Parsisiųskite

Rugpjūčio 20, trečiadienis
 
Gauk naujienas el. paštu:
Atsisakyti
 
 

Naujienos Verslas Statybų sektorius šiemet turėtų stabilizuotis

2010 Balandžio mėn. 13 d. 07:53

Statybų sektorius šiemet turėtų stabilizuotis

Šiemet statybų sektorius tikisi geresnių metų. Nors apie pelną dar nesvajojamą, tačiau atsargiam optimizmui priežasčių yra: viliamasi, jog iš letargo pabus gyvenamoji statyba, atsiras pramoninės statybos užsakymų.

Šiemet statybų sektorius tikisi geresnių metų. Nors apie pelną dar nesvajojamą, tačiau atsargiam optimizmui priežasčių yra: viliamasi, jog iš letargo pabus gyvenamoji statyba, atsiras pramoninės statybos užsakymų. valstietis.lt archyvo nuotr.

Statybų sektorius, pernai kritęs beveik du kartus iki 5,9 mlrd. litų, šiemet turėtų stabilizuotis ir pamažu pradėti kapstytis iš duobės. Pirmiausia pagalbos ranką tam ištiesti turėtų renovacijos projektai.

„Kad ir kokių pesimistinių rezultatų laukėme, tačiau praėjusių metų duomenys buvo kur kas niūresni nei prognozavome. Tai blogiausi metai per pastarąjį dešimtmetį <...> Statybų sektorius smuko 48 proc. - šis skaičius viską pasako“, - dienraštis „Verslo žinios“ sakė Lietuvos statybininkų asociacijos (LSA) prezidentas Adakras Šeštakauskas.

Statybos visuomet buvo viena iš ekonomikos varomųjų jėgų, paprastai ji sukurdavo 10 proc. šalies bendrojo vidaus produkto (BVP), tuo tarpu pernai šis rodiklis sudarė vos 6,3 proc. BVP, nors ir pats BVP sumažėjo 15 procentų.

Stojusios statybos smogė ir kitiems sektoriams - sumenko statybinių medžiagų pardavimai. LSA duomenimis, cemento pernai parduota 46 proc. mažiau, keraminių plytų - 47 proc., gelžbetonio - 48 proc., plastikinių langų 60 procentų.

„Iš statybos sektoriaus per sunkmetį buvo atleista apie 50 tūkst. darbuotojų, tai sudaro net 20 proc. atleistųjų. Vadinasi, kas penktas netekęs darbo yra statybininkas“, - teigė A.Šeštakauskas.

Šiemet statybų sektorius tikisi geresnių metų. Nors apie pelną dar nesvajojamą, tačiau atsargiam optimizmui priežasčių yra: viliamasi, jog iš letargo pabus gyvenamoji statyba, atsiras pramoninės statybos užsakymų.

„Bet labiausiai tikėtina, kad darbų duos renovacijos projektai, kurie pernai dar stovėjo, dabar - stoviniuoja, bet į metų pabaigą turėtų įsibėgėti“, - teigė A.Šeštakauskas.

Jo prognozėmis, šiemet statybų sektorius stabilizuosis, o 2011-2012 m. jau turėtų pradėti kapanotis pirmyn, nes gyvenimas vietoje nestovi - reikalingi ir nauji būstai, ir mokyklos, kiti visuomeniniai bei komerciniai pastatai.

BNS

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Platinti, skelbti, kopijuoti Krašto spaudos informacijas ir fotoinformacijas be raštiško UAB "Krašto spauda" sutikimo draudžiama. Susitarti dėl turinio galima parašius laišką adresu redakcija@krastospauda.lt
atgal
Palikti komentarą
Vardas:* El. paštas:
Komentaras:*
Verslas
Transeuropinės geležinkelio vėžės „Rail Baltica“ bendros Baltijos šalių įmonės „RB Rail“ akcininkų sutarties šią vasarą pasirašyti nepavyks, nes neužbaigtos visos procedūros. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Rugpjūčio mėn. 22 d. 13:56
Transeuropinės geležinkelio vėžės „Rail Baltica“ bendros Baltijos šalių įmonės „RB Rail“ akcininkų sutarties šią vasarą pasirašyti nepavyks, nes neužbaigtos visos procedūros, teigia susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius. »
Nuo penktadienio verslininkai prekių ir paslaugų kainas privalės nurodyti litais ir eurais. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Rugpjūčio mėn. 22 d. 08:35
Nuo penktadienio verslininkai prekių ir paslaugų kainas privalės nurodyti litais ir eurais. »
Net jei „Statoil“ dujų kaina bus šiek tiek didesnė, svarbu tai, kad pirmą kartą istorijoje turime alternatyvą rusiškoms dujoms. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Rugpjūčio mėn. 22 d. 08:16
Net jei „Statoil“ dujų kaina bus šiek tiek didesnė, svarbu tai, kad pirmą kartą istorijoje turime alternatyvą rusiškoms dujoms. Taip teigia Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto dėstytojas (VU TSPMI)... »
Pasirašyta sutartis su Norvegijos įmone „Statoil“ dėl suskystintų gamtinių dujų tiekimo mažina Lietuvos priklausomybę nuo Rusijos ir sudaro galimybės derėtis dėl geresnių kainų iš bendrovės „Gazprom“, tačiau sutartą kainą vertinti kol kas anksti. alloverpress.ee nuotr.
2014 Rugpjūčio mėn. 21 d. 12:55
Politologas Ramūnas Vilpišauskas sako, kad Lietuvos pasirašyta sutartis su Norvegijos įmone „Statoil“ dėl suskystintų gamtinių dujų tiekimo mažina Lietuvos priklausomybę nuo Rusijos ir sudaro galimybės derėtis dėl geresnių kainų iš bendrovės... »
Lietuva išsiderėjo konkurencingas suskystintų gamtinių dujų kainas. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Rugpjūčio mėn. 21 d. 12:30
Lietuva išsiderėjo konkurencingas suskystintų gamtinių dujų kainas, teigia premjeras Algirdas Butkevičius. Pasak „Litgas“ vadovo Dominyko Tučkaus, kaina priklausys nuo Didžiosios Britainijos dujų indekso, o šiuo metu ji siekia 900-1000 litų... »
Kredito unija „Vilniaus kreditas“ antrąjį metų ketvirtį sėkmingai tęsė veiklą: uždirbo pelno, buvo vykdomi visi Lietuvos banko nustatyti veiklos riziką ribojantys normatyvai.
2014 Rugpjūčio mėn. 21 d. 08:00
Kredito unija „Vilniaus kreditas“ antrąjį metų ketvirtį sėkmingai tęsė veiklą: uždirbo pelno, buvo vykdomi visi Lietuvos banko nustatyti veiklos riziką ribojantys normatyvai. normatyvai. »
Rusija įvedė ES šalių žemės ūkio ir maisto produktų embargą. alloverpress.ee nuotr.
2014 Rugpjūčio mėn. 21 d. 07:58
Europos Sąjungos ir Rusijos ekonomikos šiuo metu primena du chroniškai sergančius ligonius, kurie dėl principinio nesutarimo Ukrainos atžvilgiu nusprendė prispjaudyti vienas kitam į sriubą. Negana to, kai kurie ekonomistai nerimauja, kad ES paskirti... »
Nuo penktadienio per 350 specialistų iš Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos ir kitų kontroliuojančių institucijų pradės tikrinti, ar prekių ir paslaugų kainos jų skelbimo vietose nurodytos litais ir eurais bei ar kainos į eurus perskaičiuotos teisingai. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Rugpjūčio mėn. 20 d. 13:21
Nuo penktadienio per 350 specialistų iš Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos ir kitų kontroliuojančių institucijų pradės tikrinti, ar prekių ir paslaugų kainos jų skelbimo vietose nurodytos litais ir eurais bei ar kainos į eurus... »
Ką galima įžvelgti valstybinio „Citadele“ banko turto pardavime – tai keistų aplinkybių aura, aiškus įvairių politinių ir ekonominių interesų dominavimas šio proceso vystyme, kuris turėtų į Latvijos biudžetą grąžinti sumą, lygią tai, kurią savo laiku latvių vyriausybė investavo į „Parex“ banko restruktūrizaciją ir gelbėjimą. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Rugpjūčio mėn. 20 d. 08:00
Kol Baltijos šalių verslininkų ir valdžios dėmesys sukoncentruotas prie atsakomųjų Rusijos veiksmų į Europos Sąjungos ir JAV sankcijas, šalyje kaimynėje – Latvijoje – vyksta ne mažiau įdomūs dalykai bankų sektoriuje, kurie, prisiminus... »
Kai didėja dirbančių asmenų atlyginimai, atitinkamai didėja „Sodros“ pajamos – tada gali būti didinamos ir pensijos. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Rugpjūčio mėn. 19 d. 13:42
Kai didėja dirbančių asmenų atlyginimai, atitinkamai didėja „Sodros“ pajamos – tada gali būti didinamos ir pensijos, sako Vilniaus universiteto docentas Teodoras Medaiskis. „Jei sugebėsime taip tvarkytis, kad ekonomika augs ir dirbančios... »
Vienareikšmiškai pasitikėti nereikėtų niekuo – nei Geros verslo praktikos, įvedant eurą, memorandumą pasirašiusiomis, nei nepasirašiusiomis įmonėmis, sako „Nordea“ ekonomistas Žygimantas Mauricas. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Rugpjūčio mėn. 19 d. 08:25
Vienareikšmiškai pasitikėti nereikėtų niekuo – nei Geros verslo praktikos, įvedant eurą, memorandumą pasirašiusiomis, nei nepasirašiusiomis įmonėmis, sako „Nordea“ ekonomistas Žygimantas Mauricas. LRT.lt pašnekovų teigimu, įmones... »
Premjeras Algirdas Butkevičius kartu su verslo bei savivaldos atstovais pirmadienį pasirašė Geros verslo praktikos, įvedant eurą, memorandumą. alloverpress.ee nuotr.
2014 Rugpjūčio mėn. 18 d. 10:03
Premjeras Algirdas Butkevičius kartu su verslo bei savivaldos atstovais pirmadienį pasirašė Geros verslo praktikos, įvedant eurą, memorandumą. »
Defliacija Lenkijoje kelia pavojų Lietuvai.Alloverpress.ee nuotrauka
2014 Rugpjūčio mėn. 18 d. 07:54
Lenkijoje beįsisukanti defliacijos spiralė po Rusijos įvesto maisto embargo gali dar labiau sustiprėti. Ekonomistai kol kas ramūs dėl galimo neigiamo pingančių lenkiškų maisto produktų poveikio ir daugiau dėmesio skiria kaimynų pinigų politikos... »
Biržoje savaitė baigėsi kainų smukimu.Alloverpress.ee nuotrauka
2014 Rugpjūčio mėn. 15 d. 10:05
„Nasdaq Omx“ Vilniaus biržoje ketvirtadienį vyravo smukimo tendencijos, prekyba išliko neaktyvi - didžiausia buvo Panevėžio statybos tresto akcijų apyvarta, kurių vienintelių perleista daugiau kaip už 50 tūkst. eurų. Iš kitų įmonių... »
Ekonomistas: pingantis euras gali padėti eksportuojantiems už ES ribų.Alloverpress.ee nuotrauka
2014 Rugpjūčio mėn. 14 d. 16:20
Lietuvos ekonomikai euro zonos stagnacija ir didesnis Vokietijos BVP susitraukimas neturės įtakos, o pingantis euras turėtų atnešti naudos daliai Lietuvos eksportuotojų, sako „Swedbank“ vyriausiasi ekonomistas. »
Lietuva maisto produktų į Rusiją pirmąjį pusmetį eksportavo už 2,35 mlrd. litų.Alloverpress.ee nuotrauka
2014 Rugpjūčio mėn. 14 d. 16:00
Pirmąjį šių metų pusmetį Lietuva į Rusiją eksportavo maisto ir žemės ūkio produktų už 2,353 mlrd. litų - beveik 6 proc. mažiau nei pernai pirmąjį pusmetį, kai maisto produktų eksportas į Rusiją siekė 2,504 mlrd. litų. »
Elektros kaina per metus išaugo 16 proc.Alloverpress.ee nuotrauka
2014 Rugpjūčio mėn. 14 d. 11:05
Vidutinė elektros energijos kaina „Nord Pool Spot“ biržos Lietuvos prekybos zonoje liepos mėnesį buvo 19,8 cento už kilovatvalandę - 4 proc. brangesnė nei birželį ir 16 proc. daugiau nei pernai liepą. »
Prekybos tinkluose – Rusijos rinkai skirti pieno gaminiai.Wikipedia.org nuotr.
2014 Rugpjūčio mėn. 14 d. 07:22
Didžiausi Lietuvos mažmeninės prekybos tinklai ėmė prekiauti pirmąja pieno produkcija, kurios dėl Rusijos įvestų sankcijų nepavyko realizuoti šioje rinkoje. „Maxima“ tinklas derybas pradėjo su mėsos perdirbimo įmone „Biovela“ ir prognozuoja... »
Pertvarkoms pasiryžo dėl verslininkų.
2014 Rugpjūčio mėn. 13 d. 14:00
Pastarosiomis savaitėmis Lietuvos visuomenė turėjo progos susipažinti su iki šiol žiniasklaidos nepastebėtu ūkio ministru Evaldu Gustu. 55-erių inžinieriaus išsilavinimą turintis ministras užsimojo per ateinančius kelerius metus Valstybinę... »
Lietuvos pramonės nuosmukis birželį – vienas didžiausių ES.Alloverpress.ee nuotrauka
2014 Rugpjūčio mėn. 13 d. 13:43
Lietuvos pramonės nuosmukis birželį buvo vienas didžiausių tarp 28-ių Europos Sąjungos (ES) valstybių, skelbia Eurostatas. »
Bus siūloma nuo 2015-ųjų sumažinti PVM daržovėms ir mėsai.Alloverpress.ee nuotr.
2014 Rugpjūčio mėn. 12 d. 18:00
Žemės ūkio ministerija siūlys mažinti pridėtinės vertės mokestį (PVM) kai kuriems žemės ūkio produktams - daržovėms ir mėsai, sako ministrė. Virginijos Baltraitienės teigimu, mažesnis PVM leistų paskatinti prekybą vidaus rinkoje. »
Jei PVM būtų mažinamas, prekybos centrai turėtų įsipareigoti sumažinti kainas. Alloverpress.ee nuotr.
2014 Rugpjūčio mėn. 12 d. 11:05
Jeigu politikai ryžtųsi mažinti pridėtinės vertės mokestį (PVM), didieji prekybos centrai turėtų įsipareigoti sumažinti kainas pirkėjams, sako žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė. »
Verslas pasigenda veiksmų plano kovojant prieš Rusijos sankcijas.Alloverpress.ee nuotr.
2014 Rugpjūčio mėn. 12 d. 08:55
Stojant prekybai su Rusija mūsų politikai žarstosi pažadais ir prognozėmis, tačiau verslas ironizuoja, kad ruošti namų darbus reikėjo anksčiau. Šiandien, kaip dažniausiai nutinka, trūksta konkrečių skaičių ir realaus veiksmų plano, rašo... »
„Maximos“ ir „Norfos“ tinklų prašoma priimti daugiau Lietuvos, Latvijos ir Lenkijos pieno produktų.Wikimedia nuotr.
2014 Rugpjūčio mėn. 11 d. 14:05
Rusijai paskelbus vienerių metų embargą daugumai europietiškų maisto produktų, vieniems iš didžiausių Lietuvos mažmeninės prekybos tinklams daugiau pieno produkcijos tiekti siūlo tiek vietos, tiek Latvijos ir Lenkijos gamintojai. »
Ministerijos pradeda ruošti veiksmų planą dėl Rusijos sankcijų.Alloverpress.ee nuotrauka
2014 Rugpjūčio mėn. 11 d. 11:49
Lietuvos ministerijos pradeda ruošti veiksmų planą, kaip kovoti su Rusijos Lietuvai įvestomis sankcijomis maisto produktams. »

Naujausios


Pasiūlymai

Informacija kasdien

Vardadieniai:

Ipolitas, Karijotas, Kariotas, Rimantė, Zygfridas

TV programa:

   
TV3 programa
LNK programa
BTV programa
   
   
LTV programa
TV6 programa
LTV2 programa
Lietuvos Rytas. TV
   

Apklausa

Ką manote apie ketinimą įteisinti ritualinį gyvulių skerdimą?

Kainos

Degalai:

Valiutos:

2014-08-22
Valiutos_usd
USD  
Arrow up
2.6037 LT
EUR     3.4528 LT
Valiutos_gbp
GBP  
Arrow up
4.3187 LT
Valiutos_lvl
LVL     4.9184 LT

Daugiau...

Žaliavos:

 

Kaina, USD

 

Matas

Nafta
Arrow down
93.82   bar.
Dujos
Arrow down
3.87   MMBTU
Auksas
Arrow up
1279.3   oz

Anupro Dirvelės nuotykiai

Be cukraus gyventi sveika Ir metus, ir visą laiką. Na, o paprasta druska Turi būti po ranka.
– One, gal tu sukvailėjai? Druskos vėl nepagailėjai! Visą gomurį sugrauš, Jei neduosi man alaus.
Alų sriubčioja Dirvelė Tarsi didmiesčio panelė. – Druską reikia pataupyt: Karas, šneka, kils poryt.
Pažvelgė į vyrą Onė – Veidą nuplieskė raudonis. – Ką ten karas... Kai myliu, Pūdo druskos negailiu.