikslas – pasiūlyti pažangiausius sprendimus kiekvienam ūkiui ir maksimaliai aptarnauti žemdirbius“, – sakė D.Jaloveckas.

AB „Linas Agro“ taps dar stipriau orientuota į augalininkystę – klientui tieks trąšas, augalų apsaugos produktus, siūlys platų sėklų asortimentą, teiks grūdų supirkimo ir sandėliavimo paslaugas. UAB „Dotnuva Baltic“ liks atsakinga už kokybiškų sertifikuotų sėklų ruošimą ir dar labiau koncentruosis į žemės ūkio technikos, atsarginių dalių, grūdų ir fermų įrangos pardavimą, serviso efektyvinimą, paslaugų plėtrą.

Konferencijos dalyviams pristatytas naujas prekės ženklas „Dotnuva Seeds“. Nuo šiol juo bus žymimos visos Dotnuvos sėklų fabrike paruoštos sertifikuotos žemės ūkio augalų sėklos, kuriomis prekiaus „Linas Agro“.

Prekės ženklu „Dotnuva Seeds“ nuo šiol bus žymimos visos Dotnuvos sėklų fabrike paruoštos sertifikuotos žemės ūkio augalų sėklos, kuriomis prekiaus „Linas Agro“. Organizatorių nuotr.

Bakterijų preparatai – nauda dirvai ir augalams

Europoje ir pasaulyje lyderiaujančios trąšų, žemės ūkio technikos kompanijos taip pat nuolatos ieško būdų, kaip didinti mašinų darbo efektyvumą, augalų derlingumą. Žinomos Prancūzijos įmonės „Agronutrition“, dirbančios augalų mitybos srityje, specialistai tyrinėja dirvožemio bakterijas ir grybelius, kurie sąveikauja su augalais. Konferencijoje dalyvavęs šios kompanijos Mikrobiologijos ir biologinių trąšų laboratorijos vadovas Hicham Ferhout pristatė naujausius tyrimus ir jų rezultatus kuriant preparatus su dirvožemio bakterijomis ar grybeliais. Tokie preparatai gali papildyti įprasto tręšimo būdus. Dirvos bakterijos ir grybeliai skatina augalų augimą, nes padeda fiksuoti azotą iš atmosferos, pagerina kitų maisto medžiagų (fosforo, geležies, silicio ir kt.) įsisavinimą, sustiprina augalų imunitetą ligoms ar kenkėjams, padidina atsparumą nepalankioms sąlygoms (sausroms, prastiems dirvožemiams ir pan.).

„Agronutrition“ specialistai ištiria iš ūkių gautus dirvos mėginius ir nustato, kiek ir kokie vyrauja mikroorganizmai. Pateikiami dirvos analizės rezultatai, kurie parodo, ko trūksta, kad dirva būtų gyvybingesnė ir geriau augtų augalai. Skirtingiems augalams reikia skirtingų mikroorganizmų. Atsižvelgiant į visa tai, kuriami mikrobiologiniai preparatai.

„Agronutrition“ įmonė rinkai jau pateikė kelis bakterijų preparatus, skirtus sėkloms apvelti. Vieni jų padeda augalams geriau pasisavinti azotą, kiti – fosforą ir pan. Atliktų gamybinių bandymų duomenys parodė teigiamus rezultatus. Pasėjus taip apdorotas sėklas pagerėja jų daigumas, išauga pasėlių derlingumas, pagerėja derliaus kokybė.

„Biostimuliantų technologijos, tikslusis augalų tręšimas ir biologinės trąšos ateityje bus vis svarbesnė augalininkystė sritis“, – sakė svečias iš „Agronutrition“, pabrėždamas, kad „Linas Agro“ yra svarbi kompanijos partnerė, vienintelė atstovė Lietuvoje.

Kompanijos „Agrifac“ atstovė Martine Smeijers pristatė tiksliojo ūkininkavimo ypatumus. Organizatorių nuotr.

Perspektyvu – pasėlių priežiūra pagal poreikius

Į tikslumą orientuojasi ir žinomi pasaulyje purkštuvų gamintojai – „Agrifac“ kuria tokias šiuolaikines mašinas, kurios jau gali išpurkšti augalų apsaugos produktus ne tik pagal kiekvieno pasėlio, bet ir kiekvieno augalo poreikį. Šių tiksliojo ūkininkavimo technologijų principas taip ir pavadintas – pasėlių priežiūra pagal poreikius. Jos esmę pristatė konferencijos viešnia iš Nyderlandų, „Agrifac“ atstovė Martine Smeijers. „Agrifac“ naujausius purkštuvus kuria pagal keturių „E“ principą: ekonomika, ergonomija, ekologija ir efektyvumas.

„Jeigu norime skirti „vaistų“, pirmiausia reikia išsiaiškinti, kas blogai ir kiek tų „vaistų“ reikia. Tai vadiname ūkininkavimu pagal poreikius“, – sakė M. Smeijers.

Išanalizuojama daugybė ūkio, dirvų ir pasėlių būklės duomenų, pasitelkiamos agronominės žinios apie augalus ir tai panaudojama nustatant, kur ir kiek kiekvienam augalui reikia išpurkšti pesticidų. Sukurtos dvi purkštuvuose naudojamos sistemos: „StrictSpray“ ir „Dynamic Dose“. Pirmoji padeda tolygiai paskleisti medžiagas pagal situaciją. Antroji – kontroliuoti dozes pagal kiekvieno augalo poreikius.

Pranešėja pademonstravo filmuotą įrašą, kaip veikia purkštuvas, kaip tuo pat metu skirtingos jo sekcijos ir net purkštukai gali išpurkšti skirtingas dozes. Gali keistis purškimo dažnis, srautas, spaudimas, tad kiekvienas lašas nukrinta reikiamoje vietoje! Šios sistemos dabar testuojamos ūkiuose. Pavyzdžiui, ūkininkas purškė bulves atsižvelgdamas į tai, kiek augalas žalias. Taip jis sutaupė net 50 proc. medžiagų. Pirmieji bandymai rodo, kad tokie purkštuvai leis ūkiams sutaupyti pesticidų, geriau apsaugoti augalus ir padidinti derlingumą.

„Žemės ūkio ateitis – poreikiais pagrįstas ūkininkavimas. Tai padeda ūkininkui efektyviau ir ekonomiškiau apsaugoti pasėlius, o vartotojui – gauti geresnį maistą“, – sakė „Agrifac“ atstovė M.Smeijers.

 

AB „Linas Agro“ir UAB „Dotnuva Baltic“ inf.

 

 

 

Rekomenduojami video