Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
G. Nausėda įvardijo, kiek ilgai laikysis žemos degalų kainos

Nepavykęs OPEC susitarimas dėl naftos gavybos mažinimo naudingas Lietuvai ir kitoms naftą eksportuojančioms šalims, LRT RADIJUI teigia Gitanas Nausėda. Vis dėlto, SEB banko prezidento patarėjo teigimu, toks susitarimas netolimoje ateityje greičiausiai bus pasiektas, nes dabartinė situacija itin nepalanki naftą eksportuojančioms šalims.

„Naftą eksportuojančių šalių situacija šiuo metu problemiška. Labiausiai išskirčiau tokias šalis, kaip Rusija ir Venesuela, nes jos ir taip turi didelių makroekonominių problemų. Kadangi šių šalių ekonomika priklausoma nuo naftos eksporto, krintančios naftos kainos gali dar labiau pabloginti ir taip sunkią ekonominę situaciją“, – teigia G. Nausėda.

Ekonomistas neabejoja, kad OPEC šalys jau netrukus turėtų vėl bandyti pasiekti susitarimą, kuris grąžintų naftos kainas į aukštesnį lygį, kita vertus, Lietuvai šiandieninė situacija yra palanki. „Apsilankę degalinėje matome, kad naftos kainos šiuo metu kur kas žemesnės nei anksčiau. Tiesa, prie to dar prisideda stiprėjantis euro kursas JAV dolerio atžvilgiu, nes rinkoje naftos ištekliai perkami doleriais, o vėliau kaina perskaičiuojama į eurus“, –  aiškina SEB banko prezidento patarėjas.

Ekonomisto teigimu, žemos naftos kainos naudingos Lietuvos verslui, nes dėl mažesnių išlaidų šalies verslas tampa konkurencingesnis.

Lietuvos naftos produktų prekybos įmonių asociacijos prezidentės Daivos Jokšienės teigimu, degalų kainas lemia ne tik naftos kaina rinkoje. „Naftos kainos didmeninėje rinkoje kovo mėnesį augo, bet degalinėse išliko ankstesnių mėnesių kainos.  Tik balandį šiek tiek išaugo degalų kainos. Naftos kaina sudaro apie 40 proc. mažmeninėje prekyboje parduodamų degalų kainos. Tai reiškia, kad, krintant naftos kainai didmeninėje rinkoje, krinta ir degalų kainos, bet tai nevyksta tokiu pat tempu, kaip naftos rinkoje“, – tvirtina D. Jokšienė.

Rekomenduojami video