Parsisiųskite

Rugsėjo 17 d., trečiadienis
 
Gauk naujienas el. paštu:
Atsisakyti
 
 

Naujienos Verslas Naudoti automobiliai toliau plūsta į Lietuvą

2011 Rugpjūčio mėn. 10 d. 08:55

Naudoti automobiliai toliau plūsta į Lietuvą

Lietuviai vėl perka tiek pat automobilių, kiek iki prasidedant ekonomikos krizei 2008-aisiais, tik vietoj naujų mašinų dažniau renkasi naudotas. Mažėjant pirkėjų srautui iš Rytų, mažėja ir automobilių kainos, tačiau šalies turguose jos nesikeičia. Antrą šių metų ketvirtį į Lietuvą atkeliavo beveik 43 tūkst. automobilių, iš jų tik dešimtadalis – nauji. Naujų mašinų šiais metais parduodama kone dvigubai daugiau negu pernai, tačiau, palyginti su 2008-aisiais, jų įregistruojama beveik perpus mažiau.

Perkamiausi 15 metų senumo „VW Passat“, 16 metų senumo „VW Golf“ ir net 20 metų senumo „Audi 80“. sxc.hu nuotr.

Perkamiausi 15 metų senumo „VW Passat“, 16 metų senumo „VW Golf“ ir net 20 metų senumo „Audi 80“. sxc.hu nuotr.

Ekspertų nuomone, tokią situaciją lemia ne tik suprastėjusios gyventojų ekonominės galimybės, bet ir bankų fi nansavimo sąlygos – dažnas pirkėjas, nesutaręs dėl išperkamosios nuomos banke, nusprendžia įsigyti pigesnę naudotą mašiną.

Naujų automobilių pardavimas pastaruoju metu auga, tačiau 51 proc. mažesnis nei 2008 m. Retas lietuvis gali išleisti tris dešimtis tūkstančių ar daugiau naujam automobiliui, pavyzdžiui, nauja „Dacia Logan“ automobilių salonuose kainuoja apie 27 tūkst. Lt, „Škoda Octavia" – 60 tūkst. Lt.

Perkamiausių naujų automobilių sąrašo viršuje – „Nissan Qashqai“ ir „Nissan Juke“. Lietuviai vis dar ištikimi „VW Golf“. Taip pat perkami nauji „Peugeot 3008“, „Škoda Octavia“ ir „VW Passat“.

Populiariausi Lietuvoje yra 6–10 metus naudoti automobiliai. Net pirkdami tokias mašinas vairuotojai po truputį jaunina šalies automobilių parko amžiaus vidurkį, kuris siekia 14,4 metų ir yra vienas seniausių Europoje. Net 8 iš 10 pirmų vietų pagal pardavimą užėmė „Volkswagen“, „Audi“ ir „Opel“ gamintojų automobiliai.

Auto.plius.lt duomenimis, perkamiausi 15 metų senumo „VW Passat“, 16 metų senumo „VW Golf“ ir net 20 metų senumo „Audi 80“. Taip pat populiarūs 12 metų senumo „Audi A6“, „Opel Astra“ ir „Audi A4“ bei net 21 metų senumo „Audi 100“.

Pusę visų naudotų automobilių lietuviai parsiveža iš Vokietijos. Kitos populiarios tarp pirkėjų šalys „donorės“ – Italija, Prancūzija, Belgija ir Olandija.

Lietuvoje šiek tiek padaugėjo iki 10 metų senumo automobilių ir sumažėjo senesnių nei 16 metų kledarų. Bet lygintis su Vakarų Europa dar sunku – vidutinis automobilių amžius Europoje siekia 8,2 metų. Tokiais automobiliais važinėja vokiečiai, prancūzai, belgai, tačiau nė viena Europos šalis neprilygsta Liuksemburgui – šioje šalyje vienam gyventojui tenka daugiausia automobilių ir jų amžiaus vidurkis – vos 3,8 metų. Liepos 1 d. įsigaliojusi Rusijos, Baltarusijos ir Kazachstano bendra muitų sąjunga lėmė Lietuvos automobilių rinkos pokyčius. Pagrindinis jų – stipriai sumažėjęs tranzitinių automobilių skaičius.

Atslūgus pirkėjui bumui iš Rytų šalių, jau pirmomis liepos dienomis parduotų automobilių vidutinė kaina, palyginti su antru šių metų ket virčiu, interneto svetainėse ir turguose smuktelėjo nuo 2 iki 8 proc. Vadinasi, įsigyti automobilį lietuviams dabar yra palankesnės galimybės nei pastaruosius du ketvirčius.

O automobilių perpardavinėjimu užsiimantis kaunietis Egidijus sako, kad kainos nesikeičia.

„Nė kiek kainos nekrenta, nes nėra iš kur atvežti mašinų. Tiesiog jų stinga. Juk dabar vasaros vidurys, kai visi užsienio aikštelių savininkai atostogauja. Tad lietuviai pigių automobilių dar gali nesitikėti, na bent jau šalies turguose. Skelbimuose galbūt pigiau, bet dažnas taip permoka dar daugiau“, – sakė Kauno automobilių turguje naudotais automobiliais prekiaujantis vyras.

Platinti, skelbti, kopijuoti Krašto spaudos informacijas ir fotoinformacijas be raštiško UAB "Krašto spauda" sutikimo draudžiama. Susitarti dėl turinio galima parašius laišką adresu redakcija@krastospauda.lt
atgal
Palikti komentarą
Vardas:* El. paštas:
Komentaras:*
Verslas
Jei taip atsitiktų, kad, jau įvedus eurą, žmonės atrastų lobį – daug paslėptų pinigų litais, tuos pinigus jie galės laisvai išsikeisti. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Rugsėjo mėn. 17 d. 14:49
Jei taip atsitiktų, kad, jau įvedus eurą, žmonės atrastų lobį – daug paslėptų pinigų litais, tuos pinigus jie galės laisvai išsikeisti, interviu LRT Radijo laidai „Ryto garsai“ teigia Finansų ministerijos atstovas Vytautas Beniušis... »
Šiaulių savivaldybės sutartis su šalia karinio Šiaulių oro uosto norinčia investuoti bendrove greičiausiai bus nutraukta, sako premjeras. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Rugsėjo mėn. 17 d. 13:55
Šiaulių savivaldybės sutartis su šalia karinio Šiaulių oro uosto norinčia investuoti bendrove greičiausiai bus nutraukta, sako premjeras. Algirdas Butkevičius trečiadienį pareiškė, kad gavo specialiųjų tarnybų pažymą, kuri leidžia daryti... »
ECB vadovas ragino Lietuvą išlaikyti tinkamą fiskalinę politiką. scanpix.ee nuotr.
2014 Rugsėjo mėn. 17 d. 08:17
Europos ekonomikai trypčiojant vietoje, ECB (Europos centrinis bankas) jau ėmėsi rimtesnių priemonių jai gaivinti. Domėjomės, kokią įtaką jos turės ir Lietuvos ekonomikai. »
Mokėjimo kortelė vis labiau tampa bankų lupijavimo įrankiu. fotodiena.lt nuotr.
2014 Rugsėjo mėn. 17 d. 08:07
„Susidėsi su banku – paskutines kelnes numaus“, – taip ūkininkai sakydavo tarpukariu. Šiandien kiekvienas esame „pririšti“ – norime to ar nenorime – prie banko. Ir bankas iš to lobsta. Tačiau iš milijoninio pelno valstybei pelno... »
Maskvos žingsniai izoliuojant save nuo likusio pasaulio pakenks tiek Europos, tiek pačios Rusijos ekonomikai, antradienį Vilniuje perspėjo Europos Sąjungos (ES) ambasadorius Rusijoje Vygaudas Ušackas. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Rugsėjo mėn. 16 d. 14:02
Maskvos žingsniai izoliuojant save nuo likusio pasaulio pakenks tiek Europos, tiek pačios Rusijos ekonomikai, antradienį Vilniuje perspėjo Europos Sąjungos (ES) ambasadorius Rusijoje Vygaudas Ušackas. »
Premjeras Algirdas Butkevičius tikisi, kad Vyriausybė ir Seimas šį rudenį patvirtins naują, investuotojams palankią skalūnų dujų gavybos apmokestinimo tvarką ir bus galima skelbti naują konkursą. scanpix.ee nuotr.
2014 Rugsėjo mėn. 16 d. 10:52
Premjeras Algirdas Butkevičius tikisi, kad Vyriausybė ir Seimas šį rudenį patvirtins naują, investuotojams palankią skalūnų dujų gavybos apmokestinimo tvarką ir bus galima skelbti naują konkursą.  konkursą.  »
JAV skelbia, kad be ES sankcijų sąrašuose minimų įmonių, jų sankcijos palies ir didžiausią Rytų Europos banką „Sberbank“. scanpix.ee nuotr.
2014 Rugsėjo mėn. 16 d. 10:44
Europos Sąjunga ir Jungtinės Amerikos Valstijos praėjusį penktadienį paskelbė naujas sankcijas Rusijai, prie šių šalių skelbia prisidėsianti ir Norvegija. Naujosios sankcijos palies 15 Rusijos įmonių, tarp jų – ir naftos pramonės milžines... »
Koncernui „Achemos grupė“ priklausanti trąšų ir chemijos produktų gamintoja „Achema“ nuo spalio mėnesio vėl dirbs visu pajėgumu. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Rugsėjo mėn. 16 d. 10:08
Koncernui „Achemos grupė“ priklausanti trąšų ir chemijos produktų gamintoja „Achema“ nuo spalio mėnesio vėl dirbs visu pajėgumu. Gamykla planuoja baigti vieno iš dviejų amoniako cechų remontą ir nuo spalio pradžios kaip įprasta veiks... »
JAV laukiama, kad FED vadovė Janet Yellen (Dženet Jelen) duos signalų rinkai dviem kryptimis: pirmiausia, kaip FED vertina pastarųjų mėnesių nedarbo rinkos situacijos gerėjimą, ir ar gerėjimo tempas atitinka FED lūkesčius, ir antra – kada galima tikėtis bazinių palūkanų didinimo. scanpix.ee nuotr.
2014 Rugsėjo mėn. 15 d. 17:00
Šią savaitę visų investuotojų akys bus nukreiptos į JAV centrinio banko (FED) susirinkimą ir Škotijos referendumą. Pastarajame didelių netikėtumų nelaukiama, tačiau manoma, kad net ir Škotijos atsiskyrimo atveju ypatingai blogų ilgalaikių... »
Vasarą padaugėjo pramogaujančiųjų ore ir ant vandens. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Rugsėjo mėn. 15 d. 15:43
Vasarą padaugėjo pramogaujančiųjų ore ir ant vandens. Mažųjų pramoginių laivų savininkai pajūryje sako pagaliau galėję lengviau atsikvėpti – netrūko nei plaukiančiųjų į delfinariumą, nei norinčiųjų kitaip iškylauti. Nemažą... »
Vyriausybė svarsto siūlymą keisti valstybės valdomų įmonių vadovų atlyginimų skaičiavimo tvarką. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Rugsėjo mėn. 15 d. 15:07
Vyriausybė svarsto siūlymą keisti valstybės valdomų įmonių vadovų atlyginimų skaičiavimo tvarką, pastoviąją jo dalį susiejant su valstybės pareigūnų ir tarnautojų pareiginės algos baziniu dydžiu, o ne su minimalia alga (MMA). »
Šių metų gruodį pradėsiantis veikti suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) laivas-saugykla, kuriam metų pradžioje iškilmingai suteiktas „The Independence“ vardas, stovės prisišvartavęs prie krantinės, esančios Kiaulės Nugaros saloje. scanpix.ee nuotr.
2014 Rugsėjo mėn. 15 d. 12:34
Šių metų gruodį pradėsiantis veikti suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) laivas-saugykla, kuriam metų pradžioje iškilmingai suteiktas „The Independence“ vardas, stovės prisišvartavęs prie krantinės, esančios Kiaulės Nugaros saloje... »
Galimybės, kad Rusija smarkiai sumažins ar nutrauks dujų tiekimą Lietuvai, yra mažos, sako energetikos holdingo „Lietuvos energija“ vadovas. scanpix.ee nuotr.
2014 Rugsėjo mėn. 15 d. 10:54
Galimybės, kad Rusija smarkiai sumažins ar nutrauks dujų tiekimą Lietuvai, yra mažos, sako energetikos holdingo „Lietuvos energija“ vadovas. Pasak Daliaus Misiūno, per Lietuvą dujos tranzitu tiekiamos į Karaliaučių, šalis baigia statyti... »
„Aš visai nematau jokios grėsmės“, – apie galimą dujų tiekimo sutrikimą Lietuvai teigė premjeras Algirdas Butkevičius. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Rugsėjo mėn. 15 d. 08:08
„Aš visai nematau jokios grėsmės“, – LRT televizijos laidoje „Savaitė“ apie galimą dujų tiekimo sutrikimą Lietuvai teigė premjeras Algirdas Butkevičius. Jis taip pat atskleidė, kad jį tenkintų Kęstučio Daukšio kandidatūra į Energetikos... »
Ne geriausias dienas išgyvenantys Lenkijos prekybos tinklai pasitelkdami regioninę spaudą vis intensyviau ieško naujų pirkėjų Pietų Lietuvoje. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Rugsėjo mėn. 12 d. 10:06
Ne geriausias dienas išgyvenantys Lenkijos prekybos tinklai pasitelkdami regioninę spaudą vis intensyviau ieško naujų pirkėjų Pietų Lietuvoje – Marijampolės, Alytaus ir kitų Pietų Lietuvos miestų gyventojams jau tapo įprasta aptikti reklaminių... »
Didesniu šriftu atspausdinta kaina litais ir mažesniu – eurais, arba du vienodo dydžio, šrifto ir spalvos skaičiai viename lape – taip teisingai iki metų pabaigos turi būti nurodomos prekių kainos prie euro pereinančioje Lietuvoje. scanpix.ee nuotr.
2014 Rugsėjo mėn. 12 d. 08:37
Didesniu šriftu atspausdinta kaina litais ir mažesniu – eurais, arba du vienodo dydžio, šrifto ir spalvos skaičiai viename lape – taip teisingai iki metų pabaigos turi būti nurodomos prekių kainos prie euro pereinančioje Lietuvoje. »
Lietuva dujų stygiaus nejaučia, jų tiekimas iš Rusijos nėra sutrikęs, tvirtina premjeras Algirdas Butkevičius. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Rugsėjo mėn. 11 d. 13:55
Lietuva dujų stygiaus nejaučia, jų tiekimas iš Rusijos nėra sutrikęs, tvirtina premjeras Algirdas Butkevičius. »
Daugiausia užfiksuota atvejų, kai kainos nenurodomos abejomis valiutomis. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Rugsėjo mėn. 11 d. 13:52
Valstybės institucijoms prieš euro įvedimą stebint prekių ir paslaugų kainas, pirmąją savaitę jau buvo pažeidimų, sako Vartotojų teisių apsaugos tarnybos vadovas. Pasak Felikso Petrausko, daugiausia atvejų, kai kainos nenurodomos abejomis... »
Seimas ketvirtadienį iki kitų metų gegužės atidėjo terminą, iki kurio reikia parengti dėl ekonomikos krizės sumažinto darbo užmokesčio kompensavimo tvarką. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Rugsėjo mėn. 11 d. 09:45
Seimas ketvirtadienį iki kitų metų gegužės atidėjo terminą, iki kurio reikia parengti dėl ekonomikos krizės sumažinto darbo užmokesčio kompensavimo tvarką. »
Rimstant nekilnojamojo turto rinkai, nekilnojamojo turto projektų vystytojai neriasi iš kailio pirkėjams bandydami parduoti statomus daugiabučius. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Rugsėjo mėn. 10 d. 15:35
Rimstant nekilnojamojo turto rinkai, nekilnojamojo turto projektų vystytojai neriasi iš kailio pirkėjams bandydami parduoti statomus daugiabučius. Konkuruojama ne tik vieta, komunikacijomis, bet ir objekto kokybe. Sostinėje statytojai pristatė daugiabutį... »
Ant lietuviškų eurų matysime Vytį. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Rugsėjo mėn. 10 d. 12:39
Įsivedę eurą savo identiteto tikrai neprarasime, atvirkščiai – tik sustiprinsime, teigia Lietuvos banko Tarptautinių ryšių departamento vyresnysis specialistas Marius Skuodis. „Kadangi visose šalyse, turinčiose eurą, viena euro monetos... »
Atidarymo renginyje dalyvavęs Lietuvos Respublikos ūkio ministras Evaldas Gustas teigia, kad pastaruoju metu matomas padidėjęs investuotojų dėmesys Lietuvos regionams.
2014 Rugsėjo mėn. 10 d. 10:24
Antradienį Kareivonyse (Elektrėnų savivaldybė) pristatytos vieno didžiausių Lietuvos regionuose įsikūrusių darbdavių „Boen Lietuva“ naujosios kietmedžio grindų gamybos linijos. Antra pagal dydį Europoje parketo gamintoja „Bauwerk Boen... »
Europos Komisija (EK) svarsto galimybę skirti kompensacijas žvejams, kurie dėl konflikto Ukrainoje patiria nuostolių. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Rugsėjo mėn. 9 d. 12:24
Europos Komisija (EK) svarsto galimybę skirti kompensacijas žvejams, kurie dėl konflikto Ukrainoje patiria nuostolių, pranešė nepriklausoma Airijos radijo stotis „Newstalk“. ES šiam sektoriui galėtų suteikti finansinę paramą, taip pat galėtų... »
Pardavėjai nustatė, o vėliau ir psichologai patvirtino faktą, kad 9,99 Lt pirkėjui atrodo pigiau nei 10 Lt. VL archyvo nuotr.
2014 Rugsėjo mėn. 9 d. 11:59
Pardavėjai nustatė, o vėliau ir psichologai patvirtino faktą, kad 9,99 Lt pirkėjui atrodo pigiau nei 10 Lt. Kainas perskaičiavus iš litų į eurus, 99 centų po kablelio neturėtų likti, tačiau laikui bėgant jie ir vėl atsiras, sako rinkodaros... »
Lyčių diskriminacija jaučiama ne tik darbo rinkoje ar versle, bet ir apskaičiuojant bendrąjį vidaus produktą, formuojant valstybės biudžetą ar vykdant užsienio prekybą. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Rugsėjo mėn. 8 d. 14:37
Lyčių diskriminacija jaučiama ne tik darbo rinkoje ar versle, bet ir apskaičiuojant bendrąjį vidaus produktą, formuojant valstybės biudžetą ar vykdant užsienio prekybą. Be to, daugumoje Europos Sąjungos šalių neatsižvelgiama, kokią pridėtinę... »

Naujausios


Pasiūlymai

Informacija kasdien

Vardadieniai:

Pranas, Pranciškus, Sintautas, Sintautė

TV programa:

   
TV3 programa
LNK programa
BTV programa
   
   
LTV programa
TV6 programa
LTV2 programa
Lietuvos Rytas. TV
   

Apklausa

Ar reikia įteisinti netradicinę mediciną?

Kainos

Degalai:

Valiutos:

2014-09-17
Valiutos_usd
USD  
Arrow up
2.6709 LT
EUR     3.4528 LT
Valiutos_gbp
GBP  
Arrow down
4.3234 LT
Valiutos_lvl
LVL     4.9184 LT

Daugiau...

Žaliavos:

 

Kaina, USD

 

Matas

Nafta
Arrow down
94.76   bar.
Dujos
Arrow down
3.98   MMBTU
Auksas
Arrow up
1237.6   oz

Anupro Dirvelės nuotykiai

Jau šermukšniai suliepsnojo, Darosi erdvu laukuos. O Anupras sužinojo, Kad mokyklos vėl streikuos.
– Tai laimingas bus Jonukas – Galvos sukti nereikės. – Onė mylimą anūką Blynais namuose penės.
– One, blynų nepakanka. Mokslų reikia jam, draugų. Tad ir mokytojams tenka Stengtis iš visų jėgų.
– Bet ir mokytojai – žmonės... Algos jų – pelė miškuos... Pašykštės valdžia malonės – Iki pergalės streikuos.