Parsisiųskite

Rugpjūčio 20, trečiadienis
 
Gauk naujienas el. paštu:
Atsisakyti
 
 

Naujienos Žemės ūkis Gerokai pabrango mėsiniai galvijai

2010 Lapkričio mėn. 25 d. 07:17

Gerokai pabrango mėsiniai galvijai

Viliamasi, kad mėsinių galvijų pirkimo bumas atgaivins šalies gyvulininkystę.

Viliamasi, kad mėsinių galvijų pirkimo bumas atgaivins šalies gyvulininkystę. Martyno Vidzbelio nuotrauka

Turkams pradėjus uoliai supirkinėti lietuviškus mėsinius galvijus, per kelis mėnesius jų supirkimo kaina padidėjo beveik 50 proc.

Teigiama, kad eksportuotojai net primiršo Rusijos rinką, kuri ilgus metus buvo pelningiausia. Vasaros viduryje už gyvąjį svorį mokėta 3,4 Lt/kg, o išaugus paklausai kaina šoktelėjo iki 5 Lt/kg.

„Mano apskaičiavimu, iš Lietuvos į Turkiją išvežama iki 80 proc. šalyje užauginamų jaučių. Tai daugiau nei buvo išvežama į Rusiją. Jaučių pas mus jau trūksta, juos perkame Latvijoje, kur turime įsteigę kooperatyvą, nes Estija iššluota prieš kelis mėnesius“, – sako žemės ūkio kooperatyvo „Lietuviška mėsa“ valdybos pirmininkas Vidmantas Jonika.

Kooperatyvo vadovas tikina, jog gelbsti tai, kad turkai šiek tiek sumažino kokybės reikalavimus ir perka ne tik mėsinius raguočius, bet ir mišrūnus.

Jis viliasi, kad šis bumas gali atgaivinti mūsų šalies gyvulininkystę. Jei ūkininkai ir toliau augins bulius, ateinančiais metais galvijų skaičius gerokai išaugs.

Skerdyklos „Agaras“ vadovas Petras Vainoras sako, kad jau sklinda gandai, jog turkai rengiasi pas mus ne tik pirkti, bet ir investuoti į gyvulių auginimą. Ar šie planai realūs, kol kas neaišku.

Eltos inf.

Platinti, skelbti, kopijuoti Krašto spaudos informacijas ir fotoinformacijas be raštiško UAB "Krašto spauda" sutikimo draudžiama. Susitarti dėl turinio galima parašius laišką adresu redakcija@krastospauda.lt
atgal
Palikti komentarą
Vardas:* El. paštas:
Komentaras:*
Žemės ūkis
Dėl lietaus suprastėjus Prancūzijos šių metų derliaus kviečių kokybei, šalis, kuri yra didžiausia Europos Sąjungoje (ES) kviečių augintoja ir eksportuotoja, yra priversta pirkti malamuosius kviečius iš Lietuvos. VL archyvo nuotr.
2014 Rugpjūčio mėn. 22 d. 10:10
Dėl lietaus suprastėjus Prancūzijos šių metų derliaus kviečių kokybei, šalis, kuri yra didžiausia Europos Sąjungoje (ES) kviečių augintoja ir eksportuotoja, yra priversta pirkti malamuosius kviečius iš Lietuvos bei Didžiosios Britanijos... »
Vilkikai su lietuviškais vaisiais ir daržovėmis prie sienos su Baltarusija važiuoja kaip į mūšį. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Rugpjūčio mėn. 22 d. 08:19
Vilkikai su lietuviškais vaisiais ir daržovėmis prie sienos su Baltarusija važiuoja kaip į mūšį - nors vienam kitam atkaklesniam vairuotojui pavyko nugabenti krovinius į Baltarusijos teritoriją, dauguma jų buvo priversti grįžti atgal ir laukti... »
Pieno supirkimo kaina iki rugsėjo 1 dienos negalės būti mažinama daugiau kaip 12 proc., o perdirbėjai turės supirkti visų ūkininkų patiektą pieną. VL fotomontažas
2014 Rugpjūčio mėn. 22 d. 08:07
Pieno supirkimo kaina iki rugsėjo 1 dienos negalės būti mažinama daugiau kaip 12 proc., o perdirbėjai turės supirkti visų ūkininkų patiektą pieną, teigia premjeras Algirdas Butkevičius. „Susitarėme, kad iki rugsėjo 1 dienos pieno... »
Baltarusija netaps valstybe, kuria galima būtų pasinaudoti maisto produkto eksporto į Rusiją draudimui apeiti. alloverpress.ee nuotr.
2014 Rugpjūčio mėn. 21 d. 14:36
Baltarusija netaps valstybe, kuria galima būtų pasinaudoti maisto produkto eksporto į Rusiją draudimui apeiti, pareiškė Baltarusijos žemės ūkio ir maisto viceministras Vladimiras Grakunas. »
VMVT informuoja, kad nuo šiandien įsigalioja reikalavimas visiems šalies kiaulių laikytojams įregistruoti ūkiuose laikomas kiaules. VL archyvo nuotr.
2014 Rugpjūčio mėn. 21 d. 14:32
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) informuoja, kad nuo šiandien įsigalioja reikalavimas visiems šalies kiaulių laikytojams įregistruoti ūkiuose laikomas kiaules. Visi kiaules laikantys ūkininkai šį nurodymą privalo įvykdyti... »
Baltarusija džiūgauja šiemet prikūlusi rekordiškai daug grūdų - per 9 mln. tonų, penktadaliu daugiau nei pernai. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Rugpjūčio mėn. 21 d. 13:54
Baltarusija džiūgauja šiemet prikūlusi rekordiškai daug grūdų - per 9 mln. tonų, penktadaliu daugiau nei pernai. »
VMVT inspektoriai Ignalinos ir Utenos rajonuose, kur buvo nustatyti afrikinio kiaulių maro židiniai kiaulių ūkiuose, itin griežtai kontroliuoja, kaip gyventojai laikosi biosaugos reikalavimų. VL archyvo nuotr.
2014 Rugpjūčio mėn. 21 d. 13:18
Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) inspektoriai Ignalinos ir Utenos rajonuose, kur buvo nustatyti afrikinio kiaulių maro židiniai kiaulių ūkiuose, itin griežtai kontroliuoja, kaip gyventojai laikosi biosaugos reikalavimų. Kartu... »
Nė viena žemės ūkio specialistus ruošianti mokykla Lietuvoje neruošia melžėjų. VL archyvo nuotr.
2014 Rugpjūčio mėn. 21 d. 12:44
Netrukus rugsėjis sukvies moksleivius ir studentus į klases, auditorijas. Švietimo ministerijos studentų registro duomenimis (2013 m.) žemės ūkio specialybę pasrinko 468 abiturientai. 55 iš jų pasirinko žemės ūkio srities programas profesinėse... »
Žemės ūkio ministerija yra pasiruošusi paankstinti pereinamojo laikotarpio nacionalinės paramos mokėjimą žemdirbiams. VL archyvo nuotr.
2014 Rugpjūčio mėn. 21 d. 10:07
Žemės ūkio ministerija yra pasiruošusi paankstinti pereinamojo laikotarpio nacionalinės paramos mokėjimą žemdirbiams. Žemdirbiams žadama paspartinti 117 milijonų litų išmokų išmokėjimą tam, kad būtų sušvelnintos ekonominės pasekmės... »
Ministrė su perdirbėjais kalbėsis apie sąžiningą žaliavos supirkimą. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Rugpjūčio mėn. 21 d. 09:57
Žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė dalyvaus susitikime su pieno ir mėsos perdirbėjais. Ketinama aptarti padėtį dėl Rusijos įvestų apribojimų žemės ūkio ir maisto produktų importui iš Europos Sąjungos šalių. Taip pat su perdirbėjais... »
Rusija pirmąjį pusmetį eksportavo 9,038 mln. tonų grūdų - 3,4 karto daugiau nei per tą patį laikotarpį pernai. alloverpress.ee nuotr.
2014 Rugpjūčio mėn. 21 d. 09:32
Rusija pirmąjį pusmetį eksportavo 9,038 mln. tonų grūdų - 3,4 karto daugiau nei per tą patį laikotarpį pernai, pranešė nacionalinė statistikos žinyba "Rosstat". »
Rugpjūčio pabaigoje turėjo būti baigtos kooperatyvo „Pienas LT“ pieno perdirbimo gamyklos statybos, tačiau įkurtuvės atidedamos dar metams. VL archyvo nuotr.
2014 Rugpjūčio mėn. 21 d. 08:39
Rugpjūčio pabaigoje turėjo būti baigtos kooperatyvo „Pienas LT“ pieno perdirbimo gamyklos statybos, tačiau įkurtuvės atidedamos dar metams. Įrangos tiekėjui bankrutavus skelbiamas naujas konkursas, o tai kelia riziką, kad Europos Sąjungos... »
Rusijos vyriausybės interneto tinklapyje skelbiama, kad nebebus draudžiama į šalį įvežti sėklai naudojamas bulves, žirnius, cukrinius kukurūzus, svogūnus. wikipedia.org nuotr.
2014 Rugpjūčio mėn. 21 d. 08:30
Rusijos vyriausybė, įvertinusi šalies žemės ūkio rinkos padėtį, atšaukė draudimą importuoti į šalį dalį maisto produktų iš jai sankcijas taikančių valstybių. »
„Arvi“ įmonių grupės prezidentas Vidmantas Kučinskas tvirtino, jog eksporto apribojimas arba visiškas sustabdymas į Rusiją buvo tik laiko klausimas, todėl buvo svarbu gamybą perkelti į Rusiją arba Baltarusiją. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Rugpjūčio mėn. 21 d. 08:10
Lietuvos verslininkams priklausančios Muitų sąjungoje veikiančios įmonės nestabdo veiklos ir bando prisitaikyti prie nenuspėjamos rinkos. Įmonių savininkai teigia, kad dirbant neprognozuojamose rinkose reikia jose ir gaminti savo produkciją... »
Rusijai įvedus žemės ūkio ir maisto produktų embargą, Lietuvos mėsos ir pieno perdirbėjai elgiasi nesąžiningai, sumažindami žaliavos supirkimo kainas. VL archyvo nuotr.
2014 Rugpjūčio mėn. 21 d. 07:52
Rusijai įvedus žemės ūkio ir maisto produktų embargą, Lietuvos mėsos ir pieno perdirbėjai elgiasi nesąžiningai, sumažindami žaliavos supirkimo kainas, sako žemės ūkio ministrė. »
Šiemet užaugo didesnis grūdinių augalų derlius negu pernai. VL archyvo nuotr.
2014 Rugpjūčio mėn. 20 d. 15:29
Po Žolinės šventės, kai javapjūtės darbai jau nudirbti, pats laikas įvertinti, kas ir kaip mūsų laukuose augo ir derėjo. Žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė pažymi, kad šiemet užaugo didesnis grūdinių augalų derlius negu pernai. »
Vyriausybė trečiadienį nepritarė Žemės ūkio ministerijos siūlymui pieno ir mėsos perdirbėjams, nukentėjusiems dėl Rusijos sankcijų, praradimus kompensuoti biudžeto lėšomis. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Rugpjūčio mėn. 20 d. 14:53
Vyriausybė trečiadienį nepritarė Žemės ūkio ministerijos siūlymui pieno ir mėsos perdirbėjams, nukentėjusiems dėl Rusijos sankcijų, praradimus kompensuoti biudžeto lėšomis. „Mes negalime teikti valstybės finansinės pagalbos iš savo... »
Žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė teigia, kad pieno ir mėsos perdirbėjams, nukentėjusiems dėl Rusijos sankcijų, praradimai gali būti kompensuoti biudžeto lėšomis. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Rugpjūčio mėn. 20 d. 14:11
Žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė teigia, kad pieno ir mėsos perdirbėjams, nukentėjusiems dėl Rusijos sankcijų, praradimai gali būti kompensuoti biudžeto lėšomis. »
Vyriausybė trečiadienį posėdyje pritarė idėjai įteisinti ritualinį gyvulių skerdimą, kuris, tikimasi, Lietuvai po Rusijos įvesto embargo padėtų rasti naujų rinkų. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Rugpjūčio mėn. 20 d. 13:56
Vyriausybė trečiadienį posėdyje pritarė idėjai įteisinti ritualinį gyvulių skerdimą, kuris, tikimasi, Lietuvai po Rusijos įvesto embargo padėtų rasti naujų rinkų. »
Dėl Rusijos pritaikyto maisto produktų importo iš Europos Sąjungos (ES) ir kitų Vakarų valstybių ES per metus gali netekti 6,7 mlrd. eurų . alloverpress.ee nuotr.
2014 Rugpjūčio mėn. 20 d. 13:42
Dėl Rusijos pritaikyto maisto produktų importo iš Europos Sąjungos (ES) ir kitų Vakarų valstybių ES per metus gali netekti 6,7 mlrd. eurų (23,13 mlrd. litų), rodo Nyderlandų banko ING grupės atliktas tyrimas. Banko teigimu, Baltijos šalys... »
Lietuvos juodmargių veislių gerintojų asociacijos atstovams didžiausią susirūpinimą kelią pieninių karvių, Lietuvos juodmargių produktyvumo ir genetinių rodiklių gerinimas. wikipedia.org nuotr.
2014 Rugpjūčio mėn. 20 d. 13:28
Taip teigia Lietuvos juodmargių veislių gerintojų asociacijos (LJGGA) atstovai, kurie pirmą kartą susitiko su žemės ūkio ministre Virginija Baltraitiene. »
Baltarusijos veterinarijos ir maisto priežiūros departamentas atšaukė draudimą importuoti galvijus iš Lietuvos bei daugumos kitų Europos Sąjungos šalių. VL archyvo nuotr.
2014 Rugpjūčio mėn. 20 d. 13:06
Baltarusijos veterinarijos ir maisto priežiūros departamentas atšaukė draudimą importuoti galvijus iš Lietuvos bei daugumos kitų Europos Sąjungos šalių. »
Premjeras pienininkų elgesį pavadino negražiu. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Rugpjūčio mėn. 20 d. 12:49
Premjeras Algirdas Butkevičius kritikuoja pieno perdirbimo bendroves, kurios Rusijai paskelbus apie tai, kad nebeįsileis Europos Sąjungos kilmės žemės ūkio produkcijos, skubiai sumažino pieno supirkimo kainas. Premjeras tokį pienininkų elgesį... »
Lubinai – vertinga kultūra, tačiau sunku atgaivinti jų auginimo tradicijas. alloverpress.ee nuotr.
2014 Rugpjūčio mėn. 20 d. 12:27
Lubinai – vertinga kultūra, tačiau sunku atgaivinti jų auginimo tradicijas. Viena iš priežasčių, stabdančių jų plotų didėjimą, yra jautrumas ligoms. Pasak Lietuvos ekologinių ūkių asociacijos (LEŪA) pirmininko Sauliaus Daniulio, lubinai... »
Rusija perspėjo Europos Sąjungą (ES) nebandyti apeiti galiojančius prekybos apribojimus, eksportuojant augalininkystės produkciją per trečiąsias šalis. VL archyvo nuotr.
2014 Rugpjūčio mėn. 20 d. 12:21
Rusija perspėjo Europos Sąjungą (ES) nebandyti apeiti galiojančius prekybos apribojimus, eksportuojant augalininkystės produkciją per trečiąsias šalis. Rusijos veterinarijos ir fitosanitarijos tarnybos („Rosselchoznadzor“) pranešime teigiama... »

Naujausios


Pasiūlymai

Informacija kasdien

Vardadieniai:

Ipolitas, Karijotas, Kariotas, Rimantė, Zygfridas

TV programa:

   
TV3 programa
LNK programa
BTV programa
   
   
LTV programa
TV6 programa
LTV2 programa
Lietuvos Rytas. TV
   

Apklausa

Ar ilgam Rusija atsisakė europietiško maisto?

Kainos

Degalai:

Valiutos:

2014-08-22
Valiutos_usd
USD  
Arrow up
2.6037 LT
EUR     3.4528 LT
Valiutos_gbp
GBP  
Arrow up
4.3187 LT
Valiutos_lvl
LVL     4.9184 LT

Daugiau...

Žaliavos:

 

Kaina, USD

 

Matas

Nafta
Arrow down
93.82   bar.
Dujos
Arrow down
3.87   MMBTU
Auksas
Arrow up
1279.3   oz

Anupro Dirvelės nuotykiai

Be cukraus gyventi sveika Ir metus, ir visą laiką. Na, o paprasta druska Turi būti po ranka.
– One, gal tu sukvailėjai? Druskos vėl nepagailėjai! Visą gomurį sugrauš, Jei neduosi man alaus.
Alų sriubčioja Dirvelė Tarsi didmiesčio panelė. – Druską reikia pataupyt: Karas, šneka, kils poryt.
Pažvelgė į vyrą Onė – Veidą nuplieskė raudonis. – Ką ten karas... Kai myliu, Pūdo druskos negailiu.