Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Danijos kapitalo įmonė Kėdainiuose didina pajėgumus: įkurs 100 naujų darbo vietų

Minkštųjų baldų apmušalų gamyklą „LTP Texdan“ valdanti Danijos kapitalo įmonių grupė „LTP“ Kėdainiuose investuoja apie 4 mln. eurų ir didina gamybos pajėgumus. Rudenį ketinama baigti statybos darbus, dvigubai išplėsti turimas gamybos ir sandėliavimo patalpas Birutės gatvėje bei sukurti apie 100 naujų darbo vietų.

Bendrovė „Panevėžio statybos trestas“ darbus Birutės gatvėje turėtų baigti jau šį rudenį. Čia iškils daugiau nei 7 tūkst. kvadratinių ploto bendrovės „LTP Texdan“ gamybinis kompleksas. A. Barzdžiaus nuotr., „rinkosaikste.lt“ koliažas

Bendrovė „Panevėžio statybos trestas“ darbus Birutės gatvėje turėtų baigti jau šį rudenį. Čia iškils daugiau nei 7 tūkst. kvadratinių ploto bendrovės „LTP Texdan“ gamybinis kompleksas. A. Barzdžiaus nuotr., „rinkosaikste.lt“ koliažas

Plečia gamybos ir sandėliavimo plotus

Kėdainiuose veikianti danų kapitalo bendrovė „LTP Texdan“ nebeišsitenka savo patalpose. Planuojant plėtrą į kitas rinkas bei gamybos didinimą, investuojama į naujo pastato statybas.

Daugiau nei 7 tūkst. kvadratinių metrų gamybos ir sandėliavimo paskirties kompleksas statomas Birutės gatvėje, šalia bendrovei priklausančių pastatų. Darbus atlieka „Panevėžio statybos trestas“, o jų užsakovė – Kaune veikianti nekilnojamojo turto valdymo bendrovė „JMJ Baltic“. Ši bendrovė, kaip ir Kėdainiuose veikianti „LTP Texdan“, priklauso Danijos kapitalo įmonių grupei „LTP“.

„Susiklostė tokia situacija, kai mūsų klientams, Danijos kapitalo įmonei „LTP-Texdan“, plečiant veiklą ėmė trūkti plotų. Jeigu Kėdainiuose ir buvo kokia tuščia vietelė, ji mūsų įmonės jau išnuomota“, – sakė „LTP“ grupės nekilnojamojo turto valdymo bendrovės „JMJ Baltic“ direktorė  Ilana Koganskytė.

Naujasis pastatas bus sujungiamas su jau esančiais pastatais ir taip plečiama gamybinė bazė. I. Koganskytės teigimu, ženkliai išplėtus produkcijos sandėliavimo erdves nuomininkai galės operatyviau reaguoti į gaunamus užsakymus.

Gamyba padidės trečdaliu

Rudenį baigus statybos darbus planuojama sukurti apie 100 naujų darbo vietų. Kėdainiuose įsikūrusioje bendrovėje „LTP Texdan“ šiuo metu dirba 528 darbuotojai, vidutinis atlyginimas, šių metų vasario mėnesio duomenimis, 707 eurai. Bendrovės apyvarta praėjusiais metais viršijo 20 mln. eurų.

Kėdainiuose veikiančios Danijos kapitalo bendrovės direktorė Kristina Kildienė minėjo, jog gamybos ir sandėliavimo plotų padidėjimo nereikėtų tiesiogiai siekti su įmonės gamybinių pajėgumų didinimu.

„Mūsų gaminiai – gana dideli, todėl esame reiklūs plotui. Šiuo metu esame išsinuomoję nemažai sandėlių, tad baigus darbus dalį produkcijos perkelsime pas save. Tai nėra toks didelis ir staigus pajėgumų didinimas“, – sakė K. Kildienė.

Darbuotojų trūksta visose grandyse

Apie 100 naujų darbo vietų, pašnekovės teigimu, bus sukurta ne iš karto, o apytiksliai per dvejus trejus metus.

„LTP Texdan“ direktorė sakė, jog rasti reikiamos kvalifikacijos specialistų Kėdainiuose neįmanoma, todėl investuojama į atrinktų darbuotojų mokymą. Pats procesas, kai baldų apmušalų siuvėjas pasiekia reikiama meistrystės lygį, trunka iki pusės metų, o kartais ir daugiau.

„Trūksta visų specialistų, kokių mums reikia. Tų žmonių, kurie galėtų pas mus ateiti ir iš karto pradėti dirbti, Kėdainiuose nėra. Ir visai nesvarbu, ar tai vadybininkas, ar siuvėjas, ar apkalėjas. Tiesiog renkamės žmones su teisingomis žmogiškosiomis kompetencijomis ir baziniais mokslais. Pavyzdžiui, vadybininką mes, be abejo, mokysime iš naujo, mums iš jo reikia tik kompiuterinio raštingumo ir anglų kalbos žinių“, – „Rinkos aikštei“ kalbėjo K. Kildienė.

Darbo rinkoje konkuruoja ne vien atlyginimais

Kėdainiuose palaipsniui mažėjant gyventojų skaičiui ir senstant visuomenei, verslininkams nemenku galvos skausmu tampa ne tik naujų darbuotojų paieška, bet ir esamų išlaikymas. Danijos kapitalo užsakomosios gamybos bendrovėje „LTP Texdan“ veikia motyvacijos sistemos, stengiamasi sukurti gerą darbo atmosferą.

„Dirbame lengvosios pramonės sektoriuje, kuris mokamais atlyginimais negali konkuruoti nei su statybomis, nei su informacinių technologijų sektoriumi, nei su užsienio darbdaviais. Bandome išlaikyti rinkos dydžio atlyginimą bei konkuruojame ir visais kitais dalykais – stengiamės, kad darbuotojams čia būtų gera“, – kalbėjo K. Kildienė.

Anot pašnekovės, Lietuvoje veikiančių danų kapitalo įmonių vadovams nuolatos tenka laviruoti siekiant išlaikyti reikiamą veiklos pelningumą bei mokant konkurencingus atlyginimus savo darbuotojams.

„Turime suvokti, jog danų verslininkai į Lietuvą atėjo ne labdaros daryti. Jų tikslas – užsidirbti pelną. Tad mes stengiamės pateisinti jų lūkesčius, kad jie čia pasiliktų“, – „Rinkos aikštei“ sakė K. Kildienė.

Statomo pastato naudingasis plotas – 7 tūkst. 203 kv. metrai, o tūris – 41 tūkst. 721 kub. metrai. Pirmajame aukšte didžiąją dalį patalpų sudaro gamyba ir sandėliavimas. Planuojamos penkios pagrindinės patalpos: sandėlis, klijavimo cechas, gamybos patalpa, sofų cechas, sandėliavimo patalpa.

Nerijus POVILAITIS

Rekomenduojami video