Parsisiųskite

Rugsėjo 17 d., trečiadienis
 
Gauk naujienas el. paštu:
Atsisakyti
 
 

Patarimai Bitininkystė

Bitininkystė

Ramunė Šimėnienė nekantriai laukia mokslų metų pradžios. Mokytis bitininkystės šiais metais nori kelios dešimtys mokyklos moksleivių. Ruslano Kondratjevo nuotr.
2014 Rugpjūčio mėn. 30 d. 08:00
Jei Alantos technologijos ir verslo mokyklos mokomajame bityne laikomos bitės žinotų, kuo ypatinga Rugsėjo 1-oji, vargu ar tą dieną švęstų. Juk didžiausia šventė joms būna tada, kai šviečia saulė ir žieduose yra nektaro. Vyresnioji profesijos... »
Įvairių rūšių lietuviškas medus, kiti bičių produktai randa vietos ir užsienio rinkose. Ruslano Kondratjevo nuotr.
2014 Liepos mėn. 27 d. 10:46
Dar per anksti spėlioti, koks bus šių metų medaus derlius. Kad ir kaip būtų, bitininkai vis tiek bėdos, kad medų turi parduoti per pigiai, o pirkėjai dejuos, esą moka per daug. Daugiau nei 15 metų bičių produktus superkančios įmonės „Apiproduktai“... »
Medus yra gendantis produktas, kurio galiojimo laikas priklauso nuo paruošimo ir laikymo sąlygų. VL archyvo nuotr.
2014 Liepos mėn. 17 d. 13:51
Medus yra gendantis produktas, kurio galiojimo laikas priklauso nuo paruošimo ir laikymo sąlygų, sako bitininkas dr. Jurgis Račys. Taigi, pastebi jis, medus gali surūgti ir dėl bitininko, ir dėl vartotojo kaltės. Portalo LRT.lt skaitytoja Indrė... »
Bitės dažnai įsikuria namų plyšiuose, tačiau patiems jų iš ten krapštyti nereikėtų. VL archyvo nuotr.
2014 Liepos mėn. 9 d. 10:55
Bitės dažnai įsikuria namų plyšiuose, tačiau patiems jų iš ten krapštyti nereikėtų, sako Kauno rajone bitininkaujantis Algirdas Amšiejus. Amšiejus. »
Pavasarinio medunešio beveik nebuvo. Ką turėjo bitės, tą suvalgė, kad pačios išsilaikytų. VL archyvo nuotr.
2014 Birželio mėn. 10 d. 08:00
Nors šįmet pavasaris atėjo laiku, tačiau retas bitininkas gali pasidžiaugti geru pavasario medunešiu – gegužę trumpam atklydę šalčiai pakenkė pavasariniams žiedams. „Pavasarinio medunešio beveik nebuvo. Ką turėjo bitės, tą suvalgė... »
Viename are žemės valdos galima laikyti ne daugiau kaip vieną bičių avilį, išskyrus atvejus, kai bičių laikytojas turi visų besiribojančių žemės valdų savininkų ar naudotojų rašytinius sutikimus, leidžiančius laikyti jų daugiau. VL archyvo nuotr.
2014 Birželio mėn. 9 d. 14:02
Lietuviai nuo seno myli bites ir nori jas auginti net sodo bendrijose, tačiau ne vienas nuogąstauja, ar  jis turi teisę čia laikyti bites. Žemės ūkio ministerija atkreipia dėmesį, kad niekas nedraudžia sodininkams laikyti bičių ir mėgautis... »
Chirurgas dr. A. Dranenka bičių gyvenimą pažįsta nuo vaikystės. Autorės nuotr.
2014 Birželio mėn. 2 d. 15:22
Ieškodami turiningo ir naudą teikiančio pomėgio įvairių profesijų žmonės renkasi bitininkystę. Ne išimtis - ir medikai. Vilniaus miesto klinikinės ligoninės kraujagyslių chirurgas dr. Aleksandras Dranenka savo bityno medumi aprūpina ne tik šeimos... »
Ankstyvas pavasaris – džiaugsmas visiems, tik ne bitininkams. VL archyvo nuotr.
2014 Gegužės mėn. 28 d. 08:02
Ankstyvas pavasaris – džiaugsmas visiems, tik ne bitininkams. Permainingi ir vėjuoti orai trukdė bitėms rinkti pienių nektarą, todėl pirmasis pavasarinis medus yra brangesnis nei pernai. Bitininkai prognozuoja gausų lipčiaus medų, tačiau... »
Bitės gyvena aviliuose, o bitininkai juos, reikalui esant, ne tik perkelia, bet ir vežioja iš vienos vietos į kitą. VL archyvo nuotr.
2014 Gegužės mėn. 5 d. 11:34
Vida iš Anykščių yra susirūpinusi, nes jos bites erzina kovarniai. „Mano bityne šį pavasarį aukštose eglėse apsigyveno kovarniai. Jie kelia labai didelį triukšmą, ir bitės tapo piktos. Prašau atsakyti, ar tie kovarniai tikrai kenkia bitėms?... »
I.Karčiauskienės pagamintos vaško žvakės ir skoningai dekoruoti medaus indeliai tinka ieškiantiems dovanų. Asmeninio archyvo nuotr.
2014 Balandžio mėn. 28 d. 13:59
Kai vietoje buvusios kavinės, kurioje rinkdavosi alaus mėgėjai, sostinėje, Savanorių prospekte, prieš keletą metų įsikūrė parduotuvė „Bičių pasaulis“, labiausiai apsidžiaugė kaimyninių namų gyventojai. Kai verslo ėmėsi jaunas vyras... »
Bitininkas pakvietė pažiūrėti, kaip į ankstyvo pavasario darbus kibo bičių šeimos. Ruslano Kondratjevo nuotr.
2014 Balandžio mėn. 28 d. 09:06
Bitininkas, Antano Stulginskio universiteto dėstytojas dr. Algirdas Amšiejus kiekvienais metais sugalvoja ką nors nauja. Vienų bandymų rezultatai išaiškėja greitai, kitų – po kelerių metų. Ankstyvas šių metų pavasaris patyrusiam bitininkui... »
Vasarą daugiausiai bičių žūsta Vakarinėje Europoje, o žiemą – šiaurinėje žemyno dalyje. VL archyvo nuotr.
2014 Balandžio mėn. 24 d. 09:49
Europos Sąjungoje (ES) jau ne vienerius metus fiksuojant bičių mirtingumo didėjimą, 17 šalių, tarp jų ir Lietuva, dalyvavo pirmoje aktyvioje epidemiologinėje studijoje, skirtoje išsiaiškinti šios grėsmingos problemos mastą ir priežastis... »
Europos Komisijos tyrimas skelbia, kad Lietuvoje geriausios sąlygos bitėms gyventi iš visų Europos Sąjungos šalių. Martyno Vidzbelio nuotr.
2014 Balandžio mėn. 9 d. 13:39
Europos Komisijos tyrimas skelbia, kad Lietuvoje geriausios sąlygos bitėms gyventi iš visų Europos Sąjungos šalių. Tačiau Lietuvos bitininkų atstovai sako, kad tokie duomenys nėra labai patikimi. »
Lazauskų sodyba ir joje esantis bitynas iš visų pusių apsupti dirbamų laukų. Ruslano Kondratjevo nuotr.
2014 Kovo mėn. 30 d. 08:00
Pernai pavasarį Ignalinos rajone bitininkaujantys Veronika Lazauskytė ir Petras Lazauskas nusprendė kreiptis į teismą ir prašyti atlyginti žalą, kurią jiems padarė kaimynystėje ūkininkaujantis Vitas Januševičius. Jis chemikalais purškė... »
Iki šiol naudojęsi parama aviliams atnaujinti, smulkūs bei vidutiniai bitininkai artimiausius kelerius metus galės investuoti ir į naują techninę įrangą. VL archyvo nuotr.
2014 Sausio mėn. 22 d. 12:51
Iki šiol naudojęsi parama aviliams atnaujinti, smulkūs bei vidutiniai bitininkai artimiausius kelerius metus galės investuoti ir į naują techninę įrangą. Jiems už įrangos įsigijimą bus kompensuojama 70 proc. kainos. kainos. »
Dažnai bitininkai nesuvokia, kodėl pavasarį randa silpnokas bičių šeimas. Martyno Vidzbelio nuotr.
2013 Gruodžio mėn. 1 d. 09:33
Apie tai, kaip sekėsi bičių šeimoms žiemoti praėjusį bitininkavimo sezoną, kalbėjomės su bitininku Sigitu Useliu. »
Į saugomų kilmės vietos nuorodų registrą "Stakliškių midus" įtrauktas antradienį, pranešė Europos Komisija. midus.lt nuotr.
2013 Lapkričio mėn. 26 d. 14:22
Europos Komisija į saugomų produktų sąrašą įtraukė "Stakliškių midų", kuris tapo ketvirtuoju lietuvišku saugomu produktu Europos Sąjungoje. »
Laboratoriniai tyrimai parodė, kad bičių populiacija po žiemojimo laikotarpio sumažėja, tačiau vėliau, per metus jų šeimų skaičius pasiekia buvusį lygį ir net turi tendenciją didėti. SXC nuotr.
2013 Lapkričio mėn. 8 d. 09:09
Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos ir Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto specialistai kartu su šalies bitininkus vienijančia visuomenine organizacija – Lietuvos bitininkų sąjunga, nuo 2012 m. sausio 1 d. iki šių... »
Kuri nuskriaudė? Rimanto Dovydėno piešinys.
2013 Spalio mėn. 28 d. 09:37
Vėžliui į nosį įgėlė bitė.– Velnias! – supyko vėžlys. – Vėl teks lauke nakvoti! »
Užuovėjoje laikomų avilių gyventojams reikia mažiau maisto. VL archyvo nuotr.
2013 Spalio mėn. 28 d. 09:32
Artėjant paskutiniam rudens mėnesiui dienos trumpėja ir vėsta. Apmirštant gamtai, ilgam žiemos periodui ruošiasi ir bitės. »
G. Olsevičių sveikino kongreso prezidentė T. Vasylkivska ir vienas rėmėjų. Asmeninio archyvo nuotr.
2013 Spalio mėn. 28 d. 09:28
Rugsėjo 29 d. – spalio 5 d. Ukrainos sostinėje Kijeve vykusiame didžiausiame pasaulyje Tarptautinės bitininkų asociacijų federacijos „Apimondia“ kongrese įmonė iš Lietuvos UAB „Wilara“ įvertinta pasauliniu bitininkystės apdovanojimu... »
Dalios Paršukienės puoselėjami želdynai iš tolo traukia žvilgsnį. Ruslano Kondratjevo nuotr.
2013 Spalio mėn. 28 d. 09:19
Bėgant amžiams žmonės, ieškodami, kaip lengviau, patogiau dirbti ir gauti kuo daugiau naudos, išviliojo bites iš drevių ir apgyvendino aviliuose. Dabartiniai aviliai nė kiek nepanašūs į išskobtus medžių kamienus, kuriuose bitės gyvendavo... »
V. Mikolaitis žavisi ir bitėmis, ir žvaigždėmis. Asmeninio archyvo nuotr.
2013 Rugsėjo mėn. 30 d. 11:32
Kasmet Lietuvos radijas ir televizija apdovanoja geriausią metų filmą apie Lietuvos gamtą Petro Abukevičiaus premija, kuri įteikiama žymaus režisieriaus ir gamtininko gimimo dieną. Šiemet premija atiteko žemaičio iš Šiluvos Valdo Mikolaičio... »
Jei žiema šilta, reikia palikti didesnes lakas. Petro Malūko nuotr.
2013 Rugsėjo mėn. 30 d. 11:28
Pirmosios šalnos jau pakando paskutinius žiedus. Rūpestingų bitininkų globojamos bitės ruošiasi žiemoti. Ar visos šeimos sveikos ir stiprios pasitiks pavasarį, priklausys nuo daugelio veiksnių. veiksnių. »
Bene garsiausi Lietuvos bitininkai broliai Juozas ir Algirdas Amšiejai bičių gyvenimo išmintį perėmė iš savo senolio, patyrusio Dzūkijos medaus kopinėtojo. Petro Malūko nuotr.
2013 Rugsėjo mėn. 30 d. 11:21
Dzūkiją nuo seno garsina ne tik grybai ir uogos, bet ir medus. Ypač vertinamas grikių medus. Koks šio medaus skonis, galima sužinoti apsilankius pas žinomą bitininką Juozą Amšiejų, įsikūrusį Serapiniškėse, netoli Valkininkų. Atvykę... »
Lietuviui bičių gyvenimas – darbštumo, vieningumo, pasiaukojimo bendram labui pavyzdys. Rimanto Dovydėno piešinys.
2013 Rugsėjo mėn. 1 d. 14:00
Daugybės tikėjimų ir mitinių atodairų žinovai pabrėžia bitininkavimo svarbą lietuvių tautos istorijos kelyje.  X a. net 68 proc. Lietuvos teritorijos buvo apaugę miškais. Kol girios priklausė bendruomenei, bitininkavo visi, kas norėjo... »
Povilas Mikalauskas (5 metai, Liuksemburgas)
2013 Rugsėjo mėn. 1 d. 10:30
Pernai Kupiškio bitininkai Prezidentei Daliai Grybauskaitei padovanojo tris bičių avilius. Kupiškėnų dovanotoms bitėms naujieji namai patiko ir šią vasarą jos sunešė pirmąjį medaus derlių. »
Antrą kartą iš eilės pažangiausiu bitynu Lietuvoje išrinktas Kazio Sadausko bitynas. VL archyvo nuotr.
2013 Rugsėjo mėn. 1 d. 10:20
Jau trejus metus iš eilės Lietuvos žemės ūkio konsultacinė tarnyba (LŽŪKT) uoliausiems bitininkams dovanoja gintarinį avilį. Šiais metais už darbštumą, bitininkavimo tradicijų puoselėjimą ir perdavimą jaunajai kartai prizas atiteko Kazimierui... »
Rudenį bites būtina gydyti nuo erkių.VL archyvo nuotr.
2013 Rugpjūčio mėn. 31 d. 18:00
Pirmąjį rudens mėnesį bitininkai dar mina takus prie avilių. Tik tada, kai žiemai bus paruoštos bičių šeimos, jie galės lengviau atsikvėpti. atsikvėpti. »
Rinkdamos medų nuo žmogaus odos, bitės negelia. VL archyvo nuotr.
2013 Rugpjūčio mėn. 31 d. 17:10
Perskaičiau liepos mėnesio „Bičių avilio“ straipsnį „Dūzgiantis kiemas – atgaiva sielai“ ir kilo mintis parašyti, kad ne visada tai, kas gražu, yra teisinga. Labai gerai, kad rašote apie tokią šaunią šeimą, tačiau Gailina Šniokaitienė... »
A.Kompausko augintinės jau ruošiasi žiemoti. Petro Malūko nuotr.
2013 Rugpjūčio mėn. 31 d. 15:20
Pakruojo kraštas garsėja darbščiais žmonėmis. Vieni gerose žemėse augina javus, rapsus, užsiima verslais, o kiti bitininkauja. Arvydas Kompauskas laiko beveik pusantro šimto bičių šeimų. Kartu su žmona Irena jis randa laiko ir visuomeninei... »
Bičių kūneliai  – vitaminų, mineralinių medžiagų ir maisto papildų lobynas, teigia Rusijos valstybinių ir privačių bitynų savininkai.
2013 Rugpjūčio mėn. 31 d. 08:30
Bičių kūneliai – vitaminų, mineralinių medžiagų ir maisto papildų lobynas, teigia Rusijos valstybinių ir privačių bitynų savininkai. Jiems antrina ir tyrimus su bičių kūneliais atlikę mokslininkai. »
Išskirtinės kokybės ženklu pažymėtas medus. Martyno Vidzbelio nuotr.
2013 Rugpjūčio mėn. 16 d. 11:00
Lietuvoje ir toliau rūpinamasi, kad vartotojus pasiektų kokybiškas medus. Tam pasitelktos keturios Europos Sąjungos reikalavimus atitinkančios kokybės schemos, kuriose aktyviai jau ketvirtus metus dalyvauja šalies bitininkai. bitininkai. »
Bitės mokomos ieškoti minų. Rimanto Dovydėno piešinys.
2013 Rugpjūčio mėn. 16 d. 09:00
Oficiali statistika byloja, kad nuo 1991 m. kariniuose Balkanų konfliktuose apie 2,5 tūkst. žmonių žuvo sprogus minoms. Vien Kroatijos teritorijoje per ketverius karo metus buvo padėta apie 90 tūkst. minų. »
Dažniausiai bitės sugelta vieta ima tinti. VL archyvo nuotr.
2013 Rugpjūčio mėn. 15 d. 14:00
„Rugpjūčio mėnesį visada padaugėja širčių, kurios apspinta nokstančius vaisius, lenda į stklines su gėrimais, atakuoja vaišių stalą. Nešdamos paskutinį medų piktos būna ir bitės bei kamanės. Gal galite patarti, kaip gintis nuo šių... »
Nepatartina žiemai palikti lizde senų korių. VL archyvo nuotr.
2013 Rugpjūčio mėn. 13 d. 12:59
Paskutinį vasaros mėnesį laukia didžiausias darbymetis – reikia paruošti bites žiemai, pakeisti senas motinėles, pagydyti ir pamaitinti bites. »
G. Šniokaitienė sakė niekada nejautusi baimės bitėms. Petro Malūko nuotr.
2013 Rugpjūčio mėn. 13 d. 12:47
Būna įvairių priežasčių, kodėl žmonės ima laikyti bites. Vieniems tai laisvalaikio pomėgis, kiti siekia naudos, nes iš bitininkystės gyvena. Yra ir tokių, kurie eina prie avilių norėdami atsikratyti bičių baimės. »
Ekologiškas medus dažniausiai pilstomas į stiklinę tarą.
2013 Liepos mėn. 8 d. 12:04
Lietuvoje siekiama išlaikyti ir didinti medaus kokybės lygį, o tam pasitelktos keturios Europos Sąjungos reikalavimus atitinkančios kokybės schemos. Prie jų prisidėjusių bitininkų medus įgis didesnę pridėtinę vertę. Be to, atsakingiems... »
Bitės žydinčių facelijų lauką lanko visą dieną. VL archyvo nuotrauka.
2013 Liepos mėn. 8 d. 11:20
„Laikau kelias dešimtis bičių šeimų. Nevežioju jų, kaip kiti bitininkai. Tačiau ėmiau suprasti, kad, norėdamas gauti daugiau medaus, pats turiu pasirūpinti medingaisiais augalais. Patarkite, ką auginti prie bityno?“ – prašo Vaidas. »
Visi dar prisimena pernykštę įspūdingą bitininkų šventę, kurią šalies bitininkams surengė kupiškėnai. Petro Malūko nuotr.
2013 Liepos mėn. 7 d. 08:00
Šalies bitininkai ir toliau tęsia šaunią tradiciją – rugpjūčio pirmąjį savaitgalį vis kitoje Lietuvos vietoje rengti savo profesinę šventę. Šįmet tai jau bus 37-oji Lietuvos bitininkų šventė. Vyks ji Plungės rajone, Mardosų kaime... »
Pavojaus varpais dėl nykstančių bičių ėmė skambinti ne tik bitininkai, bet ir visuomeninių organizacijų atstovai. VL arch. nuotr.
2013 Liepos mėn. 6 d. 08:00
Ar bitėms naujos kartos chemikalai yra tikrai pavojingi, tebesiginčijama, nors mokslininkų atlikti tyrimai patvirtina jų žalą šiems naudingiems vabzdžiams. Apie tai, kad gamtą būtina tausoti, „ Valstiečių laikraščio“ žurnalistė Nijolė... »
Bitė sugeba įsidėmėti sprogmenų kvapą, kurio vėliau ji tikslingai ieško.
2013 Liepos mėn. 5 d. 09:20
Oficiali statistika byloja, kad nuo 1991 m. kariniuose Balkanų konfliktuose apie 2,5 tūkst. žmonių žuvo sprogus minoms. Vien Kroatijos teritorijoje per ketverius karo metus buvo padėta apie 90 tūkst. minų. »
Moderniame avilyje lengvai įtaisomas bičių išleidiklis, kurio reikia išimant medų. Dariaus Šypalio nuotr.
2013 Liepos mėn. 4 d. 09:30
Barzdžių kaime, kur nuo šlaito atsiveria vaizdas į spalvingą vasaros rūbą panirusias Salantų regioninio parko pievas, savo bičių ūkį modernizuoja Daiva ir Audrius Jonauskai. Į vaizdingose Žemaitijos vietose laikomus Jonauskų bitynus šį... »
Pirmasis medus – skaniausiais. Pero Malūko nuotrauka.
2013 Liepos mėn. 3 d. 07:00
Liepa  – pagrindinio medunešio mėnuo, nes tuo metu žydi liepos, barkūnai, liucernos, bajorės, grikiai, dobilai, ežeiniai, siriniai klemaliai, ožkarožės. »
Aurelijui Kajietai padėklų keltuvas irgi palengvina darbą. Petro Malūko nuotr.
2013 Liepos mėn. 2 d. 16:38
Ne paslaptis, kad bitininko darbas yra sunkus, tad jauni žmonės neskuba jo rinktis. Tačiau vis dėlto atsiranda pasiryžėlių, pasiruošusių triūsti ne mažiau nei jų laikomos bitės ir gyventi jei ne pasiturimai, tai bent sočiai. Anykščių... »
Bičių motinėlės tik tris kartus išlekia iš avilio, bet visada sugeba į jį grįžti. VL archyvo nuotrauka.
2013 Birželio mėn. 1 d. 09:00
Vieno įvykio paskatintas daugelį metu tyrinėjau bičių motinėlių pastabumą ir orientaciją tada, kai jos būna išskridusios iš avilio. Daugiausia tyrinėjau natūraliai išaugintas vadinamąsias spietimines bičių motinėles, nes jos itin pastabios. »
Bitės taip pat gyvūnai, tad ir jų laikymui galioja taisyklės. VL archyvo nuotrauka.
2013 Gegužės mėn. 31 d. 12:40
Lietuvos Respublikos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktorius Jonas Milius 2013 m. gegužės 2 d. įsakymu Nr. B1-336 patvirtino Gyvūnų laikymo savivaldybių teritorijų gyvenamosiose vietovėse tvarkos aprašą (Žin., 2013, Nr. 48-2427)... »
Bitės spiečia dėl įvairių priežasčių. VL archyvo nuotrauka.
2013 Gegužės mėn. 30 d. 11:00
Pavasaris šiemet bitėms, kaip niekada, buvo nepalankus. Kai kurios bičių šeimos po ilgos žiemos badavo, nes buvo sunaudojusios visą žiemojimui skirtą maistą. Bet kitos turėjo daug likusio maisto. Bitininkai, kurie jau suko pavasarinį medų... »
Prancūzijos nacionalinė asamblėja dūzgia tikrąja šio žodžio prasme, mat ant parlamento stogo pastatyti aviliai. Rimanto Dovydėno nuotr.
2013 Gegužės mėn. 29 d. 09:00
Prancūzijos nacionalinė asamblėja dūzgia tikrąja šio žodžio prasme, mat ant parlamento stogo pastatyti aviliai. aviliai. »
Kai prasideda medunešis, V.Daubaras skuba plėsti lizdus. Nijolės Baronienės nuotrauka.
2013 Gegužės mėn. 28 d. 09:25
Gausų Lietuvos bitininkų derlių, tūkstančius tonų medaus, kiekvieną vasarą suneša darbščiosios bitės. Vieniems bitininkyste yra verslas, kitiems – pomėgis, bet ir jų indėlis į bitininkystę ne ką mažesnis. Kaip ir dauguma miestiečių... »
Europos Komisija nuo gruodžio mėnesio apribos pesticidų, kurie pavojingi bitėms, tačiau gelbsti rapsų derlių, naudojimą. diepresse.com nuotr.
2013 Gegužės mėn. 27 d. 16:00
Europos Komisija nuo gruodžio mėnesio apribos pesticidų, kurie pavojingi bitėms, tačiau gelbsti rapsų derlių, naudojimą. »
Aptariant pesticidų žalą būtina suvokti problemos mastą ir kalbėti ne tik apie pavojų bitėms, bet ir žmogui bei visai gamtai. Martyno Vidzbelio nuotr.
2013 Gegužės mėn. 16 d. 09:00
Bitininkai ir rapsų augintojai turėtų būti bičiuliai, tačiau neretai jie atsiduria skirtingose barikadų pusėse. Dėl masiško bičių nykimo visame pasaulyje susirūpinę bitininkai džiaugiasi, kad ES dvejus metus bus uždrausti pesticidai, kenkiantys... »
Širšės mėgsta specialųjį kompotą. Rimanto Dovydėno piešinys.
2013 Gegužės mėn. 13 d. 10:13
Kiekvienais metais ant vaismedžių kabinu plastikinius butelius, į kuriuos per porą pirštų įpilu specialiai išvirto kompoto. Jame turi būti džiovintų obuolių. »
Greitai bitės skubės į žydinčius sodus rinkti nektaro. VL arch. nuotr.
2013 Balandžio mėn. 29 d. 14:54
U žsitęsus žiemai, bitėms ėmė stigti maisto. Laiku bičių nepamaitinus, nemažai šeimų žuvo iš bado. Bitės masiškai apsiskraidė tik antroje balandžio pusėje. pusėje. »
Įvairiaspalviai Lazauskų aviliai šviečia iš tolo. Petro Malūko nuotr.
2013 Balandžio mėn. 29 d. 14:45
Kone kiekvieną vasarą dėl netinkamo cheminių augalų apsaugos preparatų naudojimo nukenčia bitės. Ignalinos rajone gyvenantys Veronika Lazauskytė ir Petras Lazauskas nusprendė kreiptis į teismą ir prašyti atlyginti žalą, kurią jiems padarė... »
Pavasarį svarbu nepamiršti išvalyti bičių šeimų lizdų, šiukšles reikia sudeginti.
2013 Balandžio mėn. 16 d. 11:16
Šių metų kovas stebino netikėtu žvarbumu, todėl daug įprastų darbų buvo neįmanoma atlikti. Peržvelgiant praėjusį mėnesį – pasitaikė tik viena šiltesnė diena – kovo 6-oji, kada bitės nebijodamos galėjo palikti avilį ir apsiskraidyti. »
Bičių nuodai – sekretas, kurį jos išleidžia per geluonį. honigbiene-leun.de nuotr.
2013 Kovo mėn. 29 d. 13:28
Bičių nuodai – sekretas, kurį jos išleidžia per geluonį gindamosi nuo tikrų ar menamų priešų. »

Naujausios


Pasiūlymai

Informacija kasdien

Vardadieniai:

Pranas, Pranciškus, Sintautas, Sintautė

TV programa:

   
TV3 programa
LNK programa
BTV programa
   
   
LTV programa
TV6 programa
LTV2 programa
Lietuvos Rytas. TV
   

Apklausa

Ar reikia įteisinti netradicinę mediciną?

Kainos

Degalai:

Valiutos:

2014-09-17
Valiutos_usd
USD  
Arrow up
2.6709 LT
EUR     3.4528 LT
Valiutos_gbp
GBP  
Arrow down
4.3234 LT
Valiutos_lvl
LVL     4.9184 LT

Daugiau...

Žaliavos:

 

Kaina, USD

 

Matas

Nafta
Arrow down
94.76   bar.
Dujos
Arrow down
3.98   MMBTU
Auksas
Arrow up
1237.6   oz

Anupro Dirvelės nuotykiai

Jau šermukšniai suliepsnojo, Darosi erdvu laukuos. O Anupras sužinojo, Kad mokyklos vėl streikuos.
– Tai laimingas bus Jonukas – Galvos sukti nereikės. – Onė mylimą anūką Blynais namuose penės.
– One, blynų nepakanka. Mokslų reikia jam, draugų. Tad ir mokytojams tenka Stengtis iš visų jėgų.
– Bet ir mokytojai – žmonės... Algos jų – pelė miškuos... Pašykštės valdžia malonės – Iki pergalės streikuos.