Parsisiųskite

Rugpjūčio 20, trečiadienis
 
Gauk naujienas el. paštu:
Atsisakyti
 
 

Naujienos Lietuvoje Seimo rudens sesijoje - siūlymai atstatyti pensijas

2011 Rugpjūčio mėn. 24 d. 15:47

Seimo rudens sesijoje - siūlymai atstatyti pensijas

Pensininkai gali tikėtis, kad Seimas rudens sesijos metu svarstys dėl sumažintų pensijų atstatymo, o štai teisėjų sumažintų algų galiojimą planuojama pratęsti, rodo Vyriausybės siūlomi įstatymų projektai.

Tarp svarbiausių Seimo rudens sesijai teikiamų Vyriausybės siūlymų - sumažintų valstybinių socialinio draudimo senatvės, netekto darbingumo pensijų ir sumažintų valstybinių pensijų atstatymas bei su tuo susijusių teisės aktų priėmimas, pažymima Vyriausybės spaudos tarnybos pranešime. Tado Vasiliausko nuotr.

Tarp svarbiausių Seimo rudens sesijai teikiamų Vyriausybės siūlymų - sumažintų valstybinių socialinio draudimo senatvės, netekto darbingumo pensijų ir sumažintų valstybinių pensijų atstatymas bei su tuo susijusių teisės aktų priėmimas, pažymima Vyriausybės spaudos tarnybos pranešime. Tado Vasiliausko nuotr.

 Vyriausybė šių metų Seimo rudens sesijai teikia 276 įstatymų projektus (83 pagrindinius įstatymų projektus ir 193 lydimuosius teisės aktų projektus). Pagrindiniai Vyriausybės teikiami projektai skirstomi į šešias sritis - 2012 metų biudžeto tvirtinimas, sumažintų pensijų atstatymas, sumažintų valstybės politikų, pareigūnų, teisėjų algų galiojimo pratęsimas, valstybinio socialinio draudimo ir pensijų sistemos pertvarka, energetika ir teritorijų planavimas.

 Tarp svarbiausių Seimo rudens sesijai teikiamų Vyriausybės siūlymų - sumažintų valstybinių socialinio draudimo senatvės, netekto darbingumo pensijų ir sumažintų valstybinių pensijų atstatymas bei su tuo susijusių teisės aktų priėmimas, pažymima Vyriausybės spaudos tarnybos pranešime.

 Taip pat Vyriausybė Seimui siūlys pratęsti laikinai sumažintų valstybės politikų ir valstybės pareigūnų, Konstitucinio Teismo teisėjų atlyginimų ir bendrosios kompetencijos ir specializuotų teismų teisėjų pareiginės algos dydžių galiojimo laiką.

 Rudens sesijoje vienas svarbiausių klausimų bus 2012 metų valstybės biudžeto, savivaldybių, "Sodros", Privalomojo sveikatos draudimo fondo 2012 metų biudžetų svarstymas ir tvirtinimas. Seimą taip pat pasieks Valstybinio socialinio draudimo ir pensijų sistemos pertvarka ir su ja susiję teisės aktų projektai.

 Energetika ir toliau išlieka viena prioritetinių sričių, teigiama Vyriausybės spaudos tarnybos pranešime. Vyriausybė Seimui siūlys elektros energetikos įstatymo pakeitimo projektus, infrastruktūrų reguliavimo tarnybos įstatymo bei kitus projektus.

 Siekiant gerinti verslo sąlygas bus siūloma iš esmės supaprastinti teritorijų planavimo procesą ir valdymą sumažinant poreikį rengti detaliuosius planus.

ELTA

Platinti, skelbti, kopijuoti Krašto spaudos informacijas ir fotoinformacijas be raštiško UAB "Krašto spauda" sutikimo draudžiama. Susitarti dėl turinio galima parašius laišką adresu redakcija@krastospauda.lt
atgal
Palikti komentarą
Vardas:* El. paštas:
Komentaras:*
Lietuvoje
1989 m. rugpjūčio 23 d. Lietuvos Sąjūdis, minėdamas Juodojo kaspino dieną – Molotovo–Ribentropo akto, atėmusio iš Baltijos šalių nepriklausomybę, pasirašymą  – surengė gyvąją akciją „Baltijos kelias“.  Fotodiena.lt nuotr.
2014 Rugpjūčio mėn. 23 d. 08:00
Lygiai prieš 75 metus, 1939 m. rugpjūčio 23 d., J.Ribentropas ir V.Molotovas Maskvoje pasirašė SSRS ir Vokietijos nepuolimo paktą. Tai buvo juoda diena, lemtinga nepriklausomai Lietuvai ir jos Baltijos sesėms. Pagal šio pakto slaptuosius... »
Nuo gegužės mėnesio, kai prasidėjo akcija „Tvora“, jau pašalinta arti 250 nelegalių tvorų prie vandens telkinių. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Rugpjūčio mėn. 22 d. 14:10
Rugpjūčio 21 d. per visuotinį akcijos „Tvora“ reidą aplinkosaugininkai patikrino daugiau kaip 200 vandens telkinių ir 870 valdų. Pareigūnai išaiškino dar pusšimtį neteisėtų užtvarų prie upių ir ežerų. »
Vilniaus universitetas (VU) abipusiu sutarimu iš pareigų atleido valstybinio matematikos brandos egzamino užduotis nutekinusį Matematikos ir informatikos fakulteto docentą Rimantą Grigutį. VU nuotr.
2014 Rugpjūčio mėn. 22 d. 12:32
Vilniaus universitetas (VU) abipusiu sutarimu iš pareigų atleido valstybinio matematikos brandos egzamino užduotis nutekinusį Matematikos ir informatikos fakulteto docentą Rimantą Grigutį. »
Lietuva palaiko Jungtinių Valstijų iniciatyvą sustiprinti NATO pajėgumus Baltijos šalyse, penktadienį pareiškė premjeras Algirdas Butkevičius po susitikimo su JAV Kongreso atstovais. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Rugpjūčio mėn. 22 d. 12:27
Lietuva palaiko Jungtinių Valstijų iniciatyvą sustiprinti NATO pajėgumus Baltijos šalyse, penktadienį pareiškė premjeras Algirdas Butkevičius po susitikimo su JAV Kongreso atstovais. »
Savaitgalis bus gana šiltas, o jau pirmadienį orai atvės. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Rugpjūčio mėn. 22 d. 09:46
Savaitgalis bus gana šiltas, o jau pirmadienį orai atvės, sako sinoptikė Margarita Kirkliauskaitė. Penktadienį virš Lietuvos turėtų stiprėti aukštesnio slėgio laukas, bet vakariniuose ir šiauriniuose rajonuose vis dar trumpai palynos. Kai kur lietų... »
Penktadienį prie kelių Vilnius-Panevėžys ir Panevėžys–Pasvalys–Ryga bus atidengti devyni Baltijos kelio 25-mečiui skirti atminimo ženklai. Fotodiena.lt
2014 Rugpjūčio mėn. 22 d. 08:52
Penktadienį prie kelių Vilnius-Panevėžys ir Panevėžys–Pasvalys–Ryga bus atidengti devyni Baltijos kelio 25-mečiui skirti atminimo ženklai. »
Lenkijos dienraščio „Gazeta Wyborcza“ vyriausiasis redaktorius Adamas Michnikas sako, kad įvykių Ukrainoje kontekste, Lietuvos ir Lenkijos ginčai yra absurdiški, o Vilniaus ir Varšuvos santykių griovimas naudingas tik Maskvai. alloverpress.ee nuotr.
2014 Rugpjūčio mėn. 22 d. 08:27
Lenkijos dienraščio „Gazeta Wyborcza“ vyriausiasis redaktorius Adamas Michnikas sako, kad įvykių Ukrainoje kontekste, Lietuvos ir Lenkijos ginčai yra absurdiški, o Vilniaus ir Varšuvos santykių griovimas naudingas tik Maskvai. »
Į Vilniaus šv. Juozapo kunigų seminarijos parengiamąjį kursą priimti 8 kunigystės siekiantys jaunuoliai. VL archyvo nuotr.
2014 Rugpjūčio mėn. 21 d. 15:31
Šiemet trijose šalies kunigų seminarijose mokslus pradės 17 arba 18 naujokų. »
Lietuvos švietimo profesinių sąjungų jungtinė atstovybė ketvirtadienį patvirtino veiksmų planą, pagal kurį numatytas pasirengimas streikuoti. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Rugpjūčio mėn. 21 d. 14:40
Lietuvos švietimo profesinių sąjungų jungtinė atstovybė ketvirtadienį patvirtino veiksmų planą, pagal kurį numatytas pasirengimas streikuoti. »
Lietuvai rengiantis įsivesti eurą premjeras Algirdas Butkevičius dar kartą įpareigojo priežiūros institucijas griežtai kontroliuoti ir, esant reikalui, bausti nesilaikančius nustatytų reikalavimų euro įvedimo laikotarpiu. alloverpress.ee nuotr.
2014 Rugpjūčio mėn. 21 d. 14:06
Lietuvai rengiantis įsivesti eurą premjeras Algirdas Butkevičius dar kartą įpareigojo priežiūros institucijas griežtai kontroliuoti ir, esant reikalui, bausti nesilaikančius nustatytų reikalavimų euro įvedimo laikotarpiu. »
Nors baltuosius gandrus paprastai išlydime rugpjūčio 24-ąją, per šv. Baltramiejų, šiemet jie gana anksti pakėlė sparnus skrydžiui į žiemavietes. VL archyvo nuotr.
2014 Rugpjūčio mėn. 21 d. 12:48
Pastaruoju metu aplinkosaugininkai nuolat sulaukia neišskridusių baltųjų gandrų likimu susirūpinusių žmonių skambučių. Nors šiuos paukščius paprastai išlydime rugpjūčio 24-ąją, per šv. Baltramiejų, šiemet jie gana anksti pakėlė... »
Savaitės pabaiga bus drėgna ir vidutiniškai šilta. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Rugpjūčio mėn. 21 d. 10:13
Pasak sinoptikės Natalijos Nikolejenko, savaitės pabaiga bus drėgna ir vidutiniškai šilta, tačiau naktimis termometro stulpelis nebepakils aukščiau 15 laipsnių šilumos. »
Lietuvos vaikų ir jaunimo centre populiariausias - centro baseinas, tačiau nemažai dėmesio sulaukia ir kitos sporto bei meno sritys. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Rugpjūčio mėn. 21 d. 09:49
Susirūpinę vaikų popamokine veikla, tėvai plūsta į įvairius vaikų ir jaunimo laisvalaikio centrus ieškodami įdomiausio būrelio ar studijos savo atžalai, tvirtina LRT.lt pašnekovai. Mėnesis meno ar sporto būrelyje tėvelių piniginę gali... »
Energetikos ministerija pernai turtą bei lėšas naudojo teisingai ir reikšmingų klaidų nenustatyta, tačiau lėšas reiktų naudoti racionaliau, nusprendė ministerijos finansinį auditą atlikusi Valstybės kontrolė. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Rugpjūčio mėn. 21 d. 09:39
Energetikos ministerija pernai turtą bei lėšas naudojo teisingai ir reikšmingų klaidų nenustatyta, tačiau lėšas reiktų naudoti racionaliau, nusprendė ministerijos finansinį auditą atlikusi Valstybės kontrolė. »
Spanguoliauti galima bet kada, tačiau kam reikalinga žalia, dar jokių gerųjų medžiagų nesukaupusi uoga... Fotodiena.lt nuotr.
2014 Rugpjūčio mėn. 21 d. 09:14
Lietuvoje – dar vasara. Taip taip, vis dar ji – vasarėlė. Nesvarbu, kad ji jau kitokia ir visai nepanaši į mūsų įsivaizduojamą idealią vasarą – švelnią, žalią ir šiltą. Diena trunka keturiolika su puse valandos. Taigi naktis dar nespėja... »
Akciją „Tvora“ vykdanti Aplinkos ministerija teigia, kad nuo gegužės mėnesio jau pašalinta beveik 250 tvorų, neleidusių prieiti prie vandens telkinių. AM nuotr.
2014 Rugpjūčio mėn. 21 d. 08:55
Akciją „Tvora“ vykdanti Aplinkos ministerija teigia, kad nuo gegužės mėnesio jau pašalinta beveik 250 tvorų, neleidusių prieiti prie vandens telkinių. »
Darbo partija valdančiųjų politinėje taryboje pirmadienį gali pretenduoti į atsilaisvinusį energetikos ministro postą, sako žemės ūkio ministrė „darbietė“ Virginija Baltratienė. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Rugpjūčio mėn. 21 d. 08:47
Darbo partija valdančiųjų politinėje taryboje pirmadienį gali pretenduoti į atsilaisvinusį energetikos ministro postą, sako žemės ūkio ministrė „darbietė“ Virginija Baltratienė. »
Galimybių LLRA likti tarp valdančiųjų yra. Tačiau partijai reikia atsikratyti lyderio. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Rugpjūčio mėn. 21 d. 08:05
Galimybių LLRA likti tarp valdančiųjų yra. Tačiau, pasak portalo LRT.lt vyriausiojo redaktoriaus Vladimiro Laučiaus, partijai reikia atsikratyti lyderio. »
Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM) suskaičiavo, jog mokslo metus, palyginti su praėjusiais metais, pradės daugiau pirmokų, tačiau mažiau abiturientų ir mokytojų. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Rugpjūčio mėn. 20 d. 15:36
Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM) suskaičiavo, jog mokslo metus, palyginti su praėjusiais metais, pradės daugiau pirmokų, tačiau mažiau abiturientų ir mokytojų. Kauno technologijos universiteto (KTU) gimnazijos direktorius Bronislovas Burgis... »
Premjeras Algirdas Butkevičius trečiadienį pareiškė, kad atleidžiamo energetikos ministro Jaroslavo Neverovičiaus iš naujo neskirs į šias pareigas. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Rugpjūčio mėn. 20 d. 15:08
Premjeras Algirdas Butkevičius trečiadienį pareiškė, kad atleidžiamo energetikos ministro Jaroslavo Neverovičiaus iš naujo neskirs į šias pareigas, jei tokį pasiūlymą pateiks Lietuvos lenkų rinkimų akcija. »
Žiniasklaidoje blogai nušviečiama Lietuva nėra pagrindinis Kremliaus propagandos šaltinis – Rusijai labai pravarti korupcija Lietuvoje, sako politologas Vytis Jurkonis. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Rugpjūčio mėn. 20 d. 14:38
Žiniasklaidoje blogai nušviečiama Lietuva nėra pagrindinis Kremliaus propagandos šaltinis – Rusijai labai pravarti korupcija Lietuvoje, sako politologas Vytis Jurkonis. „Tiek valstybės institucijos, tiek ekspertai, tiek pati visuomenė turi... »
Antradienį iš pareigų atleistą energetikos ministrą Jaroslavą Neverovičių  Lietuvos lenkų rinkimų akcija (LLRA) vėl siūlys į ministrus. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Rugpjūčio mėn. 20 d. 12:44
Antradienį iš pareigų atleistą energetikos ministrą Jaroslavą Neverovičių  Lietuvos lenkų rinkimų akcija (LLRA) vėl siūlys į ministrus, nes, pasak LLRA atstovo Seimo vicepirmininko Jaroslavo Narkevičiaus, J. Neverovičiumi partija pasitiki. »
Panašu, kad dėl energetikos viceministrės į konfliktą su premjeru įsivėlusi Lietuvos lenkų rinkimų akcija (LLRA) ieško pretekstų trauktis iš koalicijos, teigia Socialdemokratų partijos vicepirmininkas Gediminas Kirkilas. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Rugpjūčio mėn. 20 d. 10:48
Panašu, kad dėl energetikos viceministrės į konfliktą su premjeru įsivėlusi Lietuvos lenkų rinkimų akcija (LLRA) ieško pretekstų trauktis iš koalicijos. Taip teigia Socialdemokratų partijos vicepirmininkas Gediminas Kirkilas. Jam antrina... »
Iš Vakarų artėja debesų juosta, kuri palaipsniui padengs visą Lietuvą. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Rugpjūčio mėn. 20 d. 10:31
Iš Vakarų artėja debesų juosta, kuri palaipsniui padengs visą Lietuvą, LRT radijui prognozavo sinoptikė Alva Nagelytė. »
Antradienį iš pareigų atleistas energetikos ministras Jaroslavas Neverovičius prieš atostogas mėgino įkalbėti Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) lyderį Valdemarą Tomaševskį, kad partija į energetikos viceministro pareigas vietoj Renatos Cytackos siūlytų Stanislavą Vidtmanną. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Rugpjūčio mėn. 20 d. 09:43
Antradienį iš pareigų atleistas energetikos ministras Jaroslavas Neverovičius prieš atostogas mėgino įkalbėti Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) lyderį Valdemarą Tomaševskį, kad partija į energetikos viceministro pareigas vietoj Renatos... »

Naujausios


Pasiūlymai

Informacija kasdien

Vardadieniai:

Girmantas, Pilypas, Rosita, Tautgailas, Tautgailė

TV programa:

   
TV3 programa
LNK programa
BTV programa
   
   
LTV programa
TV6 programa
LTV2 programa
Lietuvos Rytas. TV
   

Apklausa

Ką manote apie ketinimą įteisinti ritualinį gyvulių skerdimą?

Kainos

Degalai:

Valiutos:

2014-08-23
Valiutos_usd
USD     2.6037 LT
EUR     3.4528 LT
Valiutos_gbp
GBP     4.3187 LT
Valiutos_lvl
LVL     4.9184 LT

Daugiau...

Žaliavos:

 

Kaina, USD

 

Matas

Nafta
Arrow down
93.36   bar.
Dujos
Arrow down
3.84   MMBTU
Auksas   1280.2   oz

Anupro Dirvelės nuotykiai

Be cukraus gyventi sveika Ir metus, ir visą laiką. Na, o paprasta druska Turi būti po ranka.
– One, gal tu sukvailėjai? Druskos vėl nepagailėjai! Visą gomurį sugrauš, Jei neduosi man alaus.
Alų sriubčioja Dirvelė Tarsi didmiesčio panelė. – Druską reikia pataupyt: Karas, šneka, kils poryt.
Pažvelgė į vyrą Onė – Veidą nuplieskė raudonis. – Ką ten karas... Kai myliu, Pūdo druskos negailiu.