Parsisiųskite

Balandžio 16 d., trečiadienis
 
Gauk naujienas el. paštu:
Atsisakyti
 
 

Naujienos Švietimas. Kultūra Tik VDU turi asmenims su judėjimo negalia pritaikytas auditorijas

2013 Vasario mėn. 8 d. 10:13

Tik VDU turi asmenims su judėjimo negalia pritaikytas auditorijas

Lietuvos studentų sąjungos tyrimas atskleidė, kad tik kas ketvirta Lietuvos aukštoji mokykla yra visiškai pritaikyta asmenims su judėjimo negalia. O ketvirtadalio aukštųjų mokyklų auditorijos bei trečdalio aukštųjų administracijos patalpos yra visiškai netinkamos studentams, dėstytojams, darbuotojams su judėjimo negalia.

Tik VDU teigia turintys asmenims su judėjimo negalia visiškai pritaikytas auditorijas bei administracijos patalpas, o likę universitetai studentams su judėjimo negalia yra atviri tik iš dalies. visiskirtingivisilygus.lt nuotr.

Tik VDU teigia turintys asmenims su judėjimo negalia visiškai pritaikytas auditorijas bei administracijos patalpas, o likę universitetai studentams su judėjimo negalia yra atviri tik iš dalies. visiskirtingivisilygus.lt nuotr.

Daugiausiai studentų su specialiaisiais poreikiais šiais metais studijuoja Vytauto Didžiojo universitete (VDU) – 138 studentai (pernai – 127). Vilniaus universitete (VU) – 91 studentas (pernai – 97), Šiaulių universitete (ŠU) – 63 studentai (pernai – 53), Lietuvos edukologijos universitete (LEU) – 54 studentai (57) bei Mykolo Romerio universitete (MRU) – 53 studentai (43).

„Šiose universitetinėse mokyklose kartu studijuoja beveik pusė visų studentų su specialiaisiais poreikiais, tačiau tik VDU teigia turintys asmenims su judėjimo negalia visiškai pritaikytas auditorijas bei administracijos patalpas, o likę universitetai studentams su judėjimo negalia yra atviri tik iš dalies. Manau, kad vangus aukštųjų mokyklų pritaikymo neįgaliesiems procesas yra vienas rimčiausių studijų prieinamumo stabdžių Lietuvoje. Jeigu tik aukštosios suteiktų tokią galimybę, asmenų su specialiais poreikiais jose studijuotų žymiai daugiau“, – sako Lietuvos studentų sąjungos prezidentas Dainius Dikšaitis.

Tyrimas atskleidė, kad studentai su specialiaisiais poreikiais labiau linkę rinktis mokymosi įstaigas, kurios yra atidesnės jų poreikiams. Aukštųjų, kurios priima daugiausiai neįgaliųjų, dešimtuką jau keli metai sudaro tos pačios aukštosios. Tačiau iš 2009-2013 m. duomenų kitimo matyti, kad kai kuriose mokyklose, pvz., LEU, studentų su specialiaisiais poreikiais sumažėjo perpus, tuo tarpu kitose pokyčiai - gerokai mažesni. VDU studentų su specialiaisiais poreikiais skaičius nuolat auga.

Pasak Lietuvos žmonių su negalia asociacijos (LŽSN) prezidentės Rasos Kavaliauskaitės, neįgalieji Lietuvoje yra priversti rinktis ne labiausiai norimas specialybes, bet tas, kurias fiziškai galės studijuoti.

„Apmaudu, bet galbūt prarandame daug gabių muzikų, tapytojų, matematikų, istorikų. Žmogus, turintis judėjimo negalią, ypač judantis neįgaliojo vežimėliu, dažnu atveju renkasi specialybę ne pagal savo pomėgius, bet pagal galimybę patekti į aukštosios mokyklos pastatą ir būti kiek įmanoma nepriklausomu ir savarankišku“, - sako R. Kavaliauskaitė.

Iš 35 apklaustų aukštųjų mokyklų, kuriose studijuoja asmenys su specialiaisiais poreikiais, tik 12 galėjo pateikti savo studentų negalios tipus. Likusios aukštosios mokyklos tokių duomenų neturi. 2009-2010 m. tokių aukštųjų mokyklų buvo 16. Iš aukštųjų mokyklų pateiktų 

duomenų matyti, kad daugiausia žinoma asmenų su specialiaisiais poreikiais, kurie turi judėjimo negalią bei vidaus sutrikimų.

Lietuvos studentų sąjunga atliko tyrimą ,,Neįgalieji aukštajame moksle“, siekdama išsiaiškinti asmenų su specialiaisiais poreikiais skaičių bei jų padėtį Lietuvos aukštosiose mokyklose 2012-2013 akademiniais mokslo metais. Tyrimo apklausa buvo vykdoma 2012 m. lapkričio-gruodžio mėnesiais. Prašymai dalyvauti apklausoje buvo išsiųsti 47 valstybinėms ir privačioms aukštosioms mokykloms, iš kurių 42 pateikė atsakymus. Iš atsakymus pateikusiųjų aukštųjų mokyklų, 35-iose studijuoja studentai su specialiaisiais poreikiais.

Apklaustose aukštosiose mokyklose 2012-2013 akademiniais metais studijuoja 834 studentai su specialiaisiais poreikiais. Šiemet studijuoti įstojo 266 studentai (170 - į bakalauro ar profesinio bakalauro studijas, 56 - į magistro studijas, 32 į vientisąsias bei 8 - į doktorantūros studijas). Šių mokyklų administracijos atstovų teigimu, jose pernai studijavo 835 studentai su specialiaisiais poreikiais, taigi, bendras studentų skaičius sumažėjo tik vienu studentu. Neįgaliųjų Lietuvos aukštosiose mokyklose situaciją Studentų sąjunga tiria kasmet nuo 2005-ųjų.

Lietuvos studentų sąjungos inf.

Platinti, skelbti, kopijuoti Krašto spaudos informacijas ir fotoinformacijas be raštiško UAB "Krašto spauda" sutikimo draudžiama. Susitarti dėl turinio galima parašius laišką adresu redakcija@krastospauda.lt
atgal
Palikti komentarą
Vardas:* El. paštas:
Komentaras:*
Švietimas. Kultūra
„Danijos spaudoje, socialiniuose tinkluose mirgėte mirga, lietuviškomis akimis žiūrint, nepriimtinos leksikos, keiksmažodžių, slengo. Niekas iš to problemos nedaro, nes žmonės taip kalba ir rašo“, – sako ndrė Lovheim Pedersen.
2014 Balandžio mėn. 18 d. 09:10
Naujas „Danų-lietuvių kalbų žodynas“ parašytas pagal danišką tradiciją, jokių žodžių neišstumiant į kalbos paribius ir užribius, sako jo sudarytoja vertėja, filologė Indrė Lovheim Pedersen, nevengusi nei slengo, nei vulgariosios... »
Nobelio premiją pelnęs Kolumbijos rašytojas Gabrielis Garcia Marquezas, kuris savo epinėse magiškojo realizmo istorijose vaizdavo meilę, šeimą ir diktatūrą Lotynų Amerikoje, mirė ketvirtadienį, būdamas 87 metų. alloverpress.ee nuotr.
2014 Balandžio mėn. 18 d. 08:38
Nobelio premiją pelnęs Kolumbijos rašytojas Gabrielis Garcia Marquezas, kuris savo epinėse magiškojo realizmo istorijose vaizdavo meilę, šeimą ir diktatūrą Lotynų Amerikoje, mirė ketvirtadienį, būdamas 87 metų. »
Antradienio vakarą „Domus galerijoje“ atidaryta didžiausia lietuvių dailės paroda „Menas namams“. Organiztorių nuotr.
2014 Balandžio mėn. 17 d. 10:55
Antradienio vakarą „Domus galerijoje“ atidaryta didžiausia lietuvių dailės paroda „Menas namams“. Į parodos atidarymą suplūdo per 400 meno mylėtojų, verslininkų, meno mecenatų, kolekcionierių, garsių visuomenės veikėjų. Parodą... »
Socialdemokratas kultūros viceministras pianistas Darius Mažintas. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Balandžio mėn. 16 d. 12:07
Daugybė žmonių emigruoja iš Lietuvos tam, kad mokslo ir meno žinių galėtų semtis iš pasaulinio garso profesionalų, tačiau socialdemokratas kultūros viceministras pianistas Darius Mažintas siūlo juos sukviesti pagyventi Lietuvoje. Lietuvoje. »
Netrukus sueis 40 dienų, kai Tel Avive, Izraelyje, nesulaukęs 80-mečio, mirė žymus mūsų rašytojas Icchokas Meras. LR ambasados Izraelyje archyvo nuotr.
2014 Balandžio mėn. 16 d. 08:14
Netrukus sueis 40 dienų, kai Tel Avive, Izraelyje, nesulaukęs 80-mečio, mirė žymus mūsų rašytojas Icchokas Meras. Užuojautą velionio šeimai išreiškė ne tik Lietuvos Respublikos Prezidentė D.Grybauskaitė bei visas pulkas aukštų valdžios... »
R. Granauskui balandžio 18-ąją sukaks 75-eri. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Balandžio mėn. 15 d. 13:21
„Klysk, žmogau! Didžiausia tavo klaida yra klaidos baimė. Kas taip pasakė? Manau, pats Ponas Dievas. Kartu ir palaimino visus klysti drįstančius“, – taip savo naują netrukus pasirodysiančią knygą pradeda rašytojas Romualdas Granauskas... »
Lietuvos dailės muziejus ketvirtadienį Vilniaus paveikslų galerijoje atidaro parodą „Marcelijaus Martinaičio margučiai“. Lietuvos dailės muziejaus nuotr.
2014 Balandžio mėn. 15 d. 13:17
Lietuvos dailės muziejus ketvirtadienį Vilniaus paveikslų galerijoje atidaro parodą „Marcelijaus Martinaičio margučiai“. »
Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje, atidaroma paroda „Materialusis siurrealizmas“ iš privačios Salvadoro Dali kūrinių kolekcijos. alloverpress.ee nuotr.
2014 Balandžio mėn. 15 d. 13:15
Antradienį Vilniuje, Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje, atidaroma paroda „Materialusis siurrealizmas“ iš privačios Salvadoro Dali kūrinių kolekcijos. »
Mykolo Romerio universitete septynių Europos ir Azijos universitetų atstovai elektroniniu parašu patvirtins naujo konsorciumo kūrimą.
2014 Balandžio mėn. 15 d. 12:00
Balandžio 15 d. 10 val. Mykolo Romerio universitete (I-414 aud.) septynių Europos ir Azijos universitetų atstovai elektroniniu parašu patvirtins naujo konsorciumo kūrimą. Renginyje virtualios kapsulės įkasimu taip pat bus duotas startas MRU Socialinių... »
Dailininkas. Refleksija i senąja Mingę.
2014 Balandžio mėn. 14 d. 09:07
Visais laikais menininkus jaudino prisiminimuose įspausti ženklai. Emocines laiko permainas su praeitimi ir šiandien bando suderinti dailininkai bei fotografai.  Lilija Valatkienė, žurnalistė ir fotografė savo parodos „Laiko ženklai“... »
Kultūros tarybos pirmininkė Daina Urbanavičienė. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Balandžio mėn. 11 d. 12:30
Lietuvos kultūros taryba paskirstė lėšas šių metų kultūros projektams – pirmuoju projektų konkurso etapu parėmė beveik pusantro tūkstančio kultūros projektų, skirta per 35 milijonus litų. Kurie projektų vertinimo kriterijai kritikuotini... »
Balandžio 15–26 d. vyks ketvirtoji didžiausia lietuvių dailės paroda „Menas namams“. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Balandžio mėn. 9 d. 15:44
Balandžio 15–26 d. vyks ketvirtoji didžiausia lietuvių dailės paroda „Menas namams“. Joje meno kūrinius eksponuos 110 menininkų iš visos Lietuvos: tapytojų, grafikų, skulptorių, juvelyrų, tekstilininkų, vitražo kūrėjų. Šiais metais... »
Aktorė ir režisierė Oona Mekas, viešnagės Vilniuje metu pristatė vaidybinį filmą „Lošėjas“. imdb.com nuotr.
2014 Balandžio mėn. 8 d. 10:55
„Įvairovė irgi turi savo ribas. Šiandien sukuriama tiek filmų, kad jiems nebeužtenka erdvės, auditorijos. Jie lieka nepastebėti. Jeigu kino industrija vystysis tokiais tempais, jos laukia svarbus lūžis“, – sako aktorė ir režisierė Oona... »
„Jauno teatro dienas“ pradėjo festivalio šeimininkai – Klaipėdos jaunimo teatras, vadovaujamas Valentino Masalskio.
2014 Balandžio mėn. 4 d. 12:06
Klaipėdoje ketvirtadienį prasidėjo antrus metus rengiamas festivalis „Jauno teatro dienos“. Dalis spektaklių bus rodoma naujoje erdvėje – dar tebestatomame Kultūros fabrike. »
Šiemet įkurtas Jaunimo miuziklo teatras yra pirmas žingsnis miuziklo kultūros sklaidai Lietuvoje. jmt.lt nuotr.
2014 Balandžio mėn. 3 d. 10:29
Ilgus metus šalies scenos meno gerbėjus džiugindavo vienas kitas miuziklo spektaklis, tačiau rimta miuziklo tradicija Lietuvoje taip ir nesusiformavo. Šiemet savo veiklą oficialiai pradeda Jaunimo miuziklo teatras, siekiantis užpildyti šią nišą... »
„Visa Lietuva skaito vaikams“ trečiadienį pradeda keliauti po vaikų globos namus ir kviesti vaikus kartu skaityti knygas. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Balandžio mėn. 2 d. 15:24
Trečius metus gyvuojanti socialinė akcija „Visa Lietuva skaito vaikams“ trečiadienį pradeda keliauti po vaikų globos namus ir kviesti vaikus kartu skaityti knygas. »
Kino apdovanojimų „Sidabrinė gervė 2014“ atrankos vertinimo komisija šiais metais sulaukė net 9 didžiųjų vaidybinių filmų, taip pat buvo gausu dokumentinių ir studentų darbų. Organizatorių nuotr.
2014 Balandžio mėn. 1 d. 14:12
Kino apdovanojimų „Sidabrinė gervė 2014“ atrankos vertinimo komisija šiais metais sulaukė net 9 didžiųjų vaidybinių filmų, taip pat buvo gausu dokumentinių ir studentų darbų, rašoma Lietuvių kino akademijos pranešime. Septintosios... »
Iki metų pabaigos „dainuojančiais šekspyrais“ pabus Vidas Bareikis, Gediminas ir Ainis Storpirščiai, grupė „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“ ir dar daugybė muzikuojančių aktorių. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Balandžio mėn. 1 d. 10:47
Jaunimo teatras pradėjo dainuojančių aktorių koncertų ciklą „Dainuojantis Šekspyras“. Iki metų pabaigos koncertus surengs įvairių kartų, skirtingų žanrų kūrinius atliekantys aktoriai. »
Teatro "Saula" kolektyvas. Organizatorių nuotr.
2014 Kovo mėn. 31 d. 14:15
Kovo 27 d. buvo minima Pasaulinė teatro diena. Šios dienos proga Plungės kultūros centras kvietė į nepamirštamą teatro dieną. »
Vilniaus universiteto centrinių rūmų Mažojoje auloje vyks Kristijono Donelaičio poemos „Metai“ vertimo į ispanų kalbą „Las estaciones del año“ pristatymas. donelaitis.info.lt nuotr.
2014 Kovo mėn. 31 d. 13:58
Vilniaus universiteto centrinių rūmų Mažojoje auloje vyks Kristijono Donelaičio poemos „Metai“ vertimo į ispanų kalbą „Las estaciones del año“ pristatymas. Renginyje dalyvaus kūrinio vertėja, Vilniaus universiteto Užsienio kalbų instituto... »
Yana Ross šiemet pelnė geriausios režisierės titulą už spektaklį „Mūsų klasė“. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Kovo mėn. 29 d. 11:28
Logiška, kad „Auksiniai scenos kryžiai“ užvakar, Tarptautinę teatro dieną, buvo iškilmingai išdalyti šių metų Lietuvos kultūros sostinėje Panevėžyje. Nuostabu, kad į provincijos teatrą, kad ir Juozo Miltinio, suvažiavo tiek publikos... »
Geriausios metų aktorės vardą N. Savičenko pelnė už Irinos Arkadinos vaidmenį „Žuvėdroje“. Tai jau trečiasis Auksinis scenos kryžius aktorės karjeroje. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Kovo mėn. 28 d. 09:07
Geriausiais metų aktoriais, pagrindinių vaidmenų atlikėjais tapo aktoriai Nelė Savičenko ir Martynas Nedzinskas, suvaidinę motinos ir sūnaus vaidmenį Oskaro Koršunovo režisuotame spektaklyje pagal Antono Čechovo pjesę „Žuvėdra“. »
Pirmadienį startavusi kasmetinė teatro dienai skirta iniciatyva „Kviečiu tave į teatrą“ prasidėjo rekordais. „Meno fortas“ nuotr.
2014 Kovo mėn. 27 d. 14:04
Pirmadienį startavusi kasmetinė teatro dienai skirta iniciatyva „Kviečiu tave į teatrą“ prasidėjo rekordais. Vos per pirmas tris iniciatyvos dienas teatro mėgėjai į akcijoje dalyvaujančius spektaklius įsigijo daugiau nei 7 tūkst. bilietų... »
Ketvirtadienio vakarą Panevėžyje, Juozo Miltinio teatre, geriausiems praėjusių metų teatro kūrėjams bus įteikti Auksiniai scenos kryžiai. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Kovo mėn. 27 d. 09:30
Ketvirtadienio vakarą Panevėžyje, Juozo Miltinio teatre, geriausiems praėjusių metų teatro kūrėjams bus įteikti Auksiniai scenos kryžiai. »
Kauno dramos teatro vadovas E. Stančikas džiaugėsi apdovanojimu už geriausią festivalio spektaklį „Apsivalymas“, kurį režisavo Jonas Jurašas. Autorės nuotr.
2014 Kovo mėn. 26 d. 09:42
Rokiškyje Oskaro Koršunovo spektakliu „Žuvėdra“ baigėsi jubiliejinis profesionalių teatrų festivalis „Vaidiname žemdirbiams“. Pagrindinius Lietuvoje unikalios, trisdešimt metų rokiškėnų puoselėjamos teatrų šventės prizus šiemet... »

Naujausios


Pasiūlymai

Informacija kasdien

Vardadieniai:

Amalija, Anzelmas, Milgeda, Milgedas, Skalvė

TV programa:

   
TV3 programa
LNK programa
BTV programa
   
   
LTV programa
TV6 programa
LTV2 programa
Lietuvos Rytas. TV
   

Apklausa

Ar žiūrėsite kandidatų į prezidentus debatus?

Kainos

Degalai:

Valiutos:

2014-04-21
Valiutos_usd
USD     2.495 LT
EUR     3.4528 LT
Valiutos_gbp
GBP     4.1988 LT
Valiutos_lvl
LVL     4.9184 LT

Daugiau...

Žaliavos:

 

Kaina, USD

 

Matas

Nafta
Arrow down
104.12   bar.
Dujos   4.74   MMBTU
Auksas
Arrow down
1285.9   oz

Anupro Dirvelės nuotykiai

Stiebiasi kiekvienas daigas – Juk rytoj Velykos. Gainioja debesėlius Pietrytis išdykęs.
– Su ateinančiom, kaimynai, – Šūkteli Balaišis. – Prašome rytoj užsukti Į margučių vaišes.
– Bus pyragų kiek tik telpa: Šiandien kepa Stasė. Na, o mes su Anupru Dar kai ką surasim...
– Ačiū, kad kvieti, kaimyne, – Onė atsišaukia. – Bet... namuos margučių rėtis Anūkėlių laukia.