Parsisiųskite

Balandžio 16 d., trečiadienis
 
Gauk naujienas el. paštu:
Atsisakyti
 
 

Naujienos Švietimas. Kultūra Teatro dieną bus įteikiami 2011-ųjų "Auksiniai scenos kryžiai"

2012 Kovo mėn. 26 d. 14:22

Teatro dieną bus įteikiami 2011-ųjų "Auksiniai scenos kryžiai"

Tarptautinę teatro dieną, kovo 27-ąją, už 2011 metais Lietuvos teatrų scenose nuveiktus darbus geriausi šalies teatro menininkai premijomis ir atminimo ženklais bus tradiciškai apdovanoti Lietuvos nacionalinio dramos teatro scenoje.

Nacionalinės dramaturgijos pastatymo kategorijoje figūruoja spektakliai "Išvarymas", "Mr. Fluxus, arba Šarlatanai" ir "Lietaus žemė" (Teatras "Atviras ratas").

Nacionalinės dramaturgijos pastatymo kategorijoje figūruoja spektakliai "Išvarymas", "Mr. Fluxus, arba Šarlatanai" ir "Lietaus žemė" (Teatras "Atviras ratas").

 
 Į geriausio režisieriaus titulą pretenduoja Oskaras Koršunovas už spektaklius "Miranda" (OKT-Vilniaus miesto teatras) ir "Išvarymas" (Lietuvos nacionalinis dramos teatras), Jonas Vaitkus, sukūręs spektaklį "Visuomenės priešas" Lietuvos nacionaliniame dramos teatre, ir Vidas Bareikis, režisavęs spektaklį "Mr. Fluxus, arba Šarlatanai" (No Theatre).
 
 Pagrindinio dramos aktoriaus vaidmens kategorijoje varžosi Povilas Budrys (Prosperas spektaklyje "Miranda"), Dainius Gavenonis (Tomas Stokmanas spektaklyje "Visuomenės priešas"), Ainis Storpirštis (Benas spektaklyje "Išvarymas" ir Mačiūnas spektaklyje "Mr. Fluxus") bei Rimantas Teresas už vaidmenis Juozo Miltinio dramos teatro spektakliuose "Vedybos" ir "Hanana, kelkis ir eik".
 
 Į dramos aktorės pagrindinio vaidmens titulą pretenduoja Eglė Gabrėnaitė (Vasa, "Motina", Valstybinis Vilniaus mažasis teatras), Airida Gintautaitė (Miranda spektaklyje "Miranda"), Inesa Paliulytė spektakliuose "Vedybos" ir "Hanana, kelkis ir eik", Eglė Mikulionytė už vaidmenį spektaklyje "Apsivalymas" (Kauno valstybinis dramos teatras).
 
 Dramos antro plano vaidmens kategorijoje rungiasi Darius Meškauskas, Leonardas Pobedonoscevas, Marius Repšys ir Albinas Kėleris. Į geriausios antraplanio vaidmens dramos aktorės titulą pretenduoja Rasa Samuolytė, Monika Vaičiulytė ir Elzė Gudavičiūtė.
 
 Taip pat bus skelbiami geriausias metų scenografas, geriausias teatro kostiumų dailininkas ir kompozitorius, geriausi operos solistė ir solistas, geriausio spektaklio vaikams ir lėlių teatro kūrėjai.
 
 Į Jaunojo menininko vardą pretenduoja choreografai ir šokėjai Airida Gudaitė ir Laurynas Žakevičius, kompozitorius Gediminas Gelgotas, operos solistas Tadas Girininkas ir aktorius Ainis Storpirštis.
 
 Metų teatro reiškiniu gali tapti teatro judėjimas "No theatre" ir Vidas Bareikis, taip pat "trupė p.s." ir Valentinas Masalskis bei Mantas Markevičius.
 
 Nacionalinės dramaturgijos pastatymo kategorijoje figūruoja spektakliai "Išvarymas", "Mr. Fluxus, arba Šarlatanai" ir "Lietaus žemė" (Teatras "Atviras ratas").
 
 Tradiciškai Teatro dieną bus įteikiamas ir Boriso Dauguviečio auskaras - už nuopelnus teatro menui.

ELTA ir valstietis.lt

Platinti, skelbti, kopijuoti Krašto spaudos informacijas ir fotoinformacijas be raštiško UAB "Krašto spauda" sutikimo draudžiama. Susitarti dėl turinio galima parašius laišką adresu redakcija@krastospauda.lt
atgal
Palikti komentarą
Vardas:* El. paštas:
Komentaras:*
Švietimas. Kultūra
„Danijos spaudoje, socialiniuose tinkluose mirgėte mirga, lietuviškomis akimis žiūrint, nepriimtinos leksikos, keiksmažodžių, slengo. Niekas iš to problemos nedaro, nes žmonės taip kalba ir rašo“, – sako ndrė Lovheim Pedersen.
2014 Balandžio mėn. 18 d. 09:10
Naujas „Danų-lietuvių kalbų žodynas“ parašytas pagal danišką tradiciją, jokių žodžių neišstumiant į kalbos paribius ir užribius, sako jo sudarytoja vertėja, filologė Indrė Lovheim Pedersen, nevengusi nei slengo, nei vulgariosios... »
Nobelio premiją pelnęs Kolumbijos rašytojas Gabrielis Garcia Marquezas, kuris savo epinėse magiškojo realizmo istorijose vaizdavo meilę, šeimą ir diktatūrą Lotynų Amerikoje, mirė ketvirtadienį, būdamas 87 metų. alloverpress.ee nuotr.
2014 Balandžio mėn. 18 d. 08:38
Nobelio premiją pelnęs Kolumbijos rašytojas Gabrielis Garcia Marquezas, kuris savo epinėse magiškojo realizmo istorijose vaizdavo meilę, šeimą ir diktatūrą Lotynų Amerikoje, mirė ketvirtadienį, būdamas 87 metų. »
Antradienio vakarą „Domus galerijoje“ atidaryta didžiausia lietuvių dailės paroda „Menas namams“. Organiztorių nuotr.
2014 Balandžio mėn. 17 d. 10:55
Antradienio vakarą „Domus galerijoje“ atidaryta didžiausia lietuvių dailės paroda „Menas namams“. Į parodos atidarymą suplūdo per 400 meno mylėtojų, verslininkų, meno mecenatų, kolekcionierių, garsių visuomenės veikėjų. Parodą... »
Socialdemokratas kultūros viceministras pianistas Darius Mažintas. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Balandžio mėn. 16 d. 12:07
Daugybė žmonių emigruoja iš Lietuvos tam, kad mokslo ir meno žinių galėtų semtis iš pasaulinio garso profesionalų, tačiau socialdemokratas kultūros viceministras pianistas Darius Mažintas siūlo juos sukviesti pagyventi Lietuvoje. Lietuvoje. »
Netrukus sueis 40 dienų, kai Tel Avive, Izraelyje, nesulaukęs 80-mečio, mirė žymus mūsų rašytojas Icchokas Meras. LR ambasados Izraelyje archyvo nuotr.
2014 Balandžio mėn. 16 d. 08:14
Netrukus sueis 40 dienų, kai Tel Avive, Izraelyje, nesulaukęs 80-mečio, mirė žymus mūsų rašytojas Icchokas Meras. Užuojautą velionio šeimai išreiškė ne tik Lietuvos Respublikos Prezidentė D.Grybauskaitė bei visas pulkas aukštų valdžios... »
R. Granauskui balandžio 18-ąją sukaks 75-eri. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Balandžio mėn. 15 d. 13:21
„Klysk, žmogau! Didžiausia tavo klaida yra klaidos baimė. Kas taip pasakė? Manau, pats Ponas Dievas. Kartu ir palaimino visus klysti drįstančius“, – taip savo naują netrukus pasirodysiančią knygą pradeda rašytojas Romualdas Granauskas... »
Lietuvos dailės muziejus ketvirtadienį Vilniaus paveikslų galerijoje atidaro parodą „Marcelijaus Martinaičio margučiai“. Lietuvos dailės muziejaus nuotr.
2014 Balandžio mėn. 15 d. 13:17
Lietuvos dailės muziejus ketvirtadienį Vilniaus paveikslų galerijoje atidaro parodą „Marcelijaus Martinaičio margučiai“. »
Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje, atidaroma paroda „Materialusis siurrealizmas“ iš privačios Salvadoro Dali kūrinių kolekcijos. alloverpress.ee nuotr.
2014 Balandžio mėn. 15 d. 13:15
Antradienį Vilniuje, Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje, atidaroma paroda „Materialusis siurrealizmas“ iš privačios Salvadoro Dali kūrinių kolekcijos. »
Mykolo Romerio universitete septynių Europos ir Azijos universitetų atstovai elektroniniu parašu patvirtins naujo konsorciumo kūrimą.
2014 Balandžio mėn. 15 d. 12:00
Balandžio 15 d. 10 val. Mykolo Romerio universitete (I-414 aud.) septynių Europos ir Azijos universitetų atstovai elektroniniu parašu patvirtins naujo konsorciumo kūrimą. Renginyje virtualios kapsulės įkasimu taip pat bus duotas startas MRU Socialinių... »
Dailininkas. Refleksija i senąja Mingę.
2014 Balandžio mėn. 14 d. 09:07
Visais laikais menininkus jaudino prisiminimuose įspausti ženklai. Emocines laiko permainas su praeitimi ir šiandien bando suderinti dailininkai bei fotografai.  Lilija Valatkienė, žurnalistė ir fotografė savo parodos „Laiko ženklai“... »
Kultūros tarybos pirmininkė Daina Urbanavičienė. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Balandžio mėn. 11 d. 12:30
Lietuvos kultūros taryba paskirstė lėšas šių metų kultūros projektams – pirmuoju projektų konkurso etapu parėmė beveik pusantro tūkstančio kultūros projektų, skirta per 35 milijonus litų. Kurie projektų vertinimo kriterijai kritikuotini... »
Balandžio 15–26 d. vyks ketvirtoji didžiausia lietuvių dailės paroda „Menas namams“. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Balandžio mėn. 9 d. 15:44
Balandžio 15–26 d. vyks ketvirtoji didžiausia lietuvių dailės paroda „Menas namams“. Joje meno kūrinius eksponuos 110 menininkų iš visos Lietuvos: tapytojų, grafikų, skulptorių, juvelyrų, tekstilininkų, vitražo kūrėjų. Šiais metais... »
Aktorė ir režisierė Oona Mekas, viešnagės Vilniuje metu pristatė vaidybinį filmą „Lošėjas“. imdb.com nuotr.
2014 Balandžio mėn. 8 d. 10:55
„Įvairovė irgi turi savo ribas. Šiandien sukuriama tiek filmų, kad jiems nebeužtenka erdvės, auditorijos. Jie lieka nepastebėti. Jeigu kino industrija vystysis tokiais tempais, jos laukia svarbus lūžis“, – sako aktorė ir režisierė Oona... »
„Jauno teatro dienas“ pradėjo festivalio šeimininkai – Klaipėdos jaunimo teatras, vadovaujamas Valentino Masalskio.
2014 Balandžio mėn. 4 d. 12:06
Klaipėdoje ketvirtadienį prasidėjo antrus metus rengiamas festivalis „Jauno teatro dienos“. Dalis spektaklių bus rodoma naujoje erdvėje – dar tebestatomame Kultūros fabrike. »
Šiemet įkurtas Jaunimo miuziklo teatras yra pirmas žingsnis miuziklo kultūros sklaidai Lietuvoje. jmt.lt nuotr.
2014 Balandžio mėn. 3 d. 10:29
Ilgus metus šalies scenos meno gerbėjus džiugindavo vienas kitas miuziklo spektaklis, tačiau rimta miuziklo tradicija Lietuvoje taip ir nesusiformavo. Šiemet savo veiklą oficialiai pradeda Jaunimo miuziklo teatras, siekiantis užpildyti šią nišą... »
„Visa Lietuva skaito vaikams“ trečiadienį pradeda keliauti po vaikų globos namus ir kviesti vaikus kartu skaityti knygas. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Balandžio mėn. 2 d. 15:24
Trečius metus gyvuojanti socialinė akcija „Visa Lietuva skaito vaikams“ trečiadienį pradeda keliauti po vaikų globos namus ir kviesti vaikus kartu skaityti knygas. »
Kino apdovanojimų „Sidabrinė gervė 2014“ atrankos vertinimo komisija šiais metais sulaukė net 9 didžiųjų vaidybinių filmų, taip pat buvo gausu dokumentinių ir studentų darbų. Organizatorių nuotr.
2014 Balandžio mėn. 1 d. 14:12
Kino apdovanojimų „Sidabrinė gervė 2014“ atrankos vertinimo komisija šiais metais sulaukė net 9 didžiųjų vaidybinių filmų, taip pat buvo gausu dokumentinių ir studentų darbų, rašoma Lietuvių kino akademijos pranešime. Septintosios... »
Iki metų pabaigos „dainuojančiais šekspyrais“ pabus Vidas Bareikis, Gediminas ir Ainis Storpirščiai, grupė „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“ ir dar daugybė muzikuojančių aktorių. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Balandžio mėn. 1 d. 10:47
Jaunimo teatras pradėjo dainuojančių aktorių koncertų ciklą „Dainuojantis Šekspyras“. Iki metų pabaigos koncertus surengs įvairių kartų, skirtingų žanrų kūrinius atliekantys aktoriai. »
Teatro "Saula" kolektyvas. Organizatorių nuotr.
2014 Kovo mėn. 31 d. 14:15
Kovo 27 d. buvo minima Pasaulinė teatro diena. Šios dienos proga Plungės kultūros centras kvietė į nepamirštamą teatro dieną. »
Vilniaus universiteto centrinių rūmų Mažojoje auloje vyks Kristijono Donelaičio poemos „Metai“ vertimo į ispanų kalbą „Las estaciones del año“ pristatymas. donelaitis.info.lt nuotr.
2014 Kovo mėn. 31 d. 13:58
Vilniaus universiteto centrinių rūmų Mažojoje auloje vyks Kristijono Donelaičio poemos „Metai“ vertimo į ispanų kalbą „Las estaciones del año“ pristatymas. Renginyje dalyvaus kūrinio vertėja, Vilniaus universiteto Užsienio kalbų instituto... »
Yana Ross šiemet pelnė geriausios režisierės titulą už spektaklį „Mūsų klasė“. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Kovo mėn. 29 d. 11:28
Logiška, kad „Auksiniai scenos kryžiai“ užvakar, Tarptautinę teatro dieną, buvo iškilmingai išdalyti šių metų Lietuvos kultūros sostinėje Panevėžyje. Nuostabu, kad į provincijos teatrą, kad ir Juozo Miltinio, suvažiavo tiek publikos... »
Geriausios metų aktorės vardą N. Savičenko pelnė už Irinos Arkadinos vaidmenį „Žuvėdroje“. Tai jau trečiasis Auksinis scenos kryžius aktorės karjeroje. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Kovo mėn. 28 d. 09:07
Geriausiais metų aktoriais, pagrindinių vaidmenų atlikėjais tapo aktoriai Nelė Savičenko ir Martynas Nedzinskas, suvaidinę motinos ir sūnaus vaidmenį Oskaro Koršunovo režisuotame spektaklyje pagal Antono Čechovo pjesę „Žuvėdra“. »
Pirmadienį startavusi kasmetinė teatro dienai skirta iniciatyva „Kviečiu tave į teatrą“ prasidėjo rekordais. „Meno fortas“ nuotr.
2014 Kovo mėn. 27 d. 14:04
Pirmadienį startavusi kasmetinė teatro dienai skirta iniciatyva „Kviečiu tave į teatrą“ prasidėjo rekordais. Vos per pirmas tris iniciatyvos dienas teatro mėgėjai į akcijoje dalyvaujančius spektaklius įsigijo daugiau nei 7 tūkst. bilietų... »
Ketvirtadienio vakarą Panevėžyje, Juozo Miltinio teatre, geriausiems praėjusių metų teatro kūrėjams bus įteikti Auksiniai scenos kryžiai. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Kovo mėn. 27 d. 09:30
Ketvirtadienio vakarą Panevėžyje, Juozo Miltinio teatre, geriausiems praėjusių metų teatro kūrėjams bus įteikti Auksiniai scenos kryžiai. »
Kauno dramos teatro vadovas E. Stančikas džiaugėsi apdovanojimu už geriausią festivalio spektaklį „Apsivalymas“, kurį režisavo Jonas Jurašas. Autorės nuotr.
2014 Kovo mėn. 26 d. 09:42
Rokiškyje Oskaro Koršunovo spektakliu „Žuvėdra“ baigėsi jubiliejinis profesionalių teatrų festivalis „Vaidiname žemdirbiams“. Pagrindinius Lietuvoje unikalios, trisdešimt metų rokiškėnų puoselėjamos teatrų šventės prizus šiemet... »

Naujausios


Pasiūlymai

Informacija kasdien

Vardadieniai:

Agnė, Eisvydas, Eisvydė, Gostautas, Marcijonas

TV programa:

   
TV3 programa
LNK programa
BTV programa
   
   
LTV programa
TV6 programa
LTV2 programa
Lietuvos Rytas. TV
   

Apklausa

Ar žiūrėsite kandidatų į prezidentus debatus?

Kainos

Degalai:

Valiutos:

2014-04-20
Valiutos_usd
USD     2.495 LT
EUR     3.4528 LT
Valiutos_gbp
GBP     4.1988 LT
Valiutos_lvl
LVL     4.9184 LT

Daugiau...

Žaliavos:

 

Kaina, USD

 

Matas

Nafta
Arrow up
104.59   bar.
Dujos
Arrow up
4.74   MMBTU
Auksas
Arrow down
1293.9   oz

Anupro Dirvelės nuotykiai

Stiebiasi kiekvienas daigas – Juk rytoj Velykos. Gainioja debesėlius Pietrytis išdykęs.
– Su ateinančiom, kaimynai, – Šūkteli Balaišis. – Prašome rytoj užsukti Į margučių vaišes.
– Bus pyragų kiek tik telpa: Šiandien kepa Stasė. Na, o mes su Anupru Dar kai ką surasim...
– Ačiū, kad kvieti, kaimyne, – Onė atsišaukia. – Bet... namuos margučių rėtis Anūkėlių laukia.