Parsisiųskite

Liepos 23 d., trečiadienis
 
Gauk naujienas el. paštu:
Atsisakyti
 
 

Naujienos Žemės ūkis

Žemės ūkis

Javapjūtė įsibėgėja - į aruodus daugelyje ūkių jau byra žieminių rapsų derlius. Petro Malūko nuotr.
2014 Liepos mėn. 23 d. 08:00
Šiais metais pirmi javapjūtę pradėjo pietinių šalies rajonų žemdirbiai. Derlius ūkininkus džiugina, bet kainos – ne. Šventinę dieną – liepos 6-ąją – žieminius miežius kulti pradėjo Vilkaviškio rajono ūkininkas Rokas Šlivinskas... »
Uogininkams ir sodininkams nelengvi metai – nedžiugina nei derlius, nei produkcijos supirkimo kainos.
2014 Liepos mėn. 23 d. 08:00
Uogininkams ir sodininkams nelengvi metai – nedžiugina nei derlius, nei produkcijos supirkimo kainos. Ekologiškai uogas auginančius ūkininkus nuskriaudė ne tik pavasario šalnos, nuostolius patyrę uogininkai šiemet tapo ir valdžios reikalavimų... »
Ypatingosios padėties rajonuose mažiausiai metus bus draudžiama auginti kiaules. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Liepos mėn. 22 d. 13:58
Latvijos vyriausybė pritarė Žemės ūkio ministerijos siūlymui dėl afrikinio kiaulių maro plitimo įvesti ypatingąją padėtį šalies pasienio rajonuose. Ypatingoji padėtis kol kas iki spalio mėnesio įvedama Rezeknės, Ludzos, Alojos, Mazsalacos... »
Vyriausybė antradienį pritarė, kad būtų uždaryta Žemės ūkio biblioteka, kurioje nemaža dalis knygų ir kitų leidinių yra neaktualūs ir nepaklausūs. wikipedia.org nuotr.
2014 Liepos mėn. 22 d. 12:53
Vyriausybė antradienį pritarė, kad būtų uždaryta Žemės ūkio biblioteka, kurioje nemaža dalis knygų ir kitų leidinių yra neaktualūs ir nepaklausūs. „Siūloma, kad po bibliotekos likvidavimo likęs bibliotekos turtas (nauji ir aktualūs... »
Premjeras ir žemės ūkio ministrė artimiausiu metu ketina lankytis nuo afrikinio kiaulių maro užkrato nukentėjusiuose rajonuose ir įtikinti žmones imtis kitokios veiklos. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Liepos mėn. 22 d. 10:35
Premjeras ir žemės ūkio ministrė artimiausiu metu ketina lankytis nuo afrikinio kiaulių maro užkrato nukentėjusiuose rajonuose ir įtikinti žmones imtis kitokios veiklos. „Artimiausiu metu mes ruošiamės su žemės ūkio ministre (Virginija... »
Ūkininkams, kurie dėl afrikinio kiaulių maro (AKM) priverstinai išskerdė kiaules, pradėtos mokėti kompensacijos patirtiems nuostoliams atlyginti. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Liepos mėn. 22 d. 09:31
Ūkininkams, kurie dėl afrikinio kiaulių maro (AKM) priverstinai išskerdė kiaules, pradėtos mokėti kompensacijos patirtiems nuostoliams atlyginti. Medžiotojai taip pat jau gali gauti išmokas už sumedžiotus šernus. »
Nepaisant nepalankios žiemos, šių metų Lietuvos grūdų derlius turėtų būti artimas rekordiniam. VL archyvo nuotr.
2014 Liepos mėn. 22 d. 08:05
Nepaisant nepalankios žiemos, šių metų Lietuvos grūdų derlius turėtų būti artimas rekordiniam, rašo „Lietuvos rytas“. „Šįmet bus prikulta apie 4 milijonus tonų grūdų. Rezultatas bus artimas rekordiniam 2012-ųjų derliui", - prognozavo... »
Buferinėje afrikinio kiaulių maro (AKM) zonoje ūkininkaujantiems gyventojams, kurie iki balandžio 15 d. priverstinai paskerdė kiaules, bus pradedamos mokėti kompensacijos patirtiems nuostoliams padengti. VMVT nuotr.
2014 Liepos mėn. 21 d. 13:03
Buferinėje afrikinio kiaulių maro (AKM) zonoje ūkininkaujantiems gyventojams, kurie iki balandžio 15 d. priverstinai paskerdė kiaules, bus pradedamos mokėti kompensacijos patirtiems nuostoliams padengti. »
V.Baltraitienė deleguota į žemės ūkio ministro postą savo noru atsistatydinus buvusiam „darbiečių“ ministrui Vigilijui Juknai. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Liepos mėn. 21 d. 12:04
Žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė teigia, kad ji pati rinksis viceministrų komandą, ir joje nebus asmenų, dėl kurių pastabų turėjo Specialiųjų tyrimų tarnyba. Pasak ministrės, kandidatūros bus aptartos pirmadienį vyksiančioje... »
Rusija nuo pirmadienio sušvelnino ribojimus per Lietuvą gabenamiems maisto produktams ir jų žaliavai. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Liepos mėn. 21 d. 08:52
Rusija nuo pirmadienio sušvelnino ribojimus per Lietuvą gabenamiems maisto produktams ir jų žaliavai. Lietuvos Veterinarijos tarnybos vadovo Jono Miliaus teigimu, nuo pirmadienio kroviniai iš Lietuvos į Kazachstaną ir Baltarusiją gabenami be jokių... »
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) informuoja, kad Latvijoje, Valkos regione, apie 30 km nuo Estijos, afrikinis kiaulių maras (AKM) nustatytas vienam nugaišusiam šernui ir naminėms kiaulėms. alloverpress.ee nuotr.
2014 Liepos mėn. 21 d. 08:49
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) informuoja, kad Latvijoje, Valkos regione, apie 30 km nuo Estijos, afrikinis kiaulių maras (AKM) nustatytas vienam nugaišusiam šernui ir naminėms kiaulėms. Ūkis, kuriame buvo laikomos 55 kiaulės... »
Nuo lapkričio 1 d. VMVT griežtina šinšilų auginimo tvarką ir įveda reikalavimą 13 kartų didinti ji narvus. Raimundo Šuikos nuotr.
2014 Liepos mėn. 19 d. 08:00
Seimo narys Ričardas Sargūnas, Seimo narių, padedančių spręsti kaimo bendruomenėms ir ūkininkams rūpimus klausimus, parlamentinės grupės pirmininkas organizavo apskrito stalo diskusiją apie Lietuvoje auginamų brangiakailių žvėrelių - šinšilų... »
Kombainininkai į laukus buvo palydėti su pagoniškomis apeigomis. Nerijaus Markevičiaus nuotr.
2014 Liepos mėn. 18 d. 14:07
Viena didžiausių Lietuvos bend­rovių „Lytagra“ Kauno rajone Bernatoniuose tradiciškai surengė javapjūtės pradžios šventę. Joje prisimintos pagoniškos javapjūtės apeigos ir pristatyta šiuolaikiška derliaus dorojimo bei žemės dirbimo... »
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad Latvijos Kraslavos savivaldybėje ir Lenkijos Bialystoko vaivadijoje patvirtinti nauji afrikinio kiaulių maro (AKM) atvejai. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Liepos mėn. 18 d. 13:35
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad Latvijos Kraslavos savivaldybėje ir Lenkijos Bialystoko vaivadijoje patvirtinti nauji afrikinio kiaulių maro (AKM) atvejai. Kaip informavo Latvijos maisto ir veterinarijos tarnyba, Kraslavos... »
Valstybinės miškų urėdijos šių metų pirmąjį ketvirtį uždirbo 28,4 mln. litų grynojo pelno. GMU nuotr.
2014 Liepos mėn. 18 d. 12:19
Valstybinės miškų urėdijos šių metų pirmąjį ketvirtį uždirbo 28,4 mln. litų grynojo pelno - 39,5 proc. daugiau nei 2013 metų sausį-kovą, kai jis buvo 20,4 mln. litų. Urėdijų pajamos per pirmus tris šių metų mėnesius, palyginti... »
Ryškiausiai daugėja avių – nuo 61 tūkst. vnt. 2012 m. jų skaičius išaugo iki 133,5 tūkst. 2014 m. birželį. ŽŪM nuotr.
2014 Liepos mėn. 18 d. 09:56
Žemės ūkio ministerija, siekdama sudaryti tinkamas sąlygas gyvulininkystės sektoriaus plėtrai, 2013 m. perskirstė Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 metų programai įgyvendinti skirtas lėšas tarp šios programos priemonių ir gyvulininkystės... »
Parlamentarai leido valstybinę žemę išnuomoti be aukciono, jeigu ji yra su jau įrengtais akvakultūros tvenkiniais. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Liepos mėn. 18 d. 07:53
Seimas nustatė septintą atvejį, kada nuo 2015 metų sausio valstybinę žemę bus galima išsinuomoti be aukciono. Parlamentarai leido valstybinę žemę išnuomoti be aukciono, jeigu ji yra su jau įrengtais akvakultūros tvenkiniais. Tokios pat nuomos... »
Konkurencijos tarybai nurodžius pakeisti žvejybos Baltijos jūroje kvotų skyrimo tvarką, Žemės ūkio ministerija žada tai padaryti per 3 mėnesius, kaip ir nurodyta. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Liepos mėn. 17 d. 13:13
Konkurencijos tarybai nurodžius pakeisti žvejybos Baltijos jūroje kvotų skyrimo tvarką, Žemės ūkio ministerija žada tai padaryti per 3 mėnesius, kaip ir nurodyta. „Dėl tų punktų, kurie susiję su kvotų skyrimo tvarka naujiems naudotojams... »
Šiemet pirmą kartą po kelių pastarųjų metų Lietuvos eksportas į Nepriklausomų valstybių sandraugos (NVS) rinką traukėsi. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Liepos mėn. 17 d. 12:45
Šiemet pirmą kartą po kelių pastarųjų metų Lietuvos eksportas į Nepriklausomų valstybių sandraugos (NVS) rinką traukėsi. Savo eksportą šalies verslininkai nukreipė į kitas Europos Sąjungos (ES) šalis, taip pat iki šiol neatrastas... »
E. Misiukevičius su savo paties išvesta gėle Mitsu. Asmeninio archyvo nuotr.
2014 Liepos mėn. 17 d. 10:55
Edvinas Misiukevičius yra puikus pavyzdys, jog ilgas ir sunkus darbas atneša saldžių vaisių. Vaikinas gali pasigirti ne vienu apdovanojimu, tarp kurių ir Europos jaunųjų mokslininkų konkurso specialusis prizas. Pripažintas selekcininkas nesustoja... »
Obuolių standartai Rusijoje ir Europos Sąjungoje yra skirtingi, ir ūkininkams ne visada lengva laikytis abiejų sistemų. VL archyvo nuotr.
2014 Liepos mėn. 17 d. 08:09
Netikėtas pieno, mėsos ar kitų maisto produktų eksporto draudimas yra rizika, su kuria susidurti gali bet kuris Rusijoje savo prekes pardavinėjantis Lietuvos verslininkas. Tačiau įnoringoji Rytų kaimynė problemų sukelia ne tik lietuviams. Pavyzdžiui... »
Žemės ūkio ministerijai vadovausianti Virginija Baltraitienė neslepia, kad kol kas viceministre pasirengusi tvirtinti tik Lietuvos lenkų rinkimų akcijos atstovę Leokadiją Počikovską. ŽŪM nuotr.
2014 Liepos mėn. 17 d. 08:02
Žemės ūkio ministerijai vadovausianti Virginija Baltraitienė neslepia, kad kol kas viceministre pasirengusi tvirtinti tik Lietuvos lenkų rinkimų akcijos atstovę Leokadiją Počikovską, rašo „Lietuvos žinios“. V.Baltraitienė neslėpė, kad iš trijų... »
Žemės ūkio ministras privalės pakeisti žvejybos Baltijos jūroje kvotų skyrimo tvarką - jos turės būti skirstomos pagal paskutinių trejų, o ne 6 metų, kaip dabar, sugautų žuvų kiekį. VL archyvo nuotr.
2014 Liepos mėn. 16 d. 12:41
Žemės ūkio ministras privalės pakeisti žvejybos Baltijos jūroje kvotų skyrimo tvarką - jos turės būti skirstomos pagal paskutinių trejų, o ne 6 metų, kaip dabar, sugautų žuvų kiekį. Be to, naujoms įmonėms bus lengviau gauti kvotų... »
Iš pradžių ūkininkas ėmėsi augalininkystės, tačiau dėl praktinių sumetimų pasuko ir į pieninę gyvulininkystę, nes iš pieno greičiau gaunamos lėšos. ŽŪM nuotr.
2014 Liepos mėn. 16 d. 12:09
„Žemės ūkio laukia puiki ateitis, dėl to nė kiek neabejoju, tačiau visą kaimą išlaikyti gyvuojantį sudėtingiau, bet vilčių yra, tam tikras judėjimas vyksta. Štai Kaišiadorių rajono Kaktiškių kaime, kur mūsų šeima įsikūrė, niekas... »
R.Semaškienė sakė, kad tik po visų atliktų tyrimų ir analizių ūkininkams atsakys, kurios veislės augalai atspariausi ligoms, kurie derlingiausi, kurie išaugina geriausios kokybės grūdus. Autorės nuotr.
2014 Liepos mėn. 16 d. 10:31
Praėjusią savaitę Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro (LAMMC) Žemdirbystės institute vyko seminaras – lauko diena „Javų ir rapsų apsaugai nuo ligų – kompleksinis požiūris“. Ūkininkai susipažino su Lietuvoje auginamų rapsų... »
Lietuvoje kaip niekur kitur daug bebrų, nes sąlygos jiems gyventi čia idealios. Autorės nuotr.
2014 Liepos mėn. 16 d. 09:01
Pastaraisiais metais vis daugiau ūkininkų skundžiasi bebrų padaryta žala. Dėl aštriadančių užtvenktų melioracijos griovių nukenčia ne tik miškai, bet ir pasėliai. „Bebrų užtvenktas valstybės neprižiūrimas melioracijos griovys buvo... »
Penktadienį sėkmingai išbandytas pirmasis Lietuvoje „Agrosec“ biokatilas. Ruslano Kondratjevo nuotr.
2014 Liepos mėn. 16 d. 08:09
Kas jau kas, bet suomiai tikrai žino, kaip patikimai apšildyti ūkines ir gyvenamąsias patalpas. UAB „Rovaltra“ atstovaujama Suomijos įmonė „Antti-Teollisuus“ septintus metus gamina „Agrosec“ biokrosnis. Lietuvoje vos praėjusį rudenį... »
Vidutinė pieno supirkimo kaina Lietuvoje birželį siekė 902,6 lito už toną - 8,6 proc. mažiau nei pernai birželį ir 5,8 proc. mažiau nei šiemet gegužę. alloverpress.ee nuotr.
2014 Liepos mėn. 15 d. 14:01
Vidutinė pieno supirkimo kaina Lietuvoje birželį siekė 902,6 lito už toną - 8,6 proc. mažiau nei pernai birželį ir 5,8 proc. mažiau nei šiemet gegužę. Šiemet per šešis mėnesius supirkta 658,5 tūkst. tonų pieno - 8,6 proc. daugiau... »
Premjeras Algirdas Butkevičius sako, kad regionai, esantys afrikinio kiaulių maro apsaugos zonoje, turės vystyti kitus verslus. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Liepos mėn. 15 d. 11:57
Premjeras Algirdas Butkevičius sako, kad regionai, esantys afrikinio kiaulių maro apsaugos zonoje, turės vystyti kitus verslus. »
Pskovo srities Velikie Luki miesto mėsos perdirbimo įmonės produkcijoje rastas afrikinio kiaulių maro sukėlėjas. VL archyvo nuotr.
2014 Liepos mėn. 15 d. 11:14
Pskovo srities Velikie Luki miesto mėsos perdirbimo įmonės produkcijoje rastas afrikinio kiaulių maro sukėlėjas, pranešė Rusijos veterinarijos tarnyba („Rosselchoznadzor“). Pavojingų produktų siuntos buvo išgabentos į kitus šalies regionus... »
Lietuva – žaliuojantis kraštas, tad itin daug dėmesio yra skiriama miškams, jų apželdinimui ir veisimui. ŽŪM nuotr.
2014 Liepos mėn. 15 d. 08:05
Lietuva – žaliuojantis kraštas, tad itin daug dėmesio yra skiriama miškams, jų apželdinimui ir veisimui. Tam buvo suformuotos dvi priemonės pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 metų programą. Nuo š. m.  rugpjūčio 1 iki rugsėjo... »
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) gavo iš Latvijos kompetentingos institucijos informaciją, kad savaitgalį trijose kiaulių laikymo vietose, esančiose Kraslavos savivaldybėje, nustatyti nauji afrikinio kiaulių maro (AKM) židiniai ir vienas šios ligos atvejis laukinėje faunoje. VL archyvo nuotr.
2014 Liepos mėn. 14 d. 15:12
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) gavo iš Latvijos kompetentingos institucijos informaciją, kad savaitgalį trijose kiaulių laikymo vietose, esančiose Kraslavos savivaldybėje, nustatyti nauji afrikinio kiaulių maro (AKM) židiniai... »
Rusija nuo kitos savaitės švelnina ribojimus per Lietuvą gabenamiems maisto produktams ir jų žaliavai. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Liepos mėn. 14 d. 13:39
Rusija nuo kitos savaitės švelnina ribojimus per Lietuvą gabenamiems maisto produktams ir jų žaliavai. Lietuvos Veterinarijos tarnybos vadovo Jono Miliaus teigimu, praėjusią savaitę Klaipėdos uoste užstrigę apie 10 tūkst. tonų krovinių turėtų... »
Premjeras teiks prezidentei „darbietės“ Virginijos Baltraitienės kandidatūrą į žemės ūkio ministrus. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Liepos mėn. 14 d. 12:57
Premjeras teiks prezidentei „darbietės“ Virginijos Baltraitienės kandidatūrą į žemės ūkio ministrus, pirmadienį patvirtino V.Baltraitienė. „Sutarėme, kad premjeras teiks dekretą prezidentei ir tame sąraše būsiu aš“, - po susitikimo... »
Lietuvoje grūdų kainos per mėnesį svyravo - kviečių ir pašarinių miežių augo, tačiau mažėjo rugių ir kvietrugių. VL archyvo nuotr.
2014 Liepos mėn. 14 d. 09:45
Lietuvoje grūdų kainos per mėnesį svyravo - kviečių ir pašarinių miežių augo, tačiau mažėjo rugių ir kvietrugių. Labiausiai išaugo pašarinių miežių vidutinė supirkimo kaina liepos pradžioje, palyginti su birželio pradžia, ji padidėjo... »
Iš Kaukazo kilę Sosnovskio barščiai Lietuvoje pasirodė daugiau kaip prieš pusę amžiaus. Gintaro Venskaus nuotr.
2014 Liepos mėn. 14 d. 08:06
Aplinkosaugininkai kuria planus, kaip rimčiau susigrumti su Lietuvoje kasmet naujus plotus okupuojančiais Sosnovskio barščiais. Naikinti šiuos ateivius gyventojai gali būti paraginti ir skiriant baudas. Iš Kaukazo kilę Sosnovskio barščiai Lietuvoje... »

Naujausios


Pasiūlymai

Informacija kasdien

Vardadieniai:

Apolinaras, Brigita, Gilmina, Romula, Tarvilas

TV programa:

   
TV3 programa
LNK programa
BTV programa
   
   
LTV programa
TV6 programa
LTV2 programa
Lietuvos Rytas. TV
   

Apklausa

Ar teisingai pasielgta atleidžiant viceministrus ir grąžinant juos atgal?

Kainos

Degalai:

Valiutos:

2014-07-23
Valiutos_usd
USD  
Arrow up
2.5537 LT
EUR     3.4528 LT
Valiutos_gbp
GBP  
Arrow up
4.3611 LT
Valiutos_lvl
LVL     4.9184 LT

Daugiau...

Žaliavos:

 

Kaina, USD

 

Matas

Nafta
Arrow down
103.89   bar.
Dujos   3.77   MMBTU
Auksas
Arrow up
1309.2   oz

Anupro Dirvelės nuotykiai

Netikėsit – Kempė verkia: Jam pikta įkando erkė. Ne viena. Gal dvi, gal trys, O gal ištisas būrys.
– Kempe, tau ausis ištino – Greit kulniuok į ligoninę. Analgino išrašys – Būsi tvirtas kaip lokys.
– One, šitas analginas – Tai ne stiklinėlė vyno... Tu viena suprast gali – Iki pensijos toli...
Dirvelienė greit sumoja – Čia padės tiktai Raiboji. Ji nuo Kempės tas erkes Ir be daktarų nules.