Parsisiųskite

Rugsėjo 13 d., šeštadienis
 
Gauk naujienas el. paštu:
Atsisakyti
 
 

Naujienos Lietuvoje Seimo rudens sesijoje - siūlymai atstatyti pensijas

2011 Rugpjūčio mėn. 24 d. 15:47

Seimo rudens sesijoje - siūlymai atstatyti pensijas

Pensininkai gali tikėtis, kad Seimas rudens sesijos metu svarstys dėl sumažintų pensijų atstatymo, o štai teisėjų sumažintų algų galiojimą planuojama pratęsti, rodo Vyriausybės siūlomi įstatymų projektai.

Tarp svarbiausių Seimo rudens sesijai teikiamų Vyriausybės siūlymų - sumažintų valstybinių socialinio draudimo senatvės, netekto darbingumo pensijų ir sumažintų valstybinių pensijų atstatymas bei su tuo susijusių teisės aktų priėmimas, pažymima Vyriausybės spaudos tarnybos pranešime. Tado Vasiliausko nuotr.

Tarp svarbiausių Seimo rudens sesijai teikiamų Vyriausybės siūlymų - sumažintų valstybinių socialinio draudimo senatvės, netekto darbingumo pensijų ir sumažintų valstybinių pensijų atstatymas bei su tuo susijusių teisės aktų priėmimas, pažymima Vyriausybės spaudos tarnybos pranešime. Tado Vasiliausko nuotr.

 Vyriausybė šių metų Seimo rudens sesijai teikia 276 įstatymų projektus (83 pagrindinius įstatymų projektus ir 193 lydimuosius teisės aktų projektus). Pagrindiniai Vyriausybės teikiami projektai skirstomi į šešias sritis - 2012 metų biudžeto tvirtinimas, sumažintų pensijų atstatymas, sumažintų valstybės politikų, pareigūnų, teisėjų algų galiojimo pratęsimas, valstybinio socialinio draudimo ir pensijų sistemos pertvarka, energetika ir teritorijų planavimas.

 Tarp svarbiausių Seimo rudens sesijai teikiamų Vyriausybės siūlymų - sumažintų valstybinių socialinio draudimo senatvės, netekto darbingumo pensijų ir sumažintų valstybinių pensijų atstatymas bei su tuo susijusių teisės aktų priėmimas, pažymima Vyriausybės spaudos tarnybos pranešime.

 Taip pat Vyriausybė Seimui siūlys pratęsti laikinai sumažintų valstybės politikų ir valstybės pareigūnų, Konstitucinio Teismo teisėjų atlyginimų ir bendrosios kompetencijos ir specializuotų teismų teisėjų pareiginės algos dydžių galiojimo laiką.

 Rudens sesijoje vienas svarbiausių klausimų bus 2012 metų valstybės biudžeto, savivaldybių, "Sodros", Privalomojo sveikatos draudimo fondo 2012 metų biudžetų svarstymas ir tvirtinimas. Seimą taip pat pasieks Valstybinio socialinio draudimo ir pensijų sistemos pertvarka ir su ja susiję teisės aktų projektai.

 Energetika ir toliau išlieka viena prioritetinių sričių, teigiama Vyriausybės spaudos tarnybos pranešime. Vyriausybė Seimui siūlys elektros energetikos įstatymo pakeitimo projektus, infrastruktūrų reguliavimo tarnybos įstatymo bei kitus projektus.

 Siekiant gerinti verslo sąlygas bus siūloma iš esmės supaprastinti teritorijų planavimo procesą ir valdymą sumažinant poreikį rengti detaliuosius planus.

ELTA

Platinti, skelbti, kopijuoti Krašto spaudos informacijas ir fotoinformacijas be raštiško UAB "Krašto spauda" sutikimo draudžiama. Susitarti dėl turinio galima parašius laišką adresu redakcija@krastospauda.lt
atgal
Palikti komentarą
Vardas:* El. paštas:
Komentaras:*
Lietuvoje
Prezidentė Dalia Grybauskaitė su šalies universitetų rektoriais kritikavo studijų komercializavimą ir nesugebėjimą pritaikyti prie rinkos poreikių. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Rugsėjo mėn. 16 d. 14:08
Prezidentė Dalia Grybauskaitė su šalies universitetų rektoriais kritikavo studijų komercializavimą ir nesugebėjimą pritaikyti prie rinkos poreikių, aptarė rengiamas Mokslo ir studijų įstatymo pataisas. »
Kauno miesto merui konservatoriui Andriui Kupčinskui reiškiamas nepasitikėjimas. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Rugsėjo mėn. 16 d. 13:57
Kauno miesto merui konservatoriui Andriui Kupčinskui reiškiamas nepasitikėjimas. Opozicija po interpeliacijos tekstu surinko 17 parašų, BNS antradienį sakė savivaldybės tarybos narys Arvydas Garbaravičius. »
Kultūros ministerija teigia, kad iš Vilniaus rajono savivaldybėje dirbančio Lenkijos piliečio Mariuszo Cezary Cytackio pagrįstai reikalaujama mokėti lietuvių kalbą. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Rugsėjo mėn. 16 d. 13:11
Kultūros ministerija teigia, kad iš Vilniaus rajono savivaldybėje dirbančio Lenkijos piliečio Mariuszo Cezary Cytackio pagrįstai reikalaujama mokėti lietuvių kalbą. »
Lietuvos rusų situacija kitokia nei Latvijoje ir Estijoje, komentuodama Rusijos pareiškimą dėl Baltijos valstybėse esą pažeidžiamų rusakalbių teisių sako Lietuvos rusų sąjungos atstovė parlamente Larisa Dmitrijeva. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Rugsėjo mėn. 16 d. 12:10
Lietuvos rusų situacija kitokia nei Latvijoje ir Estijoje, komentuodama Rusijos pareiškimą dėl Baltijos valstybėse esą pažeidžiamų rusakalbių teisių sako Lietuvos rusų sąjungos atstovė parlamente Larisa Dmitrijeva. »
Iki savaitgalio vyraus sausi, mažai debesuoti orai, tačiau šeštadienį kai kur jau numatomas lietus. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Rugsėjo mėn. 16 d. 10:30
Iki savaitgalio vyraus sausi, mažai debesuoti orai, tačiau šeštadienį kai kur jau numatomas lietus, LRT radijui prognozavo sinoptikė Edita Gečaitė. »
Prasideda Europos judrioji savaitė, kurios metu gyventojai bus raginami atsisakyti savo automobilių ir miestuose keliauti dviračiais, viešuoju transportu ar pėsčiomis. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Rugsėjo mėn. 16 d. 09:47
Prasideda Europos judrioji savaitė, kurios metu gyventojai bus raginami atsisakyti savo automobilių ir miestuose keliauti dviračiais, viešuoju transportu ar pėsčiomis. Šiemet prie šios akcijos prisijungė maždaug 2 tūkstančiai miestų. Tokia... »
Ventės rage sparčiai tęsiama rekonstrukcija – ši unikali vieta taps kur kas prieinamesnė kiekvienam atvykėliui. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Rugsėjo mėn. 16 d. 09:39
Ventės rago ornitologinėje stotyje su paukščių giesmėmis toliau konkuruoja statybų keliamas triukšmas. Čia sparčiai tęsiama rekonstrukcija – ši unikali vieta taps kur kas prieinamesnė kiekvienam atvykėliui. Tačiau stoties direktorių... »
Rusiškos dezinformacijos vykdomą Lietuvos žmonių smegenų plovimą gali sumažinti tik rusiškos informacijos apribojimas arba visiškas rusiškų TV kanalų išjungimas. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Rugsėjo mėn. 16 d. 09:34
Rusiškos dezinformacijos vykdomą Lietuvos žmonių smegenų plovimą gali sumažinti tik rusiškos informacijos apribojimas arba visiškas rusiškų TV kanalų išjungimas – tokią išvadą daro LRT laidoje „Teisė žinoti“ diskutavę Seimo nacionalinio... »
Didžiausio Lietuvoje SEB banko prezidento patarėjas Gitanas Nausėda teigia kol kas nematantis savęs politikoje, todėl nepasinaudos konservatorių pasiūlyta galimybe varžytis dėl Vilniaus mero posto. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Rugsėjo mėn. 15 d. 15:16
Didžiausio Lietuvoje SEB banko prezidento patarėjas Gitanas Nausėda teigia kol kas nematantis savęs politikoje, todėl nepasinaudos konservatorių pasiūlyta galimybe varžytis dėl Vilniaus mero posto. Ekonomistas teigė teoriškai save matantis... »
Lietuvoje prokurorų yra per daug, o vykstant prokuratūros sistemos reformai prokurorai turi daugiau dėmesio skirti kvalifikacijos kėlimui, pareiškė prezidentė Dalia Grybauskaitė po susitikimo su prokurorų profesinės sąjungos atsotvais. R. Dačkaus nuotr.
2014 Rugsėjo mėn. 15 d. 13:25
Lietuvoje prokurorų yra per daug, o vykstant prokuratūros sistemos reformai prokurorai turi daugiau dėmesio skirti kvalifikacijos kėlimui, pareiškė prezidentė Dalia Grybauskaitė po susitikimo su prokurorų profesinės sąjungos atsotvais. »
Artimiausiomis dienomis orai bus gražūs, lietaus nesulauksime. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Rugsėjo mėn. 15 d. 09:38
Artimiausiomis dienomis orai bus gražūs, lietaus nesulauksime, temperatūra kils iki 22 laipsnių šilumos, sakė sinoptikė Inga Stankūnaitė. »
Laikotarpis iki mokyklos – kritinis žmogaus amžius, nes formuojasi vertybinis stuburas, pasaulio matymas. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Rugsėjo mėn. 15 d. 08:32
Klausimas, ar vaikas vertas pagarbos, net neturėtų kilti – vaikas yra žmogus, sako edukologijos mokslų daktarė Austėja Landsbergienė. „Kas būtų, jei taip pasielgtumėte su bendradarbiu? Jei pasakytume „ir vėl tu su savo idiotiškais klausimais“... »
Įvairių faktų galima aptikti premjero Algirdo Butkevičiaus patarėjos ekonomikai, kuruojančios energetikos klausimus, Irinos Urbonavičiūtės biografijoje. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Rugsėjo mėn. 13 d. 08:00
Šimtatūkstantinis kreditas iš kelių fizinių asmenų bei vieno juridinio ir pusė namo prestižiniame Vilniaus rajone, priklausančiam Pavilnio regioniniam parkui... Po derybų su „Gazprom“ dėl dujų tiekimo Lietuvai – teisminis ginčas tarp... »
Iniciatyva „Išsaugokime Neringą“, kuria siekiama likviduoti balandžio pabaigoje Kuršių Nerijos šiaurėje esančioje Smiltynėje kilusio gaisro pasekmes. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Rugsėjo mėn. 13 d. 08:00
Dvi aplinkosaugos organizacijos, dalyvaujant Neringos miesto savivaldybės merui, trečiadienį pasirašė bendradarbiavimo sutartį. Pirmuoju bendru projektu taps iniciatyva „Išsaugokime Neringą“, kuria siekiama likviduoti balandžio pabaigoje... »
Penktadienį Teisėjų taryba pritarė, kad Marijampolės rajono apylinkės teismo teisėjas Dainius Gudas iš pareigų būtų atleistas pagal jo paties prašymą. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Rugsėjo mėn. 12 d. 10:09
Penktadienį Teisėjų taryba pritarė, kad Marijampolės rajono apylinkės teismo teisėjas Dainius Gudas iš pareigų būtų atleistas pagal jo paties prašymą. »
Spanguolės rugsėjo pradžios saulėje suspės parausti, subrandinti visas vertingas medžiagas, mes nerinksime menkaverčių uogų. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Rugsėjo mėn. 12 d. 09:39
Lietuvoje – gražusis ruduo. Nors kai kurios jo dienos dovanojo šilumą, dar taip primenančią vasarą, tačiau vėlesni rytai ir ankstesni vakarai sugrąžina rudeniškon tikrovėn. Ir ne tik jie. Ruduo turi savo spalvas, kvapus ir nuotaikas, kurios... »
Lietuvoje susiformavęs mitas, kad įvaikinimas turėtų išgelbėti visus be tėvų globos likusius vaikus. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Rugsėjo mėn. 12 d. 09:27
Lietuvoje susiformavęs mitas, kad įvaikinimas turėtų išgelbėti visus be tėvų globos likusius vaikus, sako Vaikų gerovės centro „Pastogė“ vadovas Ričardas Kukauskas. Jo nuomone, įvaikinimas geriausiai atitiktų tik apie dešimtadalio vaikų... »
Savaitgalį aukščiausia temperatūra sieks 24 laipsnius šilumos, lietaus turėtų būti nedaug. scanpix.ee nuotr.
2014 Rugsėjo mėn. 12 d. 08:57
Savaitgalį aukščiausia temperatūra sieks 24 laipsnius šilumos, lietaus turėtų būti nedaug, sakė sinoptikė Ieva Nariūnaitė. „Penktadienį bus debesuota su pragiedruliais, daugiau debesų telksis Šiaurės vakarų Lietuvoje, ten kai kur numatomas... »
2012-ųjų rudenį, netrukus po Seimo rinkimų, Lietuvos socialdemokratų vadovas Algirdas Butkevičius, partijos „Tvarka ir teisingumas“ pirmininkas Rolandas Paksas, Darbo partijos idėjinis lyderis Viktoras Upaskichas sukirto rankomis dėl valdančiosios koalicijos suformavimo. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Rugsėjo mėn. 12 d. 08:11
Dvejus metus išlikti postuose valdantiesiems padėjo palanki Seimo sudėtis, taip pat – ekonominis atsigavimo laikotarpis, portalui LRT.lt tvirtina politologas Tomas Janeliūnas. Tiek jis, tiek politikos apžvalgininkas Edmundas Jakilaitis teigia... »
Į energetikos ministro postą pretenduoja trys kandidatai, tarp kurių yra ir Seimo Energetikos komisijos vadovas Kęstutis Daukšys. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Rugsėjo mėn. 11 d. 15:49
Į energetikos ministro postą pretenduoja trys kandidatai, tarp kurių yra ir Seimo Energetikos komisijos vadovas Kęstutis Daukšys, sako Darbo partijos įkūrėjas ir garbės pirmininkas Viktoras Uspaskichas. »
Premjeras Algirdas Butkevičiu sako, kad kitą savaitę paaiškės, kas taps naujuoju energetikos ministru. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Rugsėjo mėn. 11 d. 14:15
Premjeras Algirdas Butkevičiu sako, kad kitą savaitę paaiškės, kas taps naujuoju energetikos ministru. »
Opoziciniai konservatoriai nuogąstauja dėl Šiaulių valdžios pasirašyto investicinio projekto, išnuomojant žemę šalia Zoknių karinių oro pajėgų NATO bazės. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Rugsėjo mėn. 11 d. 13:41
Opoziciniai konservatoriai nuogąstauja dėl Šiaulių valdžios pasirašyto investicinio projekto, išnuomojant žemę šalia Zoknių karinių oro pajėgų NATO bazės. »
LLRA pirmininkas europarlamentaras Valdemaras Tomaševskis yra žadėjęs, kad partijos atstovai postus Seime ir Vyriausybėje paliks prasidėjus Seimo sesijai - rugsėjo 10 dieną. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Rugsėjo mėn. 11 d. 12:35
Kol kas iš trijų Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) deleguotų viceministrų, vis dar ėjusių pareigas po partijos pasitraukimo iš valdančiosios koalicijos, postą paliko vienintelė švietimo ir mokslo viceministrė Edita Tamošiūnaitė. »
Lietuvoje kasmet įvaikinama apie 2 proc. globos netekusių vaikų - 82 proc. jų nesiūlomi įvaikinti. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Rugsėjo mėn. 11 d. 10:13
Beveik pusė Vaiko teisių apsaugos skyrių (VTAS) savivaldybėse nedalyvauja išklausant vaiko nuomonę dėl įvaikinimo, įvaikinimo galimybės vertinamos neobjektyviai, todėl procesas nevyksta sklandžiai, sako Valstybės kontrolė. »
Šią savaitę numatomi gražūs orai: bus šilta, palis tik kai kur. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Rugsėjo mėn. 11 d. 09:38
Šią savaitę numatomi gražūs orai: bus šilta, palis tik kai kur, LRT radijui sakė sinoptikė Tatjana Kempi. „Ketvirtadienį šalyje pragiedrulių bus daugiau nei vakar, ypač gražūs orai numatomi prie jūros. Trumpai palis tik kai kur, daugiausia... »

Naujausios


Pasiūlymai

Informacija kasdien

Vardadieniai:

Edita, Eufemija, Jogintė, Kamilė, Liudmila, Rimgaudas

TV programa:

   
TV3 programa
LNK programa
BTV programa
   
   
LTV programa
TV6 programa
LTV2 programa
Lietuvos Rytas. TV
   

Apklausa

Ar reikia įteisinti netradicinę mediciną?

Kainos

Degalai:

Valiutos:

2014-09-16
Valiutos_usd
USD  
Arrow down
2.6689 LT
EUR     3.4528 LT
Valiutos_gbp
GBP  
Arrow down
4.3345 LT
Valiutos_lvl
LVL     4.9184 LT

Daugiau...

Žaliavos:

 

Kaina, USD

 

Matas

Nafta
Arrow down
92.77   bar.
Dujos
Arrow down
3.91   MMBTU
Auksas
Arrow up
1237   oz

Anupro Dirvelės nuotykiai

Jau šermukšniai suliepsnojo, Darosi erdvu laukuos. O Anupras sužinojo, Kad mokyklos vėl streikuos.
– Tai laimingas bus Jonukas – Galvos sukti nereikės. – Onė mylimą anūką Blynais namuose penės.
– One, blynų nepakanka. Mokslų reikia jam, draugų. Tad ir mokytojams tenka Stengtis iš visų jėgų.
– Bet ir mokytojai – žmonės... Algos jų – pelė miškuos... Pašykštės valdžia malonės – Iki pergalės streikuos.