Parsisiųskite

Rugpjūčio 20, trečiadienis
 
Gauk naujienas el. paštu:
Atsisakyti
 
 

Naujienos Žemės ūkis „Pienas LT“ perdirbimo gamyklos statybos konkursą skelbs kitą savaitę

2013 Balandžio mėn. 2 d. 11:32

„Pienas LT“ perdirbimo gamyklos statybos konkursą skelbs kitą savaitę

Kooperatyvas „Pienas LT“ pieno perdirbimo gamyklos statybos konkursą ketina skelbti balandžio 10 dieną. Kooperatyvo valdybos pirmininkas Naglis Narauskas teigė, kad laimėtoją išrinkti planuojama gegužės viduryje.

Įrangą kooperatyvui „Pienas LT“, kuris Kauno laisvojoje ekonominėje zonoje ketina statyti naują pieno perdirbimo gamyklą, tiektų Vokietijos bendrovė „Finnah GmbH Prozess-und Verpackungstechniks“. kcah.livejournal.com nuotr.

Įrangą kooperatyvui „Pienas LT“, kuris Kauno laisvojoje ekonominėje zonoje ketina statyti naują pieno perdirbimo gamyklą, tiektų Vokietijos bendrovė „Finnah GmbH Prozess-und Verpackungstechniks“. kcah.livejournal.com nuotr.

„Valdyba priėmė sprendimą dėl statybos konkurso skelbimo. Manome, kad gegužės 15 dieną jau turėsime laimėtoją ir galėsime pradėti darbus“, - BNS sakė N.Narauskas.

Pasak N.Narausko, artimiausiu metu taip pat tikimasi gauti 10 mln. litų paskolą iš banko: „Tikimės artimiausiu metu gauti patvirtinimą iš vieno lietuviško banko dėl paskolos. (...) Mes norime skolintis tik nedidelę dalį - 10 mln. litų“.

Valdybos pirmininkas sakė, kad šiuo metu kooperatyvas pats yra sukaupęs apie 20 mln. litų.

Projektui, kurio bendra vertė 91 mln. litų, suteikta 50,8 mln. litų europinės paramos, likusi dalis bus finansuojama „Pienas LT“ ir skolintomis lėšomis. Kooperatyvas iš valstybės 95 metams Kauno laisvojoje ekonominėje zonoje išsinuomojo 3 hektarus žemės su galimybe plėsti dar 1,5 hektaro. Kooperatinės pieno perdirbimo įmonės numatomas perdirbimo pajėgumas pirmajame etape – 650 tonų pieno per parą.

Žemės ūkio ministerija pernai rugsėjį sutiko, kad „Pieno LT“ gamyklos projekto įgyvendinimas būtų atidėtas metams - iki 2014 metų pabaigos.

Pasak N.Narausko, gamyklos statybos darbus planuojama baigti kitų metų liepą, o ji pradės veiki iki 2014 metų pabaigos.

Gamyklos projekto terminas pratęstas, nes kooperatyvui trūko 40 mln. litų, o derybos su bankais ir kitomis finansų institucijomis buvo nesėkmingos. Galiausiai buvo sutarta, kad trūkstamas lėšas parūpins kooperatyvo nariai, su jais buvo pasirašytos tai numatančios sutartys.

Kooperatyvo „Pienas LT“ nariai yra daugiau kaip 200 ūkininkų, bendrovių bei kooperatyvų.

Įrangą kooperatyvui „Pienas LT“, kuris Kauno laisvojoje ekonominėje zonoje ketina statyti naują pieno perdirbimo gamyklą, tiektų Vokietijos bendrovė „Finnah GmbH Prozess-und Verpackungstechniks“.

BNS inf.

Platinti, skelbti, kopijuoti Krašto spaudos informacijas ir fotoinformacijas be raštiško UAB "Krašto spauda" sutikimo draudžiama. Susitarti dėl turinio galima parašius laišką adresu redakcija@krastospauda.lt
atgal
Palikti komentarą
Vardas:* El. paštas:
Komentaras:*
Žemės ūkis
Žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė teigia, kad pieno ir mėsos perdirbėjams, nukentėjusiems dėl Rusijos sankcijų, praradimai gali būti kompensuoti biudžeto lėšomis. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Rugpjūčio mėn. 20 d. 14:11
Žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė teigia, kad pieno ir mėsos perdirbėjams, nukentėjusiems dėl Rusijos sankcijų, praradimai gali būti kompensuoti biudžeto lėšomis. »
Vyriausybė trečiadienį posėdyje pritarė idėjai įteisinti ritualinį gyvulių skerdimą, kuris, tikimasi, Lietuvai po Rusijos įvesto embargo padėtų rasti naujų rinkų. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Rugpjūčio mėn. 20 d. 13:56
Vyriausybė trečiadienį posėdyje pritarė idėjai įteisinti ritualinį gyvulių skerdimą, kuris, tikimasi, Lietuvai po Rusijos įvesto embargo padėtų rasti naujų rinkų. »
Dėl Rusijos pritaikyto maisto produktų importo iš Europos Sąjungos (ES) ir kitų Vakarų valstybių ES per metus gali netekti 6,7 mlrd. eurų . alloverpress.ee nuotr.
2014 Rugpjūčio mėn. 20 d. 13:42
Dėl Rusijos pritaikyto maisto produktų importo iš Europos Sąjungos (ES) ir kitų Vakarų valstybių ES per metus gali netekti 6,7 mlrd. eurų (23,13 mlrd. litų), rodo Nyderlandų banko ING grupės atliktas tyrimas. Banko teigimu, Baltijos šalys... »
Lietuvos juodmargių veislių gerintojų asociacijos atstovams didžiausią susirūpinimą kelią pieninių karvių, Lietuvos juodmargių produktyvumo ir genetinių rodiklių gerinimas. wikipedia.org nuotr.
2014 Rugpjūčio mėn. 20 d. 13:28
Taip teigia Lietuvos juodmargių veislių gerintojų asociacijos (LJGGA) atstovai, kurie pirmą kartą susitiko su žemės ūkio ministre Virginija Baltraitiene. »
Baltarusijos veterinarijos ir maisto priežiūros departamentas atšaukė draudimą importuoti galvijus iš Lietuvos bei daugumos kitų Europos Sąjungos šalių. VL archyvo nuotr.
2014 Rugpjūčio mėn. 20 d. 13:06
Baltarusijos veterinarijos ir maisto priežiūros departamentas atšaukė draudimą importuoti galvijus iš Lietuvos bei daugumos kitų Europos Sąjungos šalių. »
Premjeras pienininkų elgesį pavadino negražiu. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Rugpjūčio mėn. 20 d. 12:49
Premjeras Algirdas Butkevičius kritikuoja pieno perdirbimo bendroves, kurios Rusijai paskelbus apie tai, kad nebeįsileis Europos Sąjungos kilmės žemės ūkio produkcijos, skubiai sumažino pieno supirkimo kainas. Premjeras tokį pienininkų elgesį... »
Lubinai – vertinga kultūra, tačiau sunku atgaivinti jų auginimo tradicijas. alloverpress.ee nuotr.
2014 Rugpjūčio mėn. 20 d. 12:27
Lubinai – vertinga kultūra, tačiau sunku atgaivinti jų auginimo tradicijas. Viena iš priežasčių, stabdančių jų plotų didėjimą, yra jautrumas ligoms. Pasak Lietuvos ekologinių ūkių asociacijos (LEŪA) pirmininko Sauliaus Daniulio, lubinai... »
Rusija perspėjo Europos Sąjungą (ES) nebandyti apeiti galiojančius prekybos apribojimus, eksportuojant augalininkystės produkciją per trečiąsias šalis. VL archyvo nuotr.
2014 Rugpjūčio mėn. 20 d. 12:21
Rusija perspėjo Europos Sąjungą (ES) nebandyti apeiti galiojančius prekybos apribojimus, eksportuojant augalininkystės produkciją per trečiąsias šalis. Rusijos veterinarijos ir fitosanitarijos tarnybos („Rosselchoznadzor“) pranešime teigiama... »
Viena iš neatidėliotinų priemonių kovoje prieš kiaulių marą – privaloma nemokama kiaulių registracija iki rugsėjo 15 d. visoje Lietuvoje. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Rugpjūčio mėn. 20 d. 10:52
Siekiant užkirsti kelią afrikinio kiaulių maro plitimui, Žemės ūkio ministerija ir Veterinarijos tarnyba Lietuvoje nusprendė įvesti privalomą kiaulių registraciją. Ministerija pranešė, kad registracija vyks nuo trečiadienio iki rugsėjo... »
Lietuvos daržovių augintojų asociacijos valdybos pirmininkas Martynas Laukaitis įsitikinęs, kad daržovių augintojams ir agrofirmoms nebus lengva persiorientuoti į kitas rinkas - tai lėtas procesas. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Rugpjūčio mėn. 20 d. 10:44
Verslo atstovai prognozuoja, kad tikrieji Rusijos sankcijų padariniai daržovių ir vaisių įmonėse išryškės jau po mėnesio, o visiškai pakeisti rinką gali prireikti ir metų ar dvejų - dėl to baiminamasi, kad dalis greitai gendančius produktus... »
Nuo ligų labiau nukentės išgulusių pasėlių derlius. VL archyvo nuotr.
2014 Rugpjūčio mėn. 20 d. 10:39
Pernai varpų fuzariozė smarkiai pažeidė javus. Šių metų javų derliaus kokybė taip pat nėra pati geriausia. Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro (LAMMC) Žemdirbystės instituto mokslo darbuotoja dr. Skaidrė Supronienė sakė, kad daugeliui... »
Afrikinis kiaulių maras Latvijoje jau nustatytas 28 ūkiuose, sunaikinta daugiau kaip pusė tūkstančio kiaulių. VL archyvo nuotr.
2014 Rugpjūčio mėn. 20 d. 09:34
Afrikinis kiaulių maras Latvijoje jau nustatytas 28 ūkiuose, sunaikinta daugiau kaip pusė tūkstančio kiaulių, pranešė Latvijos maisto ir veterinarijos tarnyba. »
Eugenijaus Keramino bandoje – 45 mėsiniai limuzinų ir Šarolė veislių mišrūnai. Autoriaus nuotr.
2014 Rugpjūčio mėn. 20 d. 08:54
Prieš 23 metus įkurto, išgyvenusio pakilimus ir kritimus, dabar racionaliai tvarkomo specializuoto mėsinės galvijininkystės ūkio laukia permainos. Gražiame, bet nederlingų žemių Užpalių (Utenos r.) krašte įsikūręs 74 ha Eugenijaus Keramino... »
„Taip atrodo „Vokietija“, – juokauja ūkininkai. Autor4s nuotr.
2014 Rugpjūčio mėn. 20 d. 08:00
Pakilę į kovą su piktžolėmis, augančiomis gretimuose sklypuose, Raseinių rajono Lenčių kaimo ūkininkai sulaukė tikrintojų ir buvo nubausti už menkus pažeidimus,  kad kitąkart, matyt, nebūtų tokie pilietiški. »
Vyriausybė ketina patvirtinti veiksmų planą, kaip sušvelninti poveikį verslui ir darbo rinkai dėl Rusijos paskelbtų ekonominių sankcijų. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Rugpjūčio mėn. 20 d. 07:52
Vyriausybė ketina patvirtinti veiksmų planą, kaip sušvelninti poveikį verslui ir darbo rinkai dėl Rusijos paskelbtų ekonominių sankcijų. »
Baltarusius domina lietuviški žemės ūkio ir maisto produktai, ypač žaliavinis pienas ir jautiena. VL archyvo nuotr.
2014 Rugpjūčio mėn. 19 d. 13:48
Žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė šiandien su darbo vizitu lankėsi Baltarusijoje, kur susitiko su Baltarusijos žemės ūkio ir maisto ministru Leonidu Zajacu (Leonid Zajac) aptarti Rusijos embargo pasekmių, glaudesnio bendradarbiavimo... »
Kremliaus paskelbta žemės ūkio produkcijos ir maisto produktų importo iš Europos Sąjungos (ES) ir JAV blokada tuština eilinių Rusijos gyventojų kišenes – šalyje sparčiai brangsta maistas. VL archyvo nuotr.
2014 Rugpjūčio mėn. 19 d. 12:09
Kremliaus paskelbta žemės ūkio produkcijos ir maisto produktų importo iš Europos Sąjungos (ES) ir JAV blokada tuština eilinių Rusijos gyventojų kišenes – šalyje sparčiai brangsta maistas. »
Vidutinė pieno supirkimo kaina Lietuvoje liepą siekė 899,9 lito už toną - 10,9 proc. mažiau nei pernai liepą ir 0,3 proc. mažiau nei šiemet birželį. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Rugpjūčio mėn. 19 d. 09:49
Vidutinė pieno supirkimo kaina Lietuvoje liepą siekė 899,9 lito už toną - 10,9 proc. mažiau nei pernai liepą ir 0,3 proc. mažiau nei šiemet birželį. Šiemet per septynis mėnesius supirkta 805,28 tūkst. tonų pieno - 8,4 proc. daugiau... »
Europos Komisija dengs Lietuvos žemės ūkio sektoriaus nuostolius, kuriuos įmonės patyrė, nes dėl Rusijos sankcijų negalėjo realizuoti greit gendančios produkcijos. VL archyvo nuotr.
2014 Rugpjūčio mėn. 19 d. 09:07
Europos Komisija dengs Lietuvos žemės ūkio sektoriaus nuostolius, kuriuos įmonės patyrė, nes dėl Rusijos sankcijų negalėjo realizuoti greit gendančios produkcijos. „Dabar yra principai nustatyti - greit gendančiai produkcijai, kuriai susidarė... »
Siekdama padėti žemdirbiams ir sušvelninti ekonominę įtampą, žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė pasiūlė Vyriausybei tiesiogines išmokas už plotus ir pieno kvotas už 2014 m. išmokėti avansu, t. y. iki šių metų pabaigos. VL archyvo nuotr.
2014 Rugpjūčio mėn. 19 d. 08:20
Siekdama padėti žemdirbiams ir sušvelninti ekonominę įtampą, žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė pasiūlė Vyriausybei tiesiogines išmokas už plotus ir pieno kvotas už 2014 m. išmokėti avansu, t. y. iki šių metų pabaigos, o ne iki 2015... »
Albertas Gapšys mano, kad būtų racionalu laikinai Lietuvoje sumažinti PVM galvijų mėsai, kad būtų galima bent 20 proc. sumažinti galvijų kainas vartotojams. VL archyvo nuotr.
2014 Rugpjūčio mėn. 19 d. 08:12
Pieno perteklius dėl Rusijos paskelbto embargo gali siekti apie 15 proc., o galvijų - 70 proc., prognozuoja Lietuvos agrarinės ekonomikos instituto Produktų rinkotyros skyriaus vedėjas Albertas Gapšys ir mano, kad būtų racionalu laikinai Lietuvoje... »
Lietuvai galimybė eksportuoti mėsos produktus į JAV turėtų atsiverti kitąmet, susitikime su žemės ūkio ministre Virginija Baltraitiene pareiškė JAV ambasadorė Lietuvoje Deborah McCarthy. VL archyvo nuotr.
2014 Rugpjūčio mėn. 18 d. 15:33
Lietuvai galimybė eksportuoti mėsos produktus į JAV turėtų atsiverti kitąmet, susitikime su žemės ūkio ministre Virginija Baltraitiene pareiškė JAV ambasadorė Lietuvoje Deborah McCarthy. „Visiškai realu, kad nuo 2015 metais Lietuva galės... »
Premjeras Algirdas Butkevičius teigia, kad jam kelia nuostabą pieno perdirbėjų pateikiami būsimi nuostoliai dėl Rusijos taikomų sankcijų. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Rugpjūčio mėn. 18 d. 14:24
Premjeras Algirdas Butkevičius teigia, kad jam kelia nuostabą pieno perdirbėjų pateikiami būsimi nuostoliai dėl Rusijos taikomų sankcijų. „Mus truputį kai kurie skaičiai šokiruoja, kur kalbama apie nuostolius per mėnesį. (...) Mane kaip... »
Baltarusijos žiniasklaida praneša, kad viename iš Žlobino rajono kaimų naikinamos kiaulės, nes viename ūkyje buvo nustatytas afrikinio kiaulių maro virusas. alloverpress.ee nuotr.
2014 Rugpjūčio mėn. 18 d. 13:42
Baltarusijos rytuose galėjo įsiplieksti naujas mirtino afrikinio kiaulių maro židinys. Šalies žiniasklaida praneša, kad viename iš Žlobino rajono kaimų naikinamos kiaulės, nes viename ūkyje buvo nustatytas afrikinio kiaulių maro virusas. »
Europos Komisija pirmadienį paskelbė apie virtinę išimtinių priemonių, skirtų padėti augintojams, kuriems smogė Rusijos įvestas vaisių ir daržovių importo draudimas. VL archyvo nuotr.
2014 Rugpjūčio mėn. 18 d. 13:38
Europos Komisija pirmadienį paskelbė apie virtinę išimtinių priemonių, skirtų padėti augintojams, kuriems smogė Rusijos įvestas vaisių ir daržovių importo draudimas. Komisija nurodė, kad šios priemonės bus taikomos tiems žemdirbiams... »

Naujausios


Pasiūlymai

Informacija kasdien

Vardadieniai:

Bernardas, Neringa, Renaldas, Tolvinas

TV programa:

   
TV3 programa
LNK programa
BTV programa
   
   
LTV programa
TV6 programa
LTV2 programa
Lietuvos Rytas. TV
   

Apklausa

Ar ilgam Rusija atsisakė europietiško maisto?

Kainos

Degalai:

Valiutos:

2014-08-20
Valiutos_usd
USD  
Arrow up
2.5863 LT
EUR     3.4528 LT
Valiutos_gbp
GBP  
Arrow up
4.3213 LT
Valiutos_lvl
LVL     4.9184 LT

Daugiau...

Žaliavos:

 

Kaina, USD

 

Matas

Nafta
Arrow up
95.01   bar.
Dujos
Arrow down
3.86   MMBTU
Auksas
Arrow up
1296.9   oz

Anupro Dirvelės nuotykiai

Nuostabu! Anupro žmona Bulvių pardavė – gal toną. Mat sodino jas anksti – Daug anksčiau negu kiti.
Ne bananas, ne aguona – Bulvė mums antroji duona! Joks lietuvis – Onė žino – Neištvers be cepelino.
Gal tik paštininkė Inga Su kaimyne nesutinka: – Ne, nevalgysiu. Tabu! Sulieknėti aš skubu.
– Neklausyk, ką Inga kalba, – Eina Kastė į pagalbą. – Vai šaunu! Anupro Ona Greit turės ir milijoną!