Parsisiųskite

Rugpjūčio 20, trečiadienis
 
Gauk naujienas el. paštu:
Atsisakyti
 
 

Naujienos Žemės ūkis Laisvos valstybinės žemės plotai tikslinami reguliariai

2009 Lapkričio mėn. 4 d. 08:00

Laisvos valstybinės žemės plotai tikslinami reguliariai

sxc.hu nuotr.

www.sxc.hu nuotr.

Žemės ūkio ministro įsakymu patvirtinta Žemės reformos žemėtvarkos projektų rengimo ir įgyvendinimo metodika įpareigoja apskričių viršininkų administracijas viešai skelbti ir reguliariai tikslinti laisvos valstybinės žemės plotus apskrities viršininko administracijos interneto puslapiuose.

Pagal apskričių viršininkų administracijos duomenimis, spalio 1 d. laisvos valstybinės žemės plotai šalyje apėmė per 501 tūkst. ha. Įvertinus gautas išvadas dėl žemės, miško ir vandens telkinių perdavimo nuosavybėn neatlygintinai, kaimo vietovėse dar yra 400 tūkst. ha laisvos valstybinės žemės plotų: 300 tūkst. ha žemės ir 100 tūkst. ha miško. Iš jų 70 tūkst. ha laisvos valstybinės žemės yra saugomose teritorijose.

Pažymėtina, kad pagal šiuo metu galiojančius teisės aktus, nuosavybės teises į saugomose teritorijose esančią laisvą valstybinę žemę (valstybiniuose parkuose ir valstybiniuos draustiniuose) galima atkurti tik į tame pačiame valstybiniame parke ar valstybiniame draustinyje turėtą žemę ar mišką ir tik tiems piliečiams, kurie tose teritorijose gyveno iki 2001 m. rugpjūčio 17 d. ir tebegyvena (arba mirties dieną gyveno, jeigu pilietis, kuriam atkuriamos nuosavybės teisės, yra miręs).

Platinti, skelbti, kopijuoti Krašto spaudos informacijas ir fotoinformacijas be raštiško UAB "Krašto spauda" sutikimo draudžiama. Susitarti dėl turinio galima parašius laišką adresu redakcija@krastospauda.lt
atgal
Palikti komentarą
Vardas:* El. paštas:
Komentaras:*
Žemės ūkis
Lubinai – vertinga kultūra, tačiau sunku atgaivinti jų auginimo tradicijas. alloverpress.ee nuotr.
2014 Rugpjūčio mėn. 20 d. 12:27
Lubinai – vertinga kultūra, tačiau sunku atgaivinti jų auginimo tradicijas. Viena iš priežasčių, stabdančių jų plotų didėjimą, yra jautrumas ligoms. Pasak Lietuvos ekologinių ūkių asociacijos (LEŪA) pirmininko Sauliaus Daniulio, lubinai... »
Rusija perspėjo Europos Sąjungą (ES) nebandyti apeiti galiojančius prekybos apribojimus, eksportuojant augalininkystės produkciją per trečiąsias šalis. VL archyvo nuotr.
2014 Rugpjūčio mėn. 20 d. 12:21
Rusija perspėjo Europos Sąjungą (ES) nebandyti apeiti galiojančius prekybos apribojimus, eksportuojant augalininkystės produkciją per trečiąsias šalis. Rusijos veterinarijos ir fitosanitarijos tarnybos („Rosselchoznadzor“) pranešime teigiama... »
Viena iš neatidėliotinų priemonių kovoje prieš kiaulių marą – privaloma nemokama kiaulių registracija iki rugsėjo 15 d. visoje Lietuvoje. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Rugpjūčio mėn. 20 d. 10:52
Žemės ūkio ministerija kartu su Valstybine maisto ir veterinarijos tarnyba paruošė papildomų veiksmų planą, kuris padės užkirsti kelią afrikinio kiaulių maro plitimui. Viena iš neatidėliotinų priemonių – privaloma nemokama kiaulių registracija... »
Lietuvos daržovių augintojų asociacijos valdybos pirmininkas Martynas Laukaitis įsitikinęs, kad daržovių augintojams ir agrofirmoms nebus lengva persiorientuoti į kitas rinkas - tai lėtas procesas. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Rugpjūčio mėn. 20 d. 10:44
Verslo atstovai prognozuoja, kad tikrieji Rusijos sankcijų padariniai daržovių ir vaisių įmonėse išryškės jau po mėnesio, o visiškai pakeisti rinką gali prireikti ir metų ar dvejų - dėl to baiminamasi, kad dalis greitai gendančius produktus... »
Nuo ligų labiau nukentės išgulusių pasėlių derlius. VL archyvo nuotr.
2014 Rugpjūčio mėn. 20 d. 10:39
Pernai varpų fuzariozė smarkiai pažeidė javus. Šių metų javų derliaus kokybė taip pat nėra pati geriausia. Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro (LAMMC) Žemdirbystės instituto mokslo darbuotoja dr. Skaidrė Supronienė sakė, kad daugeliui... »
Afrikinis kiaulių maras Latvijoje jau nustatytas 28 ūkiuose, sunaikinta daugiau kaip pusė tūkstančio kiaulių. VL archyvo nuotr.
2014 Rugpjūčio mėn. 20 d. 09:34
Afrikinis kiaulių maras Latvijoje jau nustatytas 28 ūkiuose, sunaikinta daugiau kaip pusė tūkstančio kiaulių, pranešė Latvijos maisto ir veterinarijos tarnyba. »
Eugenijaus Keramino bandoje – 45 mėsiniai limuzinų ir Šarolė veislių mišrūnai. Autoriaus nuotr.
2014 Rugpjūčio mėn. 20 d. 08:54
Prieš 23 metus įkurto, išgyvenusio pakilimus ir kritimus, dabar racionaliai tvarkomo specializuoto mėsinės galvijininkystės ūkio laukia permainos. Gražiame, bet nederlingų žemių Užpalių (Utenos r.) krašte įsikūręs 74 ha Eugenijaus Keramino... »
„Taip atrodo „Vokietija“, – juokauja ūkininkai. Autor4s nuotr.
2014 Rugpjūčio mėn. 20 d. 08:00
Pakilę į kovą su piktžolėmis, augančiomis gretimuose sklypuose, Raseinių rajono Lenčių kaimo ūkininkai sulaukė tikrintojų ir buvo nubausti už menkus pažeidimus,  kad kitąkart, matyt, nebūtų tokie pilietiški. »
Vyriausybė ketina patvirtinti veiksmų planą, kaip sušvelninti poveikį verslui ir darbo rinkai dėl Rusijos paskelbtų ekonominių sankcijų. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Rugpjūčio mėn. 20 d. 07:52
Vyriausybė ketina patvirtinti veiksmų planą, kaip sušvelninti poveikį verslui ir darbo rinkai dėl Rusijos paskelbtų ekonominių sankcijų. »
Baltarusius domina lietuviški žemės ūkio ir maisto produktai, ypač žaliavinis pienas ir jautiena. VL archyvo nuotr.
2014 Rugpjūčio mėn. 19 d. 13:48
Žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė šiandien su darbo vizitu lankėsi Baltarusijoje, kur susitiko su Baltarusijos žemės ūkio ir maisto ministru Leonidu Zajacu (Leonid Zajac) aptarti Rusijos embargo pasekmių, glaudesnio bendradarbiavimo... »
Kremliaus paskelbta žemės ūkio produkcijos ir maisto produktų importo iš Europos Sąjungos (ES) ir JAV blokada tuština eilinių Rusijos gyventojų kišenes – šalyje sparčiai brangsta maistas. VL archyvo nuotr.
2014 Rugpjūčio mėn. 19 d. 12:09
Kremliaus paskelbta žemės ūkio produkcijos ir maisto produktų importo iš Europos Sąjungos (ES) ir JAV blokada tuština eilinių Rusijos gyventojų kišenes – šalyje sparčiai brangsta maistas. »
Vidutinė pieno supirkimo kaina Lietuvoje liepą siekė 899,9 lito už toną - 10,9 proc. mažiau nei pernai liepą ir 0,3 proc. mažiau nei šiemet birželį. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Rugpjūčio mėn. 19 d. 09:49
Vidutinė pieno supirkimo kaina Lietuvoje liepą siekė 899,9 lito už toną - 10,9 proc. mažiau nei pernai liepą ir 0,3 proc. mažiau nei šiemet birželį. Šiemet per septynis mėnesius supirkta 805,28 tūkst. tonų pieno - 8,4 proc. daugiau... »
Europos Komisija dengs Lietuvos žemės ūkio sektoriaus nuostolius, kuriuos įmonės patyrė, nes dėl Rusijos sankcijų negalėjo realizuoti greit gendančios produkcijos. VL archyvo nuotr.
2014 Rugpjūčio mėn. 19 d. 09:07
Europos Komisija dengs Lietuvos žemės ūkio sektoriaus nuostolius, kuriuos įmonės patyrė, nes dėl Rusijos sankcijų negalėjo realizuoti greit gendančios produkcijos. „Dabar yra principai nustatyti - greit gendančiai produkcijai, kuriai susidarė... »
Siekdama padėti žemdirbiams ir sušvelninti ekonominę įtampą, žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė pasiūlė Vyriausybei tiesiogines išmokas už plotus ir pieno kvotas už 2014 m. išmokėti avansu, t. y. iki šių metų pabaigos. VL archyvo nuotr.
2014 Rugpjūčio mėn. 19 d. 08:20
Siekdama padėti žemdirbiams ir sušvelninti ekonominę įtampą, žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė pasiūlė Vyriausybei tiesiogines išmokas už plotus ir pieno kvotas už 2014 m. išmokėti avansu, t. y. iki šių metų pabaigos, o ne iki 2015... »
Albertas Gapšys mano, kad būtų racionalu laikinai Lietuvoje sumažinti PVM galvijų mėsai, kad būtų galima bent 20 proc. sumažinti galvijų kainas vartotojams. VL archyvo nuotr.
2014 Rugpjūčio mėn. 19 d. 08:12
Pieno perteklius dėl Rusijos paskelbto embargo gali siekti apie 15 proc., o galvijų - 70 proc., prognozuoja Lietuvos agrarinės ekonomikos instituto Produktų rinkotyros skyriaus vedėjas Albertas Gapšys ir mano, kad būtų racionalu laikinai Lietuvoje... »
Lietuvai galimybė eksportuoti mėsos produktus į JAV turėtų atsiverti kitąmet, susitikime su žemės ūkio ministre Virginija Baltraitiene pareiškė JAV ambasadorė Lietuvoje Deborah McCarthy. VL archyvo nuotr.
2014 Rugpjūčio mėn. 18 d. 15:33
Lietuvai galimybė eksportuoti mėsos produktus į JAV turėtų atsiverti kitąmet, susitikime su žemės ūkio ministre Virginija Baltraitiene pareiškė JAV ambasadorė Lietuvoje Deborah McCarthy. „Visiškai realu, kad nuo 2015 metais Lietuva galės... »
Premjeras Algirdas Butkevičius teigia, kad jam kelia nuostabą pieno perdirbėjų pateikiami būsimi nuostoliai dėl Rusijos taikomų sankcijų. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Rugpjūčio mėn. 18 d. 14:24
Premjeras Algirdas Butkevičius teigia, kad jam kelia nuostabą pieno perdirbėjų pateikiami būsimi nuostoliai dėl Rusijos taikomų sankcijų. „Mus truputį kai kurie skaičiai šokiruoja, kur kalbama apie nuostolius per mėnesį. (...) Mane kaip... »
Baltarusijos žiniasklaida praneša, kad viename iš Žlobino rajono kaimų naikinamos kiaulės, nes viename ūkyje buvo nustatytas afrikinio kiaulių maro virusas. alloverpress.ee nuotr.
2014 Rugpjūčio mėn. 18 d. 13:42
Baltarusijos rytuose galėjo įsiplieksti naujas mirtino afrikinio kiaulių maro židinys. Šalies žiniasklaida praneša, kad viename iš Žlobino rajono kaimų naikinamos kiaulės, nes viename ūkyje buvo nustatytas afrikinio kiaulių maro virusas. »
Europos Komisija pirmadienį paskelbė apie virtinę išimtinių priemonių, skirtų padėti augintojams, kuriems smogė Rusijos įvestas vaisių ir daržovių importo draudimas. VL archyvo nuotr.
2014 Rugpjūčio mėn. 18 d. 13:38
Europos Komisija pirmadienį paskelbė apie virtinę išimtinių priemonių, skirtų padėti augintojams, kuriems smogė Rusijos įvestas vaisių ir daržovių importo draudimas. Komisija nurodė, kad šios priemonės bus taikomos tiems žemdirbiams... »
Veterinarijos taryba su Libanu suderino sertifikatus jautienos produktams, mėsos konservams, žuviai ir paukštienai. VL archyvo nuotr.
2014 Rugpjūčio mėn. 18 d. 12:17
Rusijai boikotuojant lietuviškus maisto produktus, savo rinkas atvėrė Serbija ir Libanas, pranešė Žemės ūkio ministerija. Pasak ministerijos, Veterinarijos taryba su Libanu suderino sertifikatus jautienos produktams, mėsos konservams, žuviai... »
Rusijos taikomos sankcijos vienos didžiausių šalies pieno perdirbimo bendrovės „Žemaitijos pienas“ veiklos tęstinumui grėsmės nekelia, tačiau turės įtakos bendrovės rezultatams. VL archyvo nuotr.
2014 Rugpjūčio mėn. 18 d. 09:18
Rusijos taikomos sankcijos vienos didžiausių šalies pieno perdirbimo bendrovės „Žemaitijos pienas“ veiklos tęstinumui grėsmės nekelia, tačiau turės įtakos bendrovės rezultatams. „Žemaitijos pieno“ pardavimai į Rusijos rinką sudarė... »
„Agrowill Group“ pranešė, kad įmonės metinių pajamų struktūroje žaliavinio pieno pardavimai sudaro 15-20 proc. visų pardavimų. VL archyvo nuotr.
2014 Rugpjūčio mėn. 18 d. 08:55
Viena didžiausių Lietuvoje žemės ūkio investicijų bendrovių „Agrowill Group“ neskelbia šių metų rezultatų prognozių. Įmonės valdybos narys Vladas Bagavičius BNS teigė, kad būtų sunku tiksliau įvertinti Rusijos sankcijų įtaką... »
Rusijos rinkoje pelnus sėmę maisto produktų gamintojai ir vežėjai  ėmė varstyti valdiškų namų duris. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Rugpjūčio mėn. 18 d. 08:03
Rusijos rinkoje pelnus sėmę maisto produktų gamintojai ir vežėjai  ėmė varstyti valdiškų namų duris. Kremliui paskelbus embargą produkcijai tų šalių, kurios dėl įvykių Ukrainoje pritarė sankcijoms Rusijai, verslininkai tikina susidūrę... »
Tik nuolat karpomas augalas išauga pageidaujamos formos. Alloverpress.ee nuotrauka
2014 Rugpjūčio mėn. 17 d. 14:00
Tik nuolat karpomas augalas išauga pageidaujamos formos. Nusprendusiems imtis šio meno teks pasitelkti kantrybę ir rezultato laukti ilgus metus. metus. »
Ar įmanoma apdrausti kiaules?Alloverpress.ee nuotrauka
2014 Rugpjūčio mėn. 17 d. 10:00
Laikantys gyvulius ūkininkai dažnai patiria netikėtų nelaimių – ligomis, traumomis, vagystėmis, o patirti nuostoliai gali siekti šimtus tūkstančių litų. Kiaulių maro protrūkis akivaizdžiai parodė, kaip lengva žmonėms netekti savo verslo... »

Naujausios


Pasiūlymai

Informacija kasdien

Vardadieniai:

Bernardas, Neringa, Renaldas, Tolvinas

TV programa:

   
TV3 programa
LNK programa
BTV programa
   
   
LTV programa
TV6 programa
LTV2 programa
Lietuvos Rytas. TV
   

Apklausa

Ar ilgam Rusija atsisakė europietiško maisto?

Kainos

Degalai:

Valiutos:

2014-08-20
Valiutos_usd
USD  
Arrow up
2.5863 LT
EUR     3.4528 LT
Valiutos_gbp
GBP  
Arrow up
4.3213 LT
Valiutos_lvl
LVL     4.9184 LT

Daugiau...

Žaliavos:

 

Kaina, USD

 

Matas

Nafta
Arrow up
95.01   bar.
Dujos
Arrow down
3.86   MMBTU
Auksas
Arrow up
1296.9   oz

Anupro Dirvelės nuotykiai

Nuostabu! Anupro žmona Bulvių pardavė – gal toną. Mat sodino jas anksti – Daug anksčiau negu kiti.
Ne bananas, ne aguona – Bulvė mums antroji duona! Joks lietuvis – Onė žino – Neištvers be cepelino.
Gal tik paštininkė Inga Su kaimyne nesutinka: – Ne, nevalgysiu. Tabu! Sulieknėti aš skubu.
– Neklausyk, ką Inga kalba, – Eina Kastė į pagalbą. – Vai šaunu! Anupro Ona Greit turės ir milijoną!